Reklama:
Zbývá už jen 68 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Arnold Strongman Classic Asia 2016
- výsledky a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Arnold Strongman Classic 2016 - reportáž
a výsledky
Arnold Strongman Classic Australia 2016
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Brasil 2016
- výsledky
Arnold Strongman Classic Africa 2016
- reportáž a video

20. srpna se kromě finále soutěže World's Strongest Man v Botswaně konal také první ročník Arnold Strongman Classic v Asii. Závod se konal v Hongkongu a účastnilo se ho 7 závodníků. Ve velké hale podobné té z Afriky se konaly 4 z celkových 5 náročných disciplín. Poslední mrtvý tah s pneumatikami se konal jako zlatý hřeb večera na hlavním pódiu, kde soutěžili kulturisté. Arnolda v Hongkongu se zúčastnil i Zydrunas Savickas, který na soutěži World Deadlift Championship ohlásil svou absenci na letošním ročníku World's Strongest Man. Podle dostupných informací se teprve teď začíná vracet do formy po vleklém zranění. To si s sebou přivezl i Akos Nagy, jenž si přivodil zranění bicepsového úponu v Golčově Jeníkově. Stejný problém zaznamenal v průběhu soutěže i Estonec Rauno Heinla, který se po delší odmlce letos vrátil k závodění.

Super Yoke

První disciplínou bylo přenášení 500kg Super Yoku na vzdálenost 15 metrů. Hned na úvod tak duo Litevců Savickas s Lalasem všem převedli, jak vypadá běhání s půltunovým závažím. Naprosto nepředstavitelný sprint zaběhl Lalas, jenž s absolutní dominancí (13,22 vteřin) vyhrál. Po jeho výkonu byli diváci svědky dalšího fičáku. Big Z se ke starému železu ani nepřibližuje, celou trasu zaběhl za 19,09 vteřin. O malý kousek později doběhl Dimitar Savatinov (20,71 vteřin), jenž letos udělal světový rekord s nejtěžší jednoručkou.

Log Lift

Letos se se zdvihem klády na maximální váhu roztrhl pytel. Disciplínu jste mohli vidět dvakrát v ČR v Přelouči a v Golčově Jeníkově, ze světových soutěží pak na Arnoldovi v Austrálii, v Brazílii a teď i v Číně. Když se Zydrunase začátkem roku ptali, zda letos pokoří svůj 228kg rekord, optimisticky odpověděl, že v průběhu letošního roku ano. To už se ale asi nestane vzhledem k tomu, že na soutěži zapsal na něj pouhých 190 kg, stejně jako Heinla a Savatinov. O první místo se s dvoustovkou dělili Lalas s Shivlyakovem. Předpokládám, že se začínalo od nějaké vyšší váhy (170 kg?), která už ale byla moc na Wildauera s Nagym, kteří tak skončili bez bodů.

Truck Pull

15metrovou trasu s velkým nákladním vozem jen v popruzích bez protilana zvládl nejrychleji nejtěžší muž soutěže Savickas (22,41 vteřin). Ruský závodník Shivlyakov měl čas jen o pár vteřin pomalejší (25,91 vteřin). Třetí místo připadlo Lalasovi (25,91 vteřin).

Atlas Stones

Zvedání 5 betonových koulí bylo problémem především pro Akose Nagyho, jenž si zranil bicepsový úpon na soutěži v Čechách, jak už jsem zmiňoval nahoře. Stejné zranění bohužel potkalo i Estonce, a tak s Nagym zvedli pouze 1 Atlas. Dva závodníci si s kameny poradit dokázali, a tak se jednalo pouze o to, kdo bude nejrychlejší. Lalas v předposlední disciplíně dokázal, že si jde pro vítězství, když všechny Atlasy zvedl v čase 32,22 vteřin. Rakušan Martin Wildauer si druhým nejrychlejším časem se všemi pěti kameny (32,56 vteřin) zapsal první větší bodový zisk. Savickas zvedl pouze 4 kameny, ale zvedl je nejrychleji (14,51 vteřin), a proto bral body za třetí místo.

Deadlift

Deadlift na maximální váhu byl letos k vidění stejně často jako Log Lift. Na rozdíl však od World Deadlift Championship 2016 nebo Arnold Strongman Classic se zvedal mrtvý tah s velkými pneumatikami a tlustou osou, což umožnilo zvednout podstatně větší váhu, než by závodníci zvedli na ose s normálními kotouči. Byl to tedy spíše dotah, ale i ten dal některým pořádně zabrat. Savickas, Wildauer a Shivlyakov zapsali shodně 440 kg. Heinla vzal body za druhé místo se 460 kg. První místo a čtvrtou vyhranou disciplínu z pěti si nepřipsal nikdo jiný než čtyřiatřicetiletý Vytautas Lalas s 480kg tahem.

Z vítězství se po delší době radoval jiný Litevec než Savickas. Lalas předvedl parádní formu, se kterou by se určitě neztratil ani na mistrovství světa. Nevím, zda se neúčastnil kvůli přislíbení účasti na této soutěži nebo protože ho nepozvali, ale je to škoda. Každopádně na Schwarzeneggerových soutěžích bývají vysoké prize money, takže si to určitě vynahradil. Druhé místo získal jeho dobrý kamarád a krajan Savickas. Bronz si z Hongkongu odvážel usměvavý Shivlyakov.


Arnold Strongman Classic Asia - výsledky

pořadí jméno země body
1. Vytautas Lalas Litva 25,5
2. Zydrunas Savickas Litva 22,0
3. Mikhail Shivlyakov Rusko 19,5
4. Dimitar Savatinov USA 17,0
5. Martin Wildauer Rakousko 11,0
6. Rauno Heinla Estonsko 10,0
7. Akos Nagy Maďarsko 4,0Mikhail Shivlyakov na Arnold Strongman Classic Asia 2016

Vytautas Lalas - Truck Pull

Vytautas Lalas - Deadlift

Zydrunas Savickas - Super Yoke


Zdroje:
www.facebook.com
www.youtube.com
www.startingstrongman.com
www.vk.com

Foto:
Cornelia Kaiser


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra