Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #5 (Spišská Stará Ves) 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Slovenský pohár silných mužů #4 (Duchonka) 2016 - reportáž
Slovenský pohár silných mužů #3 (Banská Bystrica) 2016 - reportáž
Slovenský pohár silných mužů #2 (Kajal) 2016 - reportáž
[Text: Pavol Guga] V minulém roce byli přizváni členové výkonného výboru Slovenské asociace silných mužů Milan Gabrhel a Pavol Guga na akci organizovanou Tomášem Klimkem. Šlo o Zamagurského siláka, třetí ročník siláckého zápolení. Po vydařené akci se dohodla spolupráce. Čtvrtý ročník měl být zařazený do série Slovenského poháru silných mužů.

Tak se i stalo a 24. července zavítalo do městečka Spišská Stará Ves deset závodníků z celého Slovenska, aby si před posledním kolem vybojovali body do konečného hodnocení. Organizátor Tomáš Klimek připravil pro uskutečnění kola výborné podmínky. O to, aby se nejsilnější borci Slovenského poháru ukázali právě ve Spišské Staré Vsi, se také hodně přičinil starosta města Jozef Harabin.

Úvod závodu patřil tradičně tlakové disciplíně. Závodníci měli za úkol předvést co nejvíc platných pokusů s kládou, která vážila přibližně 120 kilogramů. Na regulérnost akce dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Publikum, které přesahovalo 500 diváků, burcoval viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Nejvíc opakování předvedl Milan Šuľan (6x), kterému by určitě nedělala problém ani těžší kláda. Na úvod si tak připsal plný počet bodů.

V tropických vedrech následoval druhý test síly. Kombinace, kdy měli závodníci nejprve přenést 100kg kouli, následně 135kg kříž a nakonec tzv. kachním během přenést 150kg závaží. Vítěznou disciplínu si připsal Griglák před Dzivjakem a Hanákem. Na stupních jsme tak měli trojici z Popradu, kterou připravuje profesionální závodník Peter Rekenei.

Třistakilový Super Yoke, takže jařmo na zádech a vzdálenost 30 metrů. Tak zněla třetí zkouška pro naše borce. V této disciplíně se předvedl Peter Supák, který skvěle technicky zvládnul projít vytyčenou trasu. Druhé místo připadlo Griglákovi, třetí skončil Šuľan. Právě tato dvojice bojovala nejen o vítězství v kole Slovenského poháru, ale bije se i o postup do profesionálního týmu SASIMu.

Zpestřením akce bylo i exhibiční vystoupení nejsilnějšího Slováka Igora Petríka a Branislava Goliera. První jmenovaný předvedl zdvih 130kg klády, Golier zase ukázal, jak nosí Super Yoke o váze 400 kg. I takové osobnosti zavítaly do Spišské Staré Vsi.

Předposledním testem síly byl mrtvý tah s tlustou osou. Váha byla úctyhodných 220 kg. Náročnost provedení platného zdvihu byla ztížena tím, že závodníci nemohli použít trhačky pro zlepšení úchopu. To ale nevadilo Griglákovi, který zlehka nasázel 11 opakování, což ocenilo hlavně publikum, které mu při každém opakování aplaudovalo. Druhý skončil Šuľan před Kovácsem.

Závěr patřil tahání patnáctitunové Tatry, která vypadala jako přilepená k asfaltu. Nikdo s ní nepohnul ani o centimetr. Pokusil se o to i český profesionál Jiří Žaloudek, ale ani on nedokázal těžkým hasičským autem pohnout.

Po sečtení všech bodů si první místo zaslouženě vybojoval Ľubomír Griglák. Na závody přišel skvěle připravený, mohl se tak radovat ze zlaté medaile, která mu minulý týden jen o chlup unikla na Duchonce. Druhý skončil Milan Šuľan, který předvedl vyrovnaný výkon. Před posledním kolem tak souboj o nového člena týmu zůstává otevřený. Třetí místo si připsal Peter Supák, pro kterého to bylo doposud nejlepší umístění ve Slovenském poháru silných mužů.

Děkujeme starostovi města Spišská Stará Ves Jozefu Harabinovi, Tomášovi Klimkovi, jeho bratrovi a celkově všem závodníkům i technickému týmu za skvělý sportovní zážitek a silovou show pro diváky. Opět se spolu střetneme na finále strongman ligy amatérů v Bánovcích nad Bebravou 25. září 2016. Těšíme se na Vás!Slovenský pohár silných mužů #5 (Spišská Stará Ves) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1. Ľubomír Griglák 37,5
2. Milan Šuľan 27
3. Peter Supák 25,5
4.-5. Michal Dzivjak 25
4.-5. Martin Šulej 25
6. Tomáš Piros 21,5
7. Denis Hanák 21
8. Ladislav Kovács 13
9. Pavol Horňák 8,5
10. Peter Očovay 6Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 116 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra