Reklama:

Tatranský silák 2016
- výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 27. srpna se před Arénou Poprad uskutečnil 6. ročník soutěže Tatranský silák. Tentokrát to byla soutěž dvojic! Akce se organizovala za pomoci starostů měst Poprad a Svit, organizátorem byl opět profík SASIMu Peter Rekenei, který připravil pro pět strongman týmů skvělé podmínky.

Za slunečného počasí nastoupilo před diváky deset borců, celkově tedy pět dvojic. Za Polsko József Tomaszevski a Maciej Krzykala, z Ukrajiny Ivan Hryhorovskyy a Volodymyr Cyfra, z České republiky Jiří Žaloudek a Jiří Dejmal, za Slovensko (Levice) Igor Petrík a František Piroš a za Slovensko (Poprad) Peter Rekenei a Peter Ovšonka

Vítěze mělo určit šest disciplín. První byla tlaková disciplína (120kg kovový kvádr + 3x zdvih klády různých vah), následovalo převracení 500kg pneumatiky - co nejvíc opakování za 2 minuty, pak nošení kufrů + přitahování limuzíny, po nich kombinace - přesunout kalich (dva disky z auta navařené na sebe) + ohradu + kostku (duck walk) + tažení saní. Závody uzavíraly mrtvé tahy ve dvojici a tahání tahače s návěsem, rovněž ve dvojici.

Po skvělém výkonu se z vítězství radoval tým z Levic, který zvítězil ve třech z šesti testů síly (tlaková disciplína, mrtvé tahy, převracení pneumatiky). Druhé místo získal po skvělém boji domácí tým z Popradu, když za vítězným týmem zaostal o jeden jediný bod (taktéž tři vyhrané disciplíny - kombinace, mrtvý tah a tahání kamiónu). Třetí skončil tým z Ukrajiny (vítězové v přenášení kufrů a přitahování limuzíny). Čtvrté místo obsadili Jirka Dejmal s Jirkou Žaloudkem. Jirka Žaloudek si při předposlední disciplíně natáhl hamstring na pravé noze. Jiří Dejmal poté předvedl heroicky výkon v závěrečné disciplíně, když sám dokázal roztáhnout kamión s návěsem! Na posledním pátém místě se umístil tým z Polska.

Na regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, pomáhal mu Ľubomír Griglák. Skvělá akce byla obohacená diváckými disciplínami a atrakcemi pro děti.

Celou akci by se nepodařilo zorganizovat, nebýt štědrých reklamních partnerů. Peter Rekenei děkuje hlavně Rebury Star, Alkin, Vix, Hotelu Gerlach, H&H, Plush Auto, TruckTatry a samozřejmě městům Poprad a Svit.

Před Arénou Poprad se odehrála skvělá strongman show a věříme, že se za rok opět uvidíme! Váš Slovakstrongman tým!


Tatranský silák 2016 - fotogalerie


Foto:
Branislav Babjak


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 36 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra