Reklama:

UFN 89: Thompson si udržel MacDonalda od těla

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty


Joanne "JoJo" Calderwood
UFC Fight Night 89: MacDonald vs. Thompson, která se odehrála o víkendu v Ottawě, byla obsazená hlavně domácími bojovníky - ale i mezi nimi se našla skutečná esa a některé zápasy měly skutečně říz. Sedm zápasů ze třinácti skončilo před limitem. Akci navštívilo asi deset a půl tisíce diváků.

V prvním zápase se v muší váze utkal Rus Ali Bagautinov (3 - 2 UFC) s Geanem Herrerou (1 - 1 UFC). Ruský borec byl od začátku lepší a v postoji i na zemi soupeře drtil. Ve třetím kole to ale vypadalo, že trochu ztratil šťávu, a Herrera měl několik příležitostí zápas zvrátit, včetně slušného pokusu o kimuru. Nepovedlo se mu to ale a na body jednoznačně vyhrává Ali Bagautinov.

Ve welterové váze bojovali Američan Coby Covington (3 - 1 UFC) a debutující Kanaďan Jonathan Meunier. Meunierovi bylo jasné, že zápas musí udržet v postoji, ale přesně to se mu nepovedlo. Sice se ze začátku bránil obstojně, ale Covington byl vytrvalý a první dvě kola se mu podařilo soupeře svalit na zem, kde Američan dominoval. Ve třetím kole trefil Covington pěst z otočky a Kanaďan už se nedokázal z problémů dostat. Covington se mu dostal do zad a uškrtil jej. Submission vyhrává Coby Covington.

V catchweight do 117,5 liber se utkaly Kanaďanka z Iráku Randa Markos (1 - 2 UFC) a Američanka Jocelyn-Jones Lybarger (0 - 1 UFC). Markos předvedla před domácím publikem výborný výkon. Neustále postupovala vpřed, dařily se jí takedowny, a i když Lybarger občas vystrčila drápky, Markos měla tvrdší pěsti a její rány byly cítit. Na body vyhrává jednoznačně Randa Markos.


Krzysztof Jotko
Předzápasy uzavíral duel mezi domácím Eliasem Theodorou (3 - 1 UFC) a "Smile´n" Samem Alveym (3 - 2 UFC). Od Alveyho se očekávaly bomby a zrzavý válečník od začátku čekal na counter. Theodorou mu ale situaci komplikoval - odmítal chodit dopředu, okopával soupeře a občas vynutil zápasnickou vložku. Alvey vypadal ve třetím kole naprosto bezradně, téměř netrefoval a soupeře nijak neohrozil. Po nepříliš zajímavém utkání vyhrává Elias Theodorou. Alvey předvedl snad nejhorší výkon kariéry.

V bantamové váze předvedli krásný zápas Joe Soto (0 - 3 UFC) a Chris "Real Deal" Beal (2 - 2 UFC). První kolo Beal perfektně zvládl dobrým pohybem, countery a hbitými striky. Soto měl ale tvrdou bradu, ve druhém kole i přes inkasované rány převzal iniciativu a zakončil je v half-guardu. Ve třetím kole Beal zase chytil otěže, pustil se do útoku a Soto reagoval úspěšným takedownem. Na zemi pak dokázal svou situaci vylepšit, chytit záda a soupeře odškrtit! Submission vyhrává Joe Soto, připisuje si první výhru v soutěži a ukazuje všem, že jej ani přes prohry není radno podcenit. Škoda, že nedostal bonus za výkon večera.


Ion Cutelaba vs. Misha Cirkunov
Oko evropského fanouška nejvíc potěšil souboj Poláka Krzysztofa Jotka (4 - 1 UFC) s veteránem Tamdanem McCrorym (4 - 3 UFC). McCrory si po minutě oťukávání naběhl do Jotkova zvedáku a složil se na zem! Krzysztof Jotko si připisuje první finiš v UFC, první bonus za výkon večera a konečně o sobě dal hlasitě vědět. Příště snad dostane prestižnějšího soupeře.

V polotěžké váze bojovali Kanaďan lotyšského původu Misha Cirkunov (2 - 0 UFC) a debutující mladý talent z Moldavska Ion Cutelaba, který během představování k soupeřovi gestikuloval, jak ho podřeže, ale Cirkunov nevypadal, že by se mu byť jen zvedl tep. První dvě kola se oba borci řezali v postoji a oba si připsali nebezpečné rány. Ve třetím Cirkunov usoudil, že risku bylo dost, narval soupeře na klec a hodil na zem, kde neměl problém utáhnout arm triangle. Submission vyhrává Misha Cirkunov, jehož dny laškování s nováčky snad skončí a dostane pořádného soupeře. Moc si pochvaloval atmosféru, prý chce v Kanadě zase zápasit - hlasitý pokřik "Misha!" jej neustále hnal dopředu. Cutelaba ale také nevypadal zle a může být svěžím vánkem do polotěžké váhy.


Joe Soto
V lehké váze bojovali domácí Jason Saggo (2 - 1 UFC) a Leandro Silva (3 - 1, 1 NC UFC). První kolo vyhrál dominantně Saggo, když soupeře udržel celé kolo na zemi. Ve druhém Silva začal pracovat v postoji, ale bodoval stále Saggo, i když jeho rány mnoho škod nenadělaly. Ve třetím se Silva pokusil o obrat, ale Saggo poslední minutu na zemi v klidu zvládl. Na body tak vyhrává Jason Saggo.

Speciální zápas vypsaný v muší váze odbušily první skotská bojovnice v UFC Joanne "JoJo" Calderwood (2 - 1 UFC) a domácí Valerie Letourneau (3 - 1 UFC). Calderwood je známá pomalými starty, ale tentokrát naskočila do utkání v plné síle a soupeřku drtila především brutálními ranami a kopy do těla. Sudí Jarin Valel se ale nejspíš nechtěl ukvapit, takže nechal nebohou Letourneau trápit až do třetího kola a schytat podle mého názoru spoustu ran navíc, než ji kop do těla a následné rány do obličeje definitivně složily na zem. Vyhrává Joanne Calderwood a pomalu, ale jistě se blíží k title shotu. Letourneau si po prohře s šampiónkou Jedrzejczyk připisuje další prohru.


Sean O´Connell vs. Steve "Boss" Bosse
V lehké váze se utkali domácí Olivier Aubin-Mercier (3 - 2 UFC) a Francouz Thibault Gouti (0 - 1 UFC). Po prvním kole, ve kterém Gouti slušně hrozil, se kormidla chopil Aubin-Mercier a svým grinding stylem plným zápasení a omlacování udělal soupeři ze života peklo. Ve třetím kole už byl Gouti unavený, nechal si ukrást záda a Olivier Aubin-Mercier neměl problém dotáhnout submission do konce. Pěkný výkon, nicméně Gouti byl outsider, a pokud chce jít Aubin-Mercier nahoru, potřebuje zvládat zápasy s horšími oponenty.

Ve střední váze se utkali Sean O´Connell (který nezklamal a na vážení dorazil s bublifukem) a domácí Steve "Boss" Bosse - a byla to zatraceně dobrá podívaná! Oba borci jsou známí pěstmi z oceli a jejich zápas začal brutální výměnou, po které se Bosse skácel na zem. Podařilo se mu ale kolo přežít a O´Connell vypadal vyčerpaně. Bosse převzal iniciativu a bodoval, jenže O´Connellovy rány byly i přes vyčerpání trošku tvrdší. I ve třetím kole se Bosse lépe pohyboval. Těsně před koncem spustili oba borci čardáš dělových ran, který zastavil až konec utkání. No body velmi těsně vyhrává Steve Bosse, oba borci si ale připisují bonus za zápas večera. O´Connell by měl zapracovat na fyzičce, kdyby byl lépe připravený, mohl podle mého názoru utkání zvládnout.


Donald Cerrone
V duelu Donald Cerrone (16 - 4 UFC) vs. Patrick Cote (10 - 6 UFC) byl favorit jasně daný - "kovboj" Cerrone, ale Cote přesto doufal ve výhru. V prvním kole ale Cerrone ukázal, že si zase jednou přijel pro pozápasový bonus. Dvakrát sundal Kanaďana na zem a celé první kolo jej trápil svým grapplingem. Ve druhém kole se Cerrone pro změnu pochlubil strikingem a hlavně po jednom háku byl Cote rád, že kolo přežil. Ve třetím kole už Cote neměl šanci, Donald Cerrone se dostal do mountu a soupeře dorazil. Získává tím bonus za výkon večera, nicméně po zápase si stěžoval na to, jak mizerně je placen - uvidíme, co s tím UFC udělá. Coteho sen o špičce divize se rozplynul, přesto může tento bijec ještě pár dobrých zápasů nabídnout. Toto bylo první utkání, ve kterém byl kdy knockoutován.

Ve welteru se v hlavním zápase večera utkali Rory "The Red King" MacDonald (9 - 3 UFC) a Stephen "Wonderboy" Thompson (7 - 1 UFC). Jestli někdo doufal v jatka typu Lawler vs. MacDonald, nemohl se více mýlit. Utkání spíš připomínalo šachovou partii - a s dámou evidentně táhl Thompson. Svým neortodoxním, hbitým pohybem utíkal z Roryho dosahu a sám bez problémů bodoval kopy i údery. Rory se trápil a nepomohly ani netradiční pokusy o takedown a následný leglock. Až ve druhé půlce zápasu začal Red King zkracovat vzdálenost a v posledním kole se vydal na zteč, ale jako stín uhýbající Thompson se nenechal chytit. Na body jasně vyhrává Stephen Thompson, který po zápase požádal o zasloužený title-shot - a není nereálné, že jej dostane. Rory má více důvodů k přemýšlení - opět si ošklivě zlomil nos, což snížilo jeho schopnost vydržet tempo zápasu, ale především, předvedl toho velmi málo a to není před vyjednáváním nové smlouvy možné ignorovat. I tak si ale myslím, že UFC je jediné kolbiště, kde najde rovnocenné soupeře.


Stephen "Wonderboy" Thompson Highlights


Foto:
www.sports.yahoo.com
www.bloodyelbow.com
www.mmajunkie.com
www.dailyrecord.com
www.m.ufc.com
www.mma-core.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra