Reklama:

Středoevropský pohár silných mužů (Štrbské pleso) 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Předposlední červencovou sobotu se se siláckými akcemi roztrhl pytel. Kromě kola Středoevropského poháru na Štrbském plese se ten samý den konal také závod v sousedním Polsku. Víkend tak patřil silným mužům střední Evropy, kteří během štrbské sportovní smršti předvedli před více než tisíci diváky neskutečné výkony.

Slovenská asociace silných mužů se tak po letech vrátila na Štrbské pleso. Na devět nejsilnějších mužů čekalo v cestě za vítězstvím šest náročných překážek. Z Ukrajiny přijeli trojnásobný držitel Středoevropského poháru za celkové vítězství Konstantin Ilyin a Ivan Hryhorovskyy. Z Polska zavítal Mateusz Baron, z České republiky přijeli showman Jiří Žaloudek a Jiří Dejmal. Startovní pole doplnilo kvarteto slovenských závodníků. Trojnásobný nejsilnější Slovák Igor Petrík, mistr Slovenska ve zvedání klády František Piros, nový profesionální závodník Peter Rekenei a legendární Branislav Golier, o jehož úspěších bychom mohli napsat minimálně deset článků.

Po zahájení akce panem starostou Sýkorou se začalo úvodní disciplínou. Tou bylo tahání kamiónu na vzdálenost 15 metrů. Na správnost výsledků dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, moderátorem nebyl nikdo jiný než viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Vítězství v úvodu patřilo po skvělém výkonu Františku Pirosovi, který za sebou nechal Barona a Petríka. Po úvodním tahání kamiónu odstoupil pro obnovení zranění bicepsu Mateusz Baron.

To, že je František Piros mistrem Slovenska ve zvedání klády nad hlavu, kde má potvrzený oficiální výkon 195,5 kg, a právem patří mezi nejlepší tlakaře nejen doma, ale i v evropském měřítku, potvrdil ve druhé disciplíně. Kláda s váhou přesahující 135 kg mu nedělala žádný problém a zlehka nasázel deset opakování. Nechal za sebou i Konstantina Ilyina (devět opakování) a Igora Petríka (čtyři opakování).

Po dvou vítězných disciplínách Františka Pirose se ukázal ve třetí zkoušce navrátilec mezi závodníky Branislav Golier. Vítězstvím v nošení páru 130kg kufrů na vzdálenost 40 metrů utvrdil všechny, že ještě nepatří do starého železa. Jeho dlouholeté zkušenosti a trénink mu tak přišly vhod. Vytyčenou trasu doslova přesprintoval s časem 20,26 vteřin! Slovenští borci tak přišli do Tater perfektně připravení.

Mrtvý tah s osobním automobilem posunul akci do druhé poloviny. Dvanáct opakování znamenalo vítězství pro Konstantina Ilyina, druhé místo si s devíti opakováními připsal Igor Petrík, třetí skončil s osmi platnými pokusy Ivan Hryhorovskyy.

Předposledním silovým testem bylo čtyřnásobné otočení 500kg pneumatiky. Další vítězství si připsal Konstantin Ilyin, který zažil na Štrbském plese největší aplaus. Následoval ho Petrík před téměř domácím závodníkem Rekeneiem, který je z Popradu. Peter po Čáslavi absolvoval už další kolo poháru.

Vykládání závaží na schody neboli schody síly patřily k závěru akce. Prvenstvím v disciplíně si vybojoval vítězství v tomto kole Středoevropského poháru Slovák Igor Petrík. Ten potvrdil, že patří nejen mezi nejsilnější na Slovensku, ale i v Evropě. Je velká škoda, že kvůli pracovním a rodinným povinnostem neabsolvuje více zahraničních soutěží. Druhé místo si v závěru připsal Golier, třetí skončil Konstantin Ilyin.

Středoevropský pohár silných mužů na Štrbském plese přinesl Slovensku kromě zisku zlaté medaile, kterou právem vybojoval Petrík, také bronz, který připadl Františku Pirosovi. Skvělé čtvrté místo získal Peter Rekenei, pátý skončil Branislav Golier. Slovenští závodníci tak získali skvělá umístění. Ze srdce jim gratulujeme!

Děkujeme všem, kteří jakkoliv přispěli ke zdárnému průběhu akce. Diváci byli úžasní, závodníci předvedli skvělou show, která se musela líbit všem. Pevně věříme, že nejsilnější muži Evropy přijdou do Vysokých Tater znovu. Další kolo Středoevropského poháru se přesouvá do České republiky, konkrétně do Trutnova. Držíme všem palce! Váš Slovakstrongman tým!


Středoevropský pohár silných mužů (Štrbské pleso) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1. Igor Petrík 46
2. Konstantin Ilyin 45
3. František Piros 36
4. Peter Rekenei 31
5. Branislav Golier 29
6. Ivan Hryhorovskyy 26
7. Jiří Žaloudek 19
8. Jiří Dejmal 16
9. Mateusz Baron 8*

    * odstoupil po první disciplíněLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.07.13:46Turakam - Slušne obsadená súťaž, pekné skalpy pre Igora!+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra