Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Mistrovství Evropy v mas-wrestlingu 2016 - výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Mas-wrestling si už našel cestu i do České republiky
Pražský pohár v mas-wrestlingu 2016 (1. kolo) - výsledky
Pražský pohár v mas-wrestlingu 2016 (2. kolo) - výsledky

Česká republika získala zásluhou momentální jedničky reprezentačního týmu Mykhayla Krasilynetse první medaili na Mistrovství Evropy v mas-wrestlingu (silovém přetahování), které se letos konalo 23. - 24. července v gruzínském městě Batumi. Mykhaylo při registraci den před vážením navážil 109,8 kg, takže se do druhého dne trošku zapotil. Na oficiálním vážení už ale navážil 103,6 kg. V neděli v 16 hodin ho tedy čekal start v kategorii do 105 kg.

Prvním soupeřem byl Mykhaylovi arménský závodník Hovsep Muradyan, kterého náš závodník v prvním zápase hezky vytáhnul k bočnici, kde mu vytrhnul tyčku. Vedl tedy 1:0. Vypadalo to dobře, jenže Mykhaylo v druhém zápase trochu zaspal a byl soupeřem rychle přetažen na jeho stranu. Uvědomoval si ale svou chybu pozdního startu, takže se nebylo třeba děsit. Za stavu 1:1 startoval na modré straně, takže si úchyt volil jako první. Byl v pohodě a prohru si nepřipouštěl. Nakonec soupeře krásně strhnul na bok a vyvedl ho tak mimo soutěžní lavici. Zvítězil 2:1 a otevřela se mu cesta k zápasu o postup do finále.

Čekal ho ruský závodník - současný vicemistr Ruska Ivan Zakharov. V zápase se projevila zkušenost ruského závodníka, který rychlým startem se silným tahem neumožnil Mykhaylovi použít úspěšně žádnou techniku ani v jednom zápase a zvítězil 2:0.

Dalším Mykhaylovým soupeřem byl domácí závodník Giorgi Oniani, se kterým se utkal o 3. místo. Mykhaylo do třetice nastoupil na modrou stranu, ale první zápas pro něj úspěšný nebyl. Byl nečekaně rychle vytažen mimo lavici a prohrával 1:0. Pokud by chtěl pomýšlet na bronz, musel by další dva zápasy vyhrát. Zůstal ale klidný, protože už věděl, co od soupeře může čekat. Během dalších dvou zápasů se mu povedlo vývoj obrátit. V prvním zápase se mu podařilo soupeře vyvést na bok mimo soutěžní lavici, ve druhém pak soupeř nebyl schopen tyčku udržet. Mykhaylo tak slavil vítězství 2:1, které mu zajistilo bronz.

Ve finále nastoupil Ivan Zakharov proti svému reprezentačnímu kolegovi Vasiliji Aleksejevovi. Ten zvládnul svého o pět let mladšího kolegu v zápase krásně technicky porazit, přestože podle vzhledu by zřejmě každý vsadil na Ivana Zakharova. Bylo hezké vidět, že k vítězství není potřeba pouze síly, ale hodně znamenají také rychlost a zvládnutí správně zvolených technik proti aktivní i pasivní práci soupeře.

Šampionátu se celkem zúčastnilo 84 reprezentantů z deseti států. Díky tomu, že se závod konal na promenádě u moře, jej zhlédlo mnoho lidí. Mas-wrestling se tak opět trochu přiblížil k lidem, kteří o něm doposud neslyšeli, natož aby ho někdy viděli naživo.

V hodnocení týmů zvítězilo po zisku 10 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí Rusko. Druhé místo obsadili sportovci Gruzie a na třetím místě se zaslouženě umístili sportovci Ukrajiny. Naši kolegové z Polska se umístili na krásném pátém místě se ziskem jedné stříbrné a dvou bronzových medailí.

Pro český tým to byla první účast na šampionátu ME. Po neúspěchu na Světovém poháru v minulém roce se konečně podařilo zúročit úsílí, které rozvoji tohoto sportu u nás věnujeme. Aktuálně máme 42 členů. I když ne všichni jsou schopni tomuto sportu obětovat potřebný čas ke svému progresu, jsme rádi, že si k němu našli cestu a věnují se mu v rámci svých možností.

Záčátkem září odlétáme s početnějším týmem na mistrovství světa do Cholpon-Aty v Kyrgyzstánu. Poprvé tam naše barvy budou hájit i ženské závodnice. Nechte se překvapit a hlavně držte palce, ať se vrátíme nejen se zkušenostmi, ale třeba i s medailí. Na závěr nesmím zapomenout poděkovat sponzorovi z oblasti doplňků výživy, firmě Czech Virus, kterou jsou naši reprezentanti krátce od vzniku naší asociace podporováni.

Na kompletní výsledkovou listinu se můžete podívat zde.Závěrečný zápas o bronz


Závěrečný zápas o bronz


Vyhlášení vítěze zápasu o bronz


Vyhlášení medailistů


Diplom a medaile
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie