Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Středoevropský pohár silných mužů (Ploštín) 2016 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Předposlední srpnovou sobotu se v rodišti prezidenta Slovenské asociace silných mužů, Vladimíra Bátika, konalo v městské části Liptovského Mikuláše - Ploštíně předposlední kolo Středoevropského poháru silných mužů.

Původně měl být předposledním kolem závod v Nowem Targu, který následoval druhý den po Ploštíně. Polští organizátoři se ale kvůli sponzorovi rozhodli pro týmovou soutěž, takže není možné započítat body do tabulky bodování profi ligy.

V Ploštíně se tak po roce střetla osmička skvělých evropských závodníků. Z České republiky přijel Jiří Žaloudek společně s Pavlem Zadražilem, z Polska přicestoval favorit závodu Rafal Kobylarz, z Běloruska Volodymyr Cyfra, z Ukrajiny Konstantin Ilyin a Ivan Hryhorovskyy a slovenské barvy hájilo duo Branislav Golier - Igor Petrík. Připravených bylo pět náročných disciplín, na jejichž regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Vteřiny, milimetry, metry a body měla na starost Majka Golierová. Po zahájení prezidentem SASIMu závod začal netradiční disciplínou.

Hned úvod akce patřil síle úchopu a testu síly s názvem Hercules Hold. Závodník drží v rozpřažených rukách dva automobily na šikmé ploše do té doby, dokud mu ruce nepovolí. Nejdéle dokázal obě auta udržet Cyfra před Hryhorovskyym a Petríkem.

Druhou zkouškou byl mrtvý tah s klasickou činkou, na které bylo naloženo úctyhodných 300 kilogramů. Tady se předvedl po nezdařeném úvodu Kobylarz a zlehka nasázel 10 opakování. Tento polský závodník nemá problém zdvihnout ani činku o váze 400 kg. O druhé místo se s devíti zdvihy podělili Petrík s Ilyinem, třetí skončil Zadražil s pěti pokusy.

Jako třetí čekalo na závodníky přitahování kamiónu. Nerovný terén a mírné stoupání bránily přitáhnutí kamiónu až do cíle. Měřily se proto metry. Nejdál dotáhnul 7,5tunové monstrum Igor Petrík, následoval ho Pavel Zadražil a Kosťa Ilyin. Igor se tak po vyhraném kole na Štrbském plese dral do čela průběžného pořadí i v Ploštíně. Právě tato disciplína odsunula z boje o prvenství Poláka Kobylarze, který kvůli špatně zvolené taktice dokázal potáhnout kamión jen o 30 centimetrů.

Předposlední zkouškou pro borce bylo přenášení “liptovského kyje“ (dřevěný sloup o váze přibližně 100 kg) a následně přenášení páru 135kg kufrů. Obě závaží se měly přenést po dráze 30 metrů. Celou trať doslova přeletěl Cyfra (27,55 vteřin) před Golierem (27,64 vteřin) a třetí skončil Kobylarz (28,08 vteřin).

Závěrečnou disciplínou bylo převracení 500kg pneumatiky (jednou na jednu stranu a jednou na druhou) a následně vyložení tří závaží na schody síly. Prvenství si v závěru připsal Kobylarz, který si tak spravil chuť po dvou nezdařených disciplínách. Na soutěži v Ploštíně tak získal celkově třetí místo. Druhé místo v poslední disciplíně patřilo Cyfrovi a vzhledem k tomu, že Igor Petrík tu skončil až pátý, mohl se tento třiadvacetiletý závodník radovat ze svého prvního vítězství v rámci středoevropského poháru. Předvedl vyrovnaný a bojovný výkon a právem získal zlatou medaili. Třetí v závěru skončil Branislav Golier, který sympatickým výkonem naznačil, že pořád ještě nepatří do starého železa! Legenda silných mužů na Slovensku tak vybojovala celkové skvělé páté místo!

Druhý na tomto kole středoevropského poháru skončil Igor Petrík z Levíc. Drobné zaváhání v závěru, ale i únava mu zabránily v cestě za dalším vítězstvím. Po prvním místě na Štrbském plese tak získal stříbro v Ploštíně a nadále dokazuje, že na Slovensku nemáme momentálně silnějšího závodníka než třínásobného “Nejsilnějšího Slováka“, Igora Petríka.

Děkujeme závodníkům, partnerům, prezidentovi Slovenské asociace silných mužů, Vladkovi Bátikovi, a celkově všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu závodů. Poslední kolo Středoevropského poháru silných mužů bude 3. září v Brně! Těšíme se na Vás!


Středoevropský pohár silných mužů (Ploštín) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1. Volodymyr Cyfra 30,0
2. Igor Petrík 29,5
3. - 4. Rafal Kobylarz 26,0
3. - 4. Pavel Zadražil 26,0
5. Branislav Golier 21,5
6. Konstantin Ilyin 20,5
7. Ivan Hryhorovskyy 15,5
8. Jiří Žaloudek 10,0


Foto:
Viktória Čapčíková


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra