Reklama:

World Deadlift Championship 2016
- video a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Neuvěřitelný, brutální, impozantní a nejtěžší. Všechna tato adjektiva sedí na 500kg mrtvý tah osmadvacetiletého Eddieho Halla. Ve Velké Británii v obří First Direct Areně se o víkendu uskutečnila jedna z největších strongman akcí v Evropě, pod kterou spadaly soutěže World Deadlift Championship a Europe's Strongest Man. Druhá soutěž ale podle mě upadla do pozadí poté, co za ohlušujícího řevu vyprodaného stadiónu Eddie "The Beast" Hall odlepil úhledně poskládanou půl tunu od země a napřímil se s ní. Po loňském ročníku World's Strongest Man se ho Colin Bryce (pozn. red.: organizátor soutěže) ptal, zda zvedne 500 kg. Eddie mu odpověděl, že je přesvědčen, že to někdy za život zvedne. Ani mu to netrvalo tak dlouho, zhruba 16 měsíců. V sobotu tak naplnil svou předtuchu a vypálil rybník pochybovačům. Ale kdo by nepochyboval? Popravdě, ještě teď je tomu těžké uvěřit, když si představíte, že za rok posunul světový rekord o 35 kilogramů!

Jen pro informaci dodám, že svůj deadlift provedl s trhačkami v podpůrném trojbojařském dresu. Vraťme se kvůli tomu ale trochu do minulosti. V březnu 2014 na soutěži Giants Live Eddie zatáhl 9x 340 kg jenom v kraťasech s páskem, když se poté moderátorka ptala, proč na sobě nemá žádné oblečení, odvětil, že chtěl dokázat svou RAW sílu a nemusí nosit žádné zženštilé oblečky, jako jsou podpůrné dresy. Avšak o 4 měsíce později se Angličan s jizvou ve tváři pokoušel zvednout 461 kg právě v tomto zženštilém dresu. Pokus byl však neplatný, protože Eddie činku místo položení pustil. I toto byl jeden z okamžiků, které ho motivovaly ke zvednutí 500 kg.

Ve čtvrtek jsme psali, že kvůli zvláštně nastaveným pravidlům a jiným prioritám do soutěže nenastoupil Brian Shaw, který na letošním Arnold Strongman Classic zvedl 463,5 kg lehčeji než Eddie. Pravidla v sobotu totiž přesně určila skoky na váze. Závodníci museli jít váhy v tomto pořadí: 400, 420, 440, 465, 500 kg. Na place byla ale i další zvučná jména. Pokud existuje někdo jiný kromě Briana a Eddieho, kdo by se kdy mohl pokusit o půltunovou mrtvolu, je to Benedikt Magnusson. Islanďan však úspěšně zapsal "pouze" 465 kg, pětistovku dostal pod kolena a na víc už nebyly síly. Třetí nejzvučnější jméno soutěže měl Jerry Pritchett. Šestatřicetiletý Američan, jenž dorostl do výšky 193 cm a jehož tělesná hmotnost se pohybuje kolem 170 kg. Stejně jako Benny zapsal osobní rekord 465 kg a přesunul se na 500 kg. Tělo ale na rekord připravené nebylo a Jerry si tak při záběru činky poranil pravý hamstring. Snad to nebude moc vážné a neohrozí to jeho přípravu na World's Strongest Man 2016.

Závěrem se snad hodí dodat, že nový světový rekord v mrtvém tahu jen tak někdo asi zkoušet nebude. A pokud ano, bude to nepochybně Eddie Hall. Velmi mě mrzí, že se letošního ročníku kvůli zdravotním problémům nemohl zúčastnit nejlepší český deadlifter Čestmír Šíma, pro kterého jsem obdržel pozvánku na obě soutěže. Pevně doufám, že příští rok bude stejná možnost a na takto prestižních zahraničních soutěžích budeme mít českého zástupce.


Eddie Hall - 500 kg


Jerry Pritchett - 465 kg


Benedikt Magnusson - 465 kg


Zdroje:
www.facebook.com
www.youtube.com
www.floelite.com
www.instagram.com

Foto:
www.muscleandfitness.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.07.12:10kulturistikabb - Neuveriteľné výkony. Neskutočný Eddie Hall.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra