Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

UFN 92: Pešta padl s Tyburou

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

O víkendu se v Salt Lake City v Utahu konal další galavečer UFC, tentokrát pod názvem UFC Fight Night 92: Rodriguez vs Caceres. Akci na místě sledovalo jen necelých sedm tisíc diváků, ale i přes slabší hlavní část bylo zejména v předzápasech co sledovat. Největší pozornost českého fanouška byla upřena na čtvrtý zápas Viktora Pešty, který ale nedopadl úplně podle jeho představ.


Teruto Ishihara
Galavečer zahájili v těžké váze dva američtí debutanti, Justin Ledet a Chase Sherman. Ledet, který soupeře znervózňoval věčným úsměvem na rtech, vypadal od začátku jako techničtější borec. Sherman, který nikdy nepoznal v profikleci druhé kolo, sázel spíše na dělovou ránu, ale ta ne a ne přijít. Sherman ukázal obdivuhodnou odolnost a i se zkrvaveným dobitým obličejem na Ledeta stíhal vyplazovat jazyk. To ale na výhru nestačí. Na body vyhrál Justin Ledet, v budoucnu by ale mohlo být zajímavé sledovat oba borce.

V pérové váze se střetli Cub Swanson (7-3 UFC) a Tatsuya Kawajiri (3-2 UFC), tedy jedni z lepších borců divize. Zápas podle toho vypadal, odehrál se ve velkém tempu. Japonec se snažil o takedowny a často mu i vyšly, ale nedařilo se mu udržet rtuťovitého Swansona na zemi. Swansonovy rány s Kawajirim občas dost zamávaly. Nejspíš na základě rozdaného “damage” si Cub Swanson připsal výhru na body. Po zápase si nicméně Swanson trochu stěžoval na svoji obranu a bylo patrné, že by si s papírově slabším soupeřem raději poradil lépe.

V pérové váze v souboji s Horacio Gutierrezem (0-1 UFC) zazářil japonský talent Teruto Ishihara (1-0-1 UFC), který začal neúspěšným náběhem na takedown. Vzápětí se pokoušel mexického soupeře provokovat do bitky. Když se Gutierrez odhodlal k větší kombinaci, slízl dělo a vzápětí se složil na zem. Teruto Ishihara si připsal bonus za výkon večera a vyjádřil touhu po silném soupeři. A novinářům také radil, jak se balí holky.


Thales Leites
V lehké váze se utkali talentovaný švédský kickboxer David Teymur (1-0 UFC), kterému se postavil debutant Jason Novelli. Teymur se dobře hýbal a podařilo se mu jednou ranou srazit soupeře na zem, ale Novelli vyskočil na nohy. Novelli se snažil udělat z utkání grinding match, ale tomu Švéd zabránil, když ve druhém kole trefil pumelici a neměl problém soupeře dorazit. KO vyhrál David Teymur.

Všichni čeští fanoušci netrpělivě čekali na zápas Viktora Pešty (1-2 UFC), kterému předcházela série videí z kempu u Blackzilians (viz níže) a očekávání tak byla velká - možná až přehnaně. Marcin Tybura (0-1 UFC) není žádný nezdárek a Pešta do zápasu nastupoval jako outsider. V prvním kole se český bijec snažil o partii v postoji, ale Tybura byl přeci jen přesnější a zkušenější. Pešta zkusil také takedown, ale obrovský Polák změnu bojiště nepřipustil. Ve druhém kole si pak Tybura počkal, až se Pešta odkryje, a našil mu obrovský highkick do hlavy. Náš borec se v až smutné scéně skácel na zem a bylo po zápase. Bonus za výkon večera si odnáší Marcin Tybura. Nad Peštou se trošku stahují černá mračna - tuzemští fanoušci musí doufat, že ještě dostane jednu šanci. V UFC není nic nemožné a Pešta je stále mladý, držme mu pěsti.


Court McGee
Předzápasy zakončili ve welteru domácí Court McGee (6-4 UFC) a Dominique Steele (1-2 UFC). McGee začal rovnou peckou, ale Steele situaci zvládl. McGee jej dostal na zem a zkusil submission, ale Steele kolo dohrál. Ve druhém kole se hodně zápasilo, ve třetím Steele tušil, že přišel čas vytáhnout všechno, co má na skladě. McGee se ještě pořádně zapotil. Bodoví rozhodčí ale neměli nad čím dumat, vyhrál Court McGee. Po zápase prohlásil, že je pro něj neuvěřitelným zážitkem moci zápasit před domácím publikem, a vyzdvihl kvality svého odolného soupeře.

Hlavní část odstartoval zápas ve slámové váze mezi Marynou "Iron Woman" Moroz (2-1 UFC) a debutující Danielle Taylor. Moroz vypadala díky své výšce o váhovou kategorii jinde než Taylor, ale i přes větší aktivitu se jí Taylor moc zasahovat nepodařilo. Taylor se také nemohla propracovat k většímu úspěchu, a tak museli nemastný neslaný zápas rozseknout rozhodčí. Patrně za větší aktivitu vyhrála na body Maryna Moroz, nicméně Taylor byla i tak spokojená a do budoucna plánuje přijít s lepší formou - zápas přeci jen brala na desetidenní oznámení.


Maryna "Iron Woman" Moroz
Ve střední váze bojovali Trevor Smith (3-3 UFC) a nováček Joe Gigliotti. Hlavní roli hrály Smithovy takedowny, Gigliotti sázel na tvrdé pěsti. I když bylo vidět, že páru má, jeho nepříliš úspěšná obrana proti porazům nakonec rozhodla zápas. Na body vyhrál Trevor Smith.

Ve welteru bojovali dva dělostřelci - nejlepší argentinský bijec Santiago Ponzinibbio (4-2 UFC) a Zak Cummings (4-1 UFC). Ponzinibbio vypadal jako člověk, jehož cílem je finiš před limitem - ostrý kop do hlavy v prvním kole, několik dalších salv v dalších kolech, permanentní tlak. Jenže Cummings, ač jinak tahal za kratší konec, ukázal bradu ze železa a přes všechno, co inkasoval, prakticky nehnul brvou. Což ale nestačí, takže z výhry na body se právem radoval Santiago Ponzinibbio.

Ve střední váze se střetli zlepšující se Chris Camozzi (8-7 UFC) a brazilská stálice Thales Leites (10-5 UFC). Leitesovi šlo o to, udělat z utkání grappling match, což se mu do puntíku povedlo. Camozzi v zápasení ztrácel a na zemi obvykle jen čelil pokusům o submission. Ve třetím kole chápal, že prohrává, vrhl se na zteč, ale když se mu nabídla gilotina, neodolal, a tím skočil přímo do pasti. Leites zaskóroval takedown a během chvilky se mu podařilo Camozziho odškrtit pomocí rear-naked choke. Submission tak vyhrál Thales Leites.


Jason Novelli a David Teymur
V pérové váze bojovali Dennis Bermudez (8-3 UFC) a brazilský Rony Jason (4-2, 1 NC UFC). Bermudez sázel hlavně na boj na zemi a už v prvním kole si připsal takedown i několik pokusů o submission. Největší roli ale hrály jeho lokty, kterými uštědřoval krvavé šrámy. Ve druhém kole to v postoji vypadalo, že Jason má navrch. Podařilo se mu také pěstí soupeře srazit, ale Bermudezovo zápasení zachránilo situaci. Ve třetím kole měl Rony Jason ještě šanci utkání ukončit submission, ale nepodařilo se mu to. Na body tak vyhrál Dennis Bermudez.

A na řadu přišel hlavní zápas galavečera, vypsaný taktéž v pérové váze. Utkali se zde mexická kometa Yaír Rodriguez (4-0 UFC) a “Bruce Leeroy“ Alex Caceres (7-6, 1 NC UFC), oba poměrně neortodoxní borci, takže se dala čekat slušná zábava. A ta také nastala. Zápasníci si vyměňovali akrobatické kopy a netradiční techniky a zápas tak vypadal jako z hollywoodského filmu. Lépe ovšem vypadal Rodriguez, jehož kombinace byly nebezpečnější a agresivnější. Zápas večera tedy nakonec na body ovládl Yaír Rodriguez.


Yaír Rodriguez Highlights


Tréninkový kemp Viktora Pešty (1. část *)

* Další části najdete na youtube kanálu Viktora Pešty.


Foto:
www.mmajunkie.com
www.sports.yahoo.com
www.mmafighting.com
www.fightline.com
www.tapology.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra