Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 42 ks. Více zde.

Ohlédnutí Jiřího Dejmala za soutěžemi na Slovensku a Ukrajině

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Tatranský silák 2016
- výsledky a reportáž
Nedávno jsme Vám přinesli reportáž ze slovenských strongmanských závodů dvojic Tatranský silák 2016. Dnes si navíc můžete přečíst ohlédnutí Jiřího Dejmala, jednoho ze závodníků, kteří se zde představili. V druhé části se pak dozvíte, jak se mu dařilo i na ukrajinských závodech s názvem Karpatský medvěd 2016, které se konaly v Užhorodě.


[Text: Jiří Dejmal] V pátek 26. srpna jsme vyjeli s Jirkou Žaloudkem po 17. hodině z České republiky směr Slovensko. Na hotel jsme přijeli o půlnoci a šli jsme hned spát, abychom si odpočinuli. Ráno jsme se nasnídali a jeli od hotelu k popradské Aréně vzdálené asi 6 km na závod ve dvojicích pro 5 týmů, který pořádal Peter Rekenei. S Jirkou jsme byli pozváni jako tým z České republiky. Další týmy byly z Polska a Ukrajiny, ze Slovenska byly dva týmy - z Levic a z Popradu.

Závodilo se v šesti disciplínách. Soutěžilo se tak, že když to jeden nezvedl nebo neudělal, plácnul po zádech druhého z dvojice, který to mohl zkusit. První disciplína byla 120kg metal blok + tři klády, každá s jinou váhou, cca 130 - 140 kg. Druhou disciplínou bylo obracení 500kg pneumatiky ve dvojicích na co nejvíc otočení na dvě minuty, to bylo pořádný kardio. Po pneumatice následovalo nošení kufrů s přitahováním limuzíny. Čtvrtou disciplínou byla kombinace kalich, ohrada, kačena a saně. Po kombinaci přišly mrtvé tahy ve dvojicích a poslední šestou disciplínou bylo tahání kamiónu ve dvojicích. Tahání kamiónu jsem se už účastnil sám, protože Jirka měl z předchozí disciplíny natažený hamstring. Kamión jsem kupodivu sám roztáhl, ale na umístění to nestačilo.

Myslím si, že to byl náročný závod, ale bavil mě. S Jirkou jsme si bohužel oba odnesli zranění. Já si zranil hned po první disciplíně koleno a Jirka hamstring u mrtvého tahu.

Po závodech v Popradu nás čekaly ještě další závody na Ukrajině - Karpatský medvěd. Po popradské soutěži jsme s sebou vzali Ivana Hryhorovského a jeli jsme si na dvě hodiny odpočinout do termálů. Pak už jsme se vydali na cestu do města Užhorod. Bohužel jsme na hranicích strávili dvě a půl hodiny a do motelu jsme tak přijeli až ve 2 hodiny ráno. Po snídani jsme se šli podívat na městské tržiště, které bylo velké asi jako dvě velká fotbalové hřiště.

Na závody jsme přijeli o hodinu dřív, jelikož jsme nepočítali s jiným časovým pásmem. Když jsme přišli na náměstí u filharmonie, říkali jsme si s Jirkou, že bude super závodit pod stíny stromů a ne na sluníčku. Na náměstí přitom nebylo vůbec vidět, že by tam nějaký závod měl být. Jenže tak za půl hodiny jsme slyšeli starou tatru naloženou náčiním na závod. Rychle se vyložilo a mohlo se začít.

První disciplínou byla kláda vážící 120 kg. Následoval trap bar deadlift na pneumatikách, kde vyhrál ten, kdo dal největší hmotnost. Dal jsem 330 kg, 360 kg, 380 kg a 400 kg. Poslední pokus jsem šel na 420 kg, ale ten už jsem bohužel nevytáhl. Třetí disciplínou byly kačena a saně uvázané ze dvou pneumatik. Po nich přišly lahve a převracení pneumatiky. Pět lahví od plynu se mělo postavit rovně na valník a ještě dvakrát obrátit 300kg pneumatiku. Pátá disciplína spočívala v tom, dostat kameny o váze 110, 120,140 a 160 kg nad 110 cm. Šestou disciplínou bylo držení auta - tranzitu o váze 250 kg a jako poslední nás čekaly 140kg kufry na vzdálenost 20 metrů.

Myslím si, že jsem si na závodě počínal dobře a vybojoval jsem třetí místo. S celým víkendem jsem byl velice spokojený. Tyhle závody mám rád. Je zase jiná atmosféra a člověk se seznámí s novými lidmi. Prostě super víkend.


Tatranský silák 2016 - fotogalerie


Karpatský medvěd 2016 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra