Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Jiří Tkadlčík před odletem na
World´s Strongest Man 2016

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Již tuto neděli se v irském Belfastu odehraje World's Strongest Man 2016 do 105 kg, kde bude sedmadvacetiletý strongman Jiří Tkadlčík reprezentovat Českou republiku. Soutěž proběhne ve sportovní hale Titanic Exhibition Centre, která se nachází necelé čtyři kilometry od centra Belfastu. Soutěž o nejsilnějšího muže se v Irsku koná poprvé. Vloni si tam svou premiéru odbyl Europe's Strongest Man, kde se Jirka v těžké konkurenci probojoval k šestému místu. Soutěž bude součástí největšího expa zaměřeného na "health and fitness". Jaké disciplíny čekají našeho zástupce a jeho konkurenci?

Vítězem Log Liftu na maximální váhu se pravděpodobně stane výborný polský tlakař Sendwicky, nicméně Jirka by si určitě chtěl zapsat minimálně osobní rekord 160 kg. Druhou disciplínu - 400kg Super Yoke na 20 metrů - by vyhrát mohl. V Austrálii zaběhl stejnou trasu s 380kg Yokem za 16 vteřin. Věřím, že podobný čas by teď dal i se čtyřstovkou. Ve třetí disicplíně pak jistě bude patřit mezi favority, protože deadlift s automobilem (cca 340 kg) je jeho nejsilnější disciplínou. Čtvrtou disciplínou bude stejný Conan, jako byl na již zmíněné Evropě. Ten minulý rok Jiřímu vůbec nevyšel, ale podle jeho slov se na něj letos snažil dost trénovat. Jestli nad některou disciplínou visí opravdu velký otázník, pak je to pátý Giant Frame Deadlift Hold. Ti z Vás, kteří někdy viděli dlaně našeho strongmana, vědí, že úchop je jeho největší slabinou. A to i přesto, že ho ničivě posiluje pomocí Captains of Crush. Jako poslední test síly zvolili pořadatelé vykládání Atlasových kamenů (100 - 180 kg) na různě vysoké schody. První kámen by měl jít do výšky 180 cm. S přibývající hmotností dalších kamenů se budou schody snižovat.

V úterý jsem se zastavil za Jirkou na trénink, abych ho trošku vyzpovídal a zjistil nějaké informace o přípravě. Kromě jeho přítelkyně ho na tréninku ještě pozorovali Ron a Thor. Nebyli to černý kulturista a obrovský Islanďan, ale jeho dva psi. Jirka má letos zatím nejlepší formu, jakou se mu doposud podařilo udělat. Důkazem jsou jeho osobní rekordy na Log Liftu ze Šternberku nebo mrtvý tah níže. Jirka se na druhý start na World's Strongest Man velmi těší a chtěl by se po loňském devátém místě letos dostat na bednu. Ví, že to nebude vůbec jednoduché, protože konkurence bude nemilosrdná, ale je ochotný bojovat úplně s každým. Původně měl v plánu vyhrát třetího Arnolda v Asii, ale cesta by byla velmi finančně nákladná, a proto se rozhodl po mistrovství světa soutěžní sezónu ukončit. Nadále se bude věnovat exhibicím, moderování, seminářům a jiným aktivitám. V září pak pojede jako trenér své přítelkyně na Mistrovství světa v silovém trojboji do Srbska. Tam se mimo jiné chystají i Petr Petráš a Vladimír Jeřábek.

Kromě fotografií ze zmíněného tréninku Vám ještě níže přikládám videa, na kterých si Jirka zapsal několik osobních rekordů včetně 370kg mrtvého tahu ze semináře s Radkem Patákem, který se konal v Chrudimi. Dále se můžete podívat na bench-press s 200 kg a další perly z jeho přípravy.

V případě, že jste uživatelé Facebooku a zajímají Vás novinky z Jirkova života, můžete ho sledovat na jeho stránce.


Jiří Tkadlčík - 10x170 kg bench-press

Jiří Tkadlčík - 3x200 kg bench-press

Jiří Tkadlčík - 1x370 kg deadlift
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.07.09:24neal... - Ať se zadaří Jirko+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra