Reklama:

Strongman Champions League Latvia 2016 - reportáž a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Champions League Germany 2016
- reportáž a video
SCL World Championships Log Lift 2016 - reportáž a video
Strongman Champions League Holland 2016 - reportáž a video

Se závodem Strongman Champions League Latvia, který se konal 18. června v lotyšském městě Olaine, je to podobně jako s Arnold Strongman Classic Brasil, o kterém jsem psal v dubnu. O soutěži je k dispozici zoufale málo informací, takže tento článek bude stručným shrnutím disciplín, závodníků a jejich výsledků. Drtivá většina disciplín, se kterými si závodníci museli poradit, nebyla čistě silového zaměření, ale spíš byla důležitá rychlost a obratnost. Jejich pořadí může být lehce proházené.

První disciplínou bylo tahání ultratěžkého kamiónu v popruzích s protilanem. Proč ultratěžkého? Kamión vážil podle všeho 25 tun! To je více než dvojnásobek toho, co můžete vidět na českých soutěžích, kde se většinou váha pohybuje kolem 10 tun a méně. Druhou disciplínou byl Keg Toss, přehazování sedmi pivních sudů v rozmezí 20 - 30 kilogramů přes laťku vysokou zhruba 5 metrů. Pokud se nepletu, tak tato disciplína v Čechách ještě nikdy nebyla, a jsem zvědavý, zda ji někdo z pořadatelů zařadí. Přehazování sudů je populární disciplínou v Německu, ale především pak na World's Strongest Man. Jednou z dalších disciplín byl Car Deadlift s osobním automobilem Škoda Superb, který některým závodníkům podle přiloženého videa pořádně zatopil.

Tlaková disciplína Viking Press se umístila zhruba uprostřed závodu. Udělat co nejvíce opakování se 170 kilogramy musí být pořádný masakr. Masakr muselo být sledovat Nora Solvanga, o kterém už jsem minule psal, že má neuvěřitelně silná ramena. Ten se 170kg závažím udělal 13 opakování! Bezkonkurenčně moje tvrzení o neuvěřitelně silných ramenech potvrdil o týden později na svém Facebooku, kde zveřejnil video s 201kg zdvihem klády. Viking Press nás stejně jako Loading Race čeká i tuto sobotu v Sušici, kam jsme Vás zvali na Šumavského strongmana. Loading Race spočívá v přenášení a vykládání těžkých břemen. Zhruba na 15 metrů vzdálenou plošinu měli závodníci přenést dva 100kg pivní sudy a dvě nadprůměrně velké pneumatiky, které podle mého odhadu vážily něco přes 100 kg. Se sudy snad nikdo problém neměl, jelikož je celkem jasné, jak je chytit a přenést, ale u pneumatik už to bylo trochu horší. Na přiloženém videu si můžete prohlédnout zkušeného Slovince Belšaka, který pneumatiku zvedne, hodí si ji na rameno a běží, kdežto Bjorn Andre Solvang pneumatiku nese jako ohradu. Když pak doběhne k vykládací ploše, musí se z pneumatiky vysoukat a vynaložit další úsilí na její zvednutí a vyložení.

Poslední disciplínou sobotního horkého dne bylo vynášení trojice závaží (225, 250, 275 kg) na sedm schodů síly. Když se závodníkům podaří vynést všechna závaží až nahoru, nastávají perné chvilky nakladačům, kteří většinou závaží sundávají ve dvou a ještě s velkými obtížemi, podobně jako tomu bylo na loňské Champions League v Polsku. V Lotyšsku to měli ale pořádně vychytané, neboť na místě byl jeřáb, který závaží v mžiku sundal. Na stupně vítězů se postavili 2 Lotyši a 1 Švéd. Vítězem se stal pro mě zatím neznámý Aivars Šmaukstelis, na druhé příčce se umístil Dainis Zageris, jenž je ostříleným a všestranným strongmanem a vítězství z minulého roku neobhájil. Bronzová medaile putovala do Švédska stejně jako 160kilový Johnny Hansson. Dalším místem pro závod Champions League se již tuto sobotu stane Srbsko.


Strongman Champions League Latvia 2016 - výsledky

pořadí jméno země
1. Aivars Šmaukstelis Lotyšsko
2. Dainis Zageris Lotyšsko
3. Johnny Hansson Švédsko
4. Edgars Andersons Lotyšsko
5. Vidas Blekaitis Litva
6. Lauri Nami Estonsko
7. Matjaž Belšak Slovinsko
8. Bjorn Andre Solvang Norsko
9. Sebastian Kurek Polsko
10. Ivars Graholskis Lotyšsko
11. Jarno Kirsela Finsko


Strongman Champions League Latvia 2016 - videozáznamy

Truck Pull (25 tun)

Keg Toss

Viking Press (170 kg)

Loading Race

Car Deadlift

Power Stairs


Foto:
Par Stipru Latviju


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra