Reklama:

Silácká soutěž Pohár Slovanů
již tento pátek v Žilině!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Rok uplynul a na Hlinkově náměstí v Žilině se znovu střetnou nejsilnější muži slovanských zemí. Jedinečná akce svého druhu na světě organizovaná Slovenskou asociací silných mužů - Pohár Slovanů - se bude letos konat 5. srpna od 14 hodin.

Město Žilina tak díky podpoře pana starosty Igora Chomy a referenta sportu pana Zánického i letos uvidí nejsilnější Slovany v akci. Ze svých domovin sem přijedou mistři svého siláckého řemesla. Z Polska Robert Cyrwus, z Ukrajiny Konstantin Ilyin, z Běloruska Volodymyr Cyfra, z České republiky Jiří Vytiska, z Chorvatska Dušan Popovič a ze Srbska Nemanja Tasič. Těšit se můžete také na závodníka z Ruska, Makedonie, Bulharska a Černé Hory.

Slovenské barvy bude hájit trio Petrík - Rekenei - Golier. Právě Petrík patří k horkým kandidátům na vítěze. Triumf z této prestižní akce mu zatím stále ještě chybí ve sbírce. Nováček Peter Rekenei se postupně oťukává mezi profíky, jak dokazuje jeho čtvrté místo z Evropského poháru na Štrbském plese. Branislav Golier, legenda slovenských strongmanů, se bude chtít oproti loňsku zlepšit a bude se pokoušet o druhé vítězství na soutěži, což se zatím nikomu nepovedlo. Pohár Slovanů měl každý rok jiného vítěze, což svědčí o jeho rozmanitosti.

A na co se mohou obyvatelé a návštěvníci Žiliny těšit? Závodníci budou zvedat stokilovou jednoručku, coby variantu mrtvých tahů budou pozvedávat zadní nápravu automobilu, rukama budou přitahovat kamión a nosit kufry o váhách 120 a 150 kilo, budou také přehazovat 150 kilo vážící kouli. Těchto pět opravdu náročných disciplín určí vítěze Poháru Slovanů 2016.

Pokud jste se ještě nebyli na této významné a prestižní akci podívat, koukněte se na krátké video na konci článku, které dokumentuje průběh loňských závodů. Ty nakonec vyhrál Janusz Kulaga z Polska.

Těšíme se na Vás už tento pátek od 14 hodin na Hlinkově náměstí v Žilině!Pohár Slovanů v Žilině 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra