Reklama:

Hlučínsko-bolatický bench-press 2016 - výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Vlastimil Matýsek] Máme za sebou již osmý ročník naši benčařské soutěže a rád bych zde napsal své dojmy a pocity. Nejprve trochu kritiky, která se týká nás samotných pořadatelů. Letos jsme totálně podcenili reklamu a propagaci. Nebylo to úmyslně, ale chybami se učíme a další rok na tom řádně zapracujeme. Jako pořadatelé se za to ještě jednou omlouváme. Doba prázdnin se ukázala jako nevhodná, neboť se hodně závodníků odhlásilo z důvodů dovolených atd. Myslím si, že Hlučínská štěrkovna je ke konání takovéto soutěže ideálním místem, protože měla potenciál přitáhnout pozornost velkého množství diváků, kteří tvoří atmosféru každé soutěže. Bohužel se tak nestalo. Celková návštěvnost štěrkovny je v tomto období velmi nízká a v celém areálu bylo jen pár lidí, to ale nikdo nemohl dopředu vědět.

A teď k samotné soutěži. Každý ročník je svým způsobem v něčem jiný. Co se ale týče kvality výkonů, jdeme pořád dopředu. Někdy je to sice kvalita závodníků na úkor jejich kvantity, ale posuďte, co je lepší. Mít tam 40 závodníků, co zvedají 100 kg nebo jen 15, kteří jsou vysoko nad průměrem běžné populace v posilovnách? Vím, že důležité je pro tuto soutěž obojí, a tak se budu snažit, aby počet závodníků příště šel nahoru minimálně tak, jako jdou nahoru jejich výkony.

Největší obdiv u mě za své výkony sklidili tito čtyři borci - Jirka Šigut, Radim Kala, Dominik Pašek a Robin Škrobánek. Jirka tím, že se opět zlepšil a už potřetí vyhrál. Děkuji mu také jeho angažovanost k soutěži. Radim podal neskutečný výkon, kterým opět posunul absolutní rekord soutěže. Dominik překonal dorostenecký rekord a předvedl tak nejlepší výkon za naši posilovnu a za rok se neskutečně zlepšil. A do Robina by člověk nikdy neřekl, jakou má páru! Za kuráž a odvahu smekám klobouk před Šimonem a Přemkem Ševčíkovými a Michalem Sniehottou, že se nebáli a předvedli výkony, za které se určitě nemusejí stydět. Neskutečné zlepšení také prokázali náš Patrik Mojžíšek a Marcel Sniehotta. Velká čest patří i Davidovi Kozlovskému s Vlastíkem Pagáčem, kteří soutěž brali velmi sportovně, jak to má být!

A teď k jednotlivým kategoriím. Dominik Pašek letos s přehledem vyhrál dorost a nechal za sebou dalších 8 kluků. Domčo, klobouk dolů! Druhý Patrik “Moudžo“ Mojžíšek se svým výkonem určitě nezahanbil a Marcel s Danielem Obrlíkem jakbysmet. Tito čtyři dorostenci letos podávali větší výkony než muži před 4 lety a SK Mates Gym Bolatice reprezentovali na výbornou. A kategorie mužská? Opět zvítězil Jirka Šigut. Letos jsme sloučili kategorie těžkou a lehkou, výkony se ale přepočítávaly podle hmotnosti závodníků. Jirka je neskutečný srdcař a jeho vítězství mu jen přeji.

Radim Kala svým zjevem a sympatickým vystupováním, jakož i výkonem posunul hranice soutěže pro příští kategorii těžké váhy opět o hodně dopředu a jeho výkon byl obdivuhodný. Také Radim už je dvojnásobným vítězem. Dvoustovku poprvé v Bolaticích pokořil před třemi roky. Třetí Robin Škrobánek závodil rovněž potřetí a na svůj výkon může být hrdý i on!

Velké poděkování patří Radkovi Šoltysovi a Vlastíkovi Pagáčovi za půjčení dodávky a odvoz nářadí. Mamině, že to poslala na Ronnie.cz, Jiřímu Katimu za rozhodování, Milanovi Glonkovi za moderování, Lucce Ševčíkové za zapisování, Quatro Fitness za ceny, Erikovi Jarkulišovi za nakládání a Vám všem, co jste přišli fandit a závodníky podpořit!


Dorost - výsledky

pořadí jméno oddíl hmotnost výkon
1. Dominik Pašek Mates Gym 93 140
2. Patrik Mojžíšek Mates Gym 83 125
3.-4. Marcel Sniehotta Mates Gym  88 120
3.-4. Daniel Obrlík Markvartovice  88 120
5. Vojtěch Puhlovský Quatro Fitness Ostrava 82 110
6. Filip Stoklasa Správní chlapi Hlučín 88 110
7. Michal Sniehotta Mates Gym 63 80
8. Matěj Peček Markvartovice 60 70
9. Přemysl Ševčík Mates Gym 72 75
10. Šimon Ševčík Mates Gym 60 60

Muži - výsledky

pořadí jméno oddíl hmotnost výkon
1. Jiří Šigut Quatro Fitness Ostrava 95 205,0
2. Radim Kala Karviná 112 212,5
3. Robin Škrobánek Bavaria Fitness Opava 87 160,0
4. Vlastimil Pagáč Mates Gym 96 140,0
5. Michal Šichor Quatro Fitness Ostrava 98 132,5


Hlučínsko-bolatický bench-press 2016 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra