Reklama:

UFC 200: Lesnar přetlačil Hunta, Nunes novou šampiónkou

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty


Brock Lesnar
Minulý týden bylo v oktagonu UFC rušno. Kromě galavečera UFC Fight Night 90 a finále soutěže The Ultimate Fighter (informace o nich najdete v tomto článku níže) se konal také dlouho očekávaný jubilejní galavečer UFC 200. I když se spousta zápasů měnila na poslední chvíli a výsledná podoba nebyla tak dokonalá, jak si organizátoři představovali, přesto nabídla show hromadu zajímavých soubojů.

V prvním utkání bojovali veteráni Jim Miller (14-8 UFC) a Takanori Gomi (4-6 UFC). Miller začal tím, že soupeři chytil kop a srazil jej na zem - a od té doby už Gomimu zvonila hrana. Miller nejprve zkusil submission, ale pak vsadil na agresivní gnp a Gomiho jednoduše umlátil. Jim Miller si tak připisuje kuriozitu, protože zápasil i na UFC 100, kde porazil Mace Danziga. Zároveň prolomil sérii dvou porážek. Gomi má v UFC tři prohry po sobě a těžko říct, co s ním bude, optimální formou v poslední době nehýří. I kdyby ale odešel, status japonské legendy mu už nikdo nevezme.

Ve střední váze se střetli holandský Gegard Mousasi (5-3 UFC) a Brazilec Thiago Santos (5-2 UFC). Santos měl čtyři výhry po sobě a Mousasi byl tím správným testem jeho schopností a vstupenkou mezi elitu. Jenže celý zápas vypadal, jako kdyby Santos nechal formu doma. Mousasi jej klidnými útoky neustále deptal, spustil salvu i na zemi a sotva otřesený Santos vstal, vyinkasoval další dělovou ránu, která ukončila utkání. Vyhrál Gegard Mousasi, na konto tak získal druhou výhru po sobě a připsal si i bonus za výkon večera. Santos evidentně neměl svůj den, uvidíme, co s ním prohra udělá.

Velkému zájmu diváků, hlavně těch starších, se těšil zápas mezi prvním TUF vítězem Diegem Sanchezem (15-8 UFC) a sběratelem prémií Joem Lauzonem (12-8 UFC). Souboj těchto dvou borců prostě nemohl být nuda - a ani nebyl. Sanchez sice začal slušným náporem, jenže Lauzon trefil pumelici a s „Nightmare“ to začalo jít z kopce. Lauzon jej začal dorážet přesnými, tvrdými ranami a vzdor Sanchezově legendární odolnosti i váhavému rozhodčímu zápas nakonec ukončil. První TKO, které kdy Sanchez schytal (když nepočítáme utkání s B. J. Pennem, které stopnul doktor)! Joe Lauzon si „tradičně“ připisuje bonus za výkon večera a vrací se na vítěznou vlnu.

„Super“ Sage Northcutt (2-1 UFC) dostal dalšího beránka pod nůž - španělského Enriqua Marína (0-1 UFC). Jenže Marín se svému osudu vzepřel a tři kola sváděl s Northcuttem víc než vyrovnanou bitvu. Málem jej dostal na armbar (všechna čest Sagemu, že tuhle situaci ustál) a po patnácti minutách boje těžko říct, kdo byl vlastně lepší. Sudí nicméně měli jasno, vítězem se stává Sage Northcutt - nesporně velmi talentovaný borec, ovšem se spoustou práce před sebou. Na veřejnost se navíc dostaly zprávy, že jej otec na tréninku přehnaně šetří a že se Sage nezlepšuje tak, jak by měl. Těžko říct, ale jedno je jasné, s bilancí 3-1 nemůže Sage bojovat s anonymními soupeři věčně.


Diego Sanchez
V bantamové váze se utkali exšampión T. J. Dillashaw (8-3 UFC) a Brazilec Raphael Assuncao (7-1 UFC). Šlo o remač, tihle dva už se jednou utkali a z výhry se radoval Assuncao, takže měl T. J. co vracet. Assuncao už navíc směřoval mezi titulové kandidáty. Jenže tady se přepočítal. V prvním kole se sice jakž takž držel, ale ve druhém jej T. J. začal překonávat, dobrým pohybem uhýbal a sám trefoval body. Sudí neměli co řešit, jednomyslné vítězství připadlo T. J. Dillashawovi, který je tak na cestě k dalšímu pokusu vybojovat zpět titul. Assuncaovi prohra zkomplikovala plány a musí zase začínat od nuly.

Ve veltru se měli utkat vítěz TUF s mexickými kořeny Kelvin Gastelum a další exšampión Johny Hendricks, jenže Hendricks nenavážil, takže se zápas uskutečnil v catchweight a Gastelum dostal 20 % Johnyho platu. Od začátku byl Gastelum aktivnější a rychlejší, Hendricks se snažil dostat jej svou pověstnou bombou, ale nedařilo se mu. Ve druhém kole jich několik nadělil, jenže Gastelum je ustál a dál tlačil na pilu. Před koncem kola oba předvedli zuřivou přestřelku, ale bez jasného vítěze. Ve třetím kole působil Hendricks unaveně, a i když si ještě před koncem utkání troufl na jednu divokou výměnu, o celkovém vítězi nebylo pochyb. Na body vyhrává Kelvin Gastelum. Hendricks poslední dobou nepředvádí zázračné výkony a má potíže s váhou, možná by měl zvážit nějakou změnu v přípravě.

Předzápasy uzavíral v bantamové váze souboj mezi Cat Zingano (3-1 UFC) a Juliannou Peňou (3-0 UFC). Obě dámy jsou v žebříčku hodně vysoko a výsledek mohl napovědět o budoucím vyzyvateli. První kolo víceméně grapplerského mače vyhrála Cat, ale Peňa chytila druhý dech a další dvě kola soupeřku převálela. Na body vyhrává Julianna Peňa a bude zajímavé sledovat, koho dostane příště. V úvahu připadá prakticky kdokoliv ze špičky divize.

Prvním zápasem hlavní části večera byl duel v těžké váze mezi Cainem Velasquezem (11-2 UFC) a Travisem Brownem (9-3-1 UFC). Velasquez se ukázal v nové formě, v prvním kole naprosto netypicky trefil kop z otočky a tím načal Brownův zánik. Travis Browne se už pak jen zoufale bránil, ale bývalý šampión jej nekompromisně seřezal a zakončil utkání tři vteřiny od konce prvního kola. Cain Velasquez tak jasně ukazuje, že pořád ještě není zdaleka odepsaný, ale že může promluvit k otázce titulu! Navíc si připsal bonus za výkon večera. Browne má třetí prohru v posledních pěti zápasech, poradit si dokázal jen s Mitrionem a Schaubem a pomalu se propadá žebříčkem.


Eddie Alvarez
O prozatímní titul v pérové váze se utkali Jose Aldo (7-1 UFC) a Frankie „The Answer“ Edgar (14-4-1 UFC). Aldo šel do zápasu pořádně namotivovaný s cílem dokázat, že prohra s McGregorem nebyla než náhoda. A za svým cílem šel skutečně jako buldog. Ve všech aspektech Edgara přehrával, na všechno měl odpověď. Útokům uhýbal a counteroval je, takedowny bránil či na ně reagoval koleny a ke konci zápasu už měl Edgar šeredně zmasakrovaný obličej. Ukončit zápas před limitem se Aldovi nepodařilo, ale sudí neměli co řešit. Prozatímním šampiónem pérové váhy se stává Jose Aldo a uvidíme, co jej čeká. Je možné, že pokud McGregor nezvládne zápas s Diazem, vrátí se do pérové váhy a Aldo by tak potkal svou nemesis. V pořadí jsou ale další hráči, třeba Max Holloway.

V polotěžké váze se mělo bojovat o titul, nicméně Jon Jones si kvůli dopingu nedá profesionální zápas ještě nějaký ten pátek, takže do zápasu s Danielem Cormierem (6-1 UFC) naskočil Anderson Silva (15-3, 1 NC UFC). „Spider“ byl jasným outsiderem, nicméně zázrak se může stát vždycky. V tomto případě se ale nestal. Cormier neměl v plánu okusit některý z Andersonových triků v postoji a svojí brutální silou a zápasnickým skillem bral Brazilce na zem, kde mu nedával prostor utéct. Sice si zasloužil bučení od publika, ale snadná výhra pro Daniela Cormiera je na světě.

Obrovský zájem publika vzbudil návrat Brocka Lesnara (4-3 UFC), kterého v kleci přivítal „Super Samoan“ Mark Hunt (7-4-1 UFC). Karty byly rozdány jasně - na zemi vede Brock (mimochodem druhý borec, který také bojoval na UFC 100), v postoji Hunt, který nebyl dle příspěvků na sociálních sítích ze svého oponenta moc nadšený a otevřeně mluvil o dopingu. V prvním kole se Lesnar nijak netajil svým plánem a dostal Hunta na zem, kde jej držel a občas osolil sprškou ran, které ale s tvrďákem Huntem ani nehnuly. Ve druhém kole už Hunt věděl, že se nesmí nechat povalit, a držel zápas v postoji. Lesnar uhýbal, utíkal, občas zkusil takedown, ale nepředvedl prakticky nic - ani Hunt jej ale nedokázal svými údery, jež často míjely, výrazněji ohrozit. Ve třetím kole si Lesnar rychle připsal takedown a bylo v podstatě dobojováno. Hunt se přes svalnatého giganta nedokázal vrátit do postoje a na body tak vyhrál Brock Lesnar. Jestli to byl jeho poslední zápas, nebo jej více než štědrá výplata naláká vrátit se znovu do oktagonu, to je ovšem zatím otázka. I když vyhrál, stoprocentně nepřesvědčil a dá se předpokládat, že někdo komplexnější, jako Werdum nebo Velasquez, by s ním neměl problémy.


Joanna Jędrzejczyk
Hlavní zápas obstaraly dámy, konkrétně šampiónka bantamové váhy Miesha Tate (5-2 UFC) a brazilská bojovnice Amanda Nunes (5-2 UFC). Tate začala takedownem, ale dlouho soupeřku na zemi neudržela. Nunes vstala a začala nadělovat dělové rány a šampiónka měla hodně rychle zkrvavený celý obličej. Nunes ještě zintenzivnila nápor, dalšími údery srazila Mieshu na zem a tam ji uškrtila! Novou šampiónkou bantamové váhy se tak stává Amanda Nunes! Je vůbec prvním homosexuálním šampiónem v UFC, ale především ukázala, že má v rukách opravdová kladiva. Odměna za výkon večera jí právem patří. Miesha si z prohry velkou hlavu nedělala - dá si týden volno, pak vletí zpět do gymu a vrátí se podle svých slov jako vždycky ještě silnější a v lepší formě.


Ještě před UFC 200 se ale konaly dva další galavečery. Na UFC Fight Night 90 se v hlavním zápase o titul v lehké váze utkali bývalý šampión Bellatoru Eddie Alvarez (2-1 UFC) a úřadující šampión UFC Rafael dos Anjos (14-5 UFC). Po úvodních výměnách, v nichž figurovaly tvrdé leg kicky a pokusy o takedown, trefil Alvarez pecku a bylo vidět, že dos Anjos stojí na gumových nohách. Pak už byla šampiónova obrana jen symbolická, Eddie Alvarez dupl na plyn a dos Anjose dorazil! Novým šampiónem lehké váhy se tak stává Eddie Alvarez a bude zajímavé, co se bude dít dál. Jediný, kdo ho v UFC porazil, byl Donald Cerrone, že by remač?

Zbylé zápasy nenabídly tak velká jména, nicméně stojí za to se na ně podívat. Předzápasy tohoto galavečera nabídly nádhernou přehlídku pěti submission po sobě, hlavní část pak třeba nekompromisní výhru „Irish“ Joe Duffyho za 25 sekund. Kompletní výsledky najdete pod článkem.


Tatiana Suarez
Ani na galavečeru The Ultimate Fighter 23 Finale se nikdo nemohl nudit. V hlavním zápase obhajovala polská superstar Joanna Jędrzejczyk (5-0 UFC) titul ve slámové váze, proti ní stála brazilská Claudia Gadelha (2-1 UFC). Série ukázala, že jako kouč je lepší Gadelha, která také lépe vstoupila do zápasu a první dvě kola dostávala šampiónku na zem, jak se jí líbilo. Jenže pak se na ní nejspíš podepsaly jednak inkasované rány, jednak náročný způsob zápasu a začaly jí docházet síly. Jędrzejczyk naopak s každým kolem sílila a od třetího začala soupeřce nakládat. Poslední tři kola Joanna Jędrzejczyk vyhrála a zůstává tak šampiónkou.

Co se titulu The Ultimate Fighter týče, v ženské kategorii jej letos vybojovala dominantní Tatiana Suarez, která smetla všechny soupeřky a vypadá to, že má potenciál vyšplhat až mezi elitu. Mezi muži v polotěžké váze se naopak nejednalo o nijak zázračný ročník, Andrew Sanchez ve finále celkem jednoznačně na zemi přejel Khalila Rountree a stává se vítězem.

Výsledky UFC Fight Night 90

Main Card (UFC Fight Pass)

Lightweight: Eddie Alvarez def. Rafael dos Anjos TKO (punches) R1 3:49
Heavyweight: Derrick Lewis def. Roy Nelson Decision (split)
Welterweight: Alan Jouban def. Belal Muhammad Decision (unanimous)
Lightweight: Joseph Duffy def. Mitch Clarke Submission (rear-naked choke) R1 0:25

Preliminary Card (UFC Fight Pass)

Welterweight: Alberto Mina def. Mike Pyle KO (flying knee and punches) R2 1:17
Lightweight: John Makdessi def. Mehdi Baghdad Decision (split)
Bantamweight: Anthony Birchak def. Dileno Lopes Decision (split)
Bantamweight: Pedro Munhoz def. Russell Doane Submission (guillotine choke) R1 2:08
Bantamweight: Felipe Arantes def. Jerrod Sanders Submission (armbar) R2 1:39
Lightweight: Gilbert Burns def. Łukasz Sajewski Submission (armbar) R1 4:57
Bantamweight: Marco Beltrán def. Reginaldo Vieira Submission (rear-naked choke) R2 3:04
Welterweight: Vicente Luque def. Alvaro Herrera Submission (D'Arce choke) R2 3:52

Výsledky: The Ultimate Fighter 23 Finale

Main Card (Fox Sports 1)

Women's Strawweight: Joanna Jędrzejczyk def. Cláudia Gadelha Decision (unanimous)
Light Heavyweight: Andrew Sanchez def. Khalil Rountree Decision (unanimous)
Women's Strawweight: Tatiana Suarez def. Amanda Cooper Submission (D'Arce choke) R1 3:43
Lightweight: Will Brooks def. Ross Pearson Decision (unanimous)
Featherweight: Doo Ho Choi def. Thiago Tavares KO (punches) R1 2:42
Lightweight: Joaquim Silva def. Andrew Holbrook KO (punches) R1 0:34

Preliminary Card (Fox Sports 1)

Featherweight: Gray Maynard def. Fernando Bruno Decision (unanimous)
Flyweight: Matheus Nicolau def. John Moraga Decision (split)
Light Heavyweight: Josh Stansbury def. Cory Hendricks Decision (majority)
Middleweight: Cezar Ferreira def. Anthony Smith Decision (unanimous)

Preliminary Card (UFC Fight Pass)

Lightweight: Kevin Lee def. Jake Matthews TKO (punches) R1 4:06
Welterweight: Li Jingliang def. Anton Zafir KO (punches) R1 2:46


Brock Lesnar Highglights


Amanda Nunes Highlights


Foto:
www.yellmagazine.com
www.jiujitsutimes.com
www.mmaoddsbreaker.com
www.mmafrenzy.com
www.themmacorner.com
www.kosportsmanagement.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.07.08:01Douglas - Lesnar mel pozitivni nalez. Ceka se na vzorek B, ale asi j..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 23 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra