Reklama:

Hall, Shaw a Magnusson - souboj deadliftových titánů se blíží!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Kdo je nejsilnější deadlifter současnosti? Eddie Hall říkáte? V suché řeči statistik a čísel je to tak, protože na jarním Arnold Strongman Classic si zapsal nový světový rekord 465 kilo. Jen pro upřesnění, mluvíme tu o strongman mrtvém tahu, který dovoluje použití trhaček, v případě soutěže v Columbusu se navíc zvedalo na téměř tři metry dlouhé ose, která se přeci jen ohne o trochu víc než standardní osa, a tak trochu usnadní rozjezd činky. 465 kilo je ale pořád brutálních, nelidských, monstrózních a pro většinu smrtelníků zkrátka nepochopitelných, a tak nezbývá než před strongmanem z Anglie, kterému ale skoro všichni říkají jednoduše "The Beast", hluboce smeknout.

Pokud ale dáte tenhle výkon do souvislostí, vyplave na povrch zajímavý otazník. Gigant Brian Shaw totiž na stejné soutěži zvedl 463 kilo, tedy o 2 kg méně, zato ale naprosto plynule a s viditelnou rezervou. Naproti tomu Hallův pokus žádnou rezervu nenaznačoval, naopak byl vydřený ze všech sil. Možná právě od téhle soutěže se datuje trochu vyostřená rivalita (těžko říct, jestli skutečná, nebo hraná) mezi těmihle dvěma strongmany. Eddie Hall se totiž netají tím, že by chtěl pokořit v mrtvém tahu hranici 500 kilogramů. A chce to dokázat na soutěži Europe´s Strongest Man, která se bude konat 9. července v anglickém Leedsu. Tam se bude zvedat na standardní ose a na pokoření čeká rekord 463 kg, který v minulém roce ustanovil Eddie Hall.

Brian Shaw, který se svojí ženou očekává v nejbližších dnech narození svého prvního potomka, se nechal slyšet, že pokud bude vše v pořádku, přijede a bude závodit. Neodpustil si ale poznámku, že jeho respekt si zaslouží především ti, kteří budou zvedat bez použití superdresů. To se týká řady závodníků, ale nikdo moc nepochybuje o tom, že to bylo mířené především na Eddieho Halla, který v minulosti hlasitě dával najevo, že použití dresů neuznává, ale v minulém roce si zapsal rekord s jeho pomocí. Reakce Eddieho Halla na sebe nenechala dlouho čekat, kdo zná jeho způsob vyjadřování, toho asi ani nemohla překvapit...

"Brian Shaw talking about pulling RAW at the deadlift champs else you're basically not worthy of his respect... Only thing that's going to be RAW is his ass after Iv bent him over and rammed 500 kg up his whale hole! Also look at the size of his head, it's like James and the giant peach."

Zkrátka "Hallovina" jak vyšitá. Brian Shaw na tenhle slovní výpad nijak nereagoval a místo toho poslal video z tréninku, po jehož zhlédnutí prostořekému Angličanovi dost možná trochu ztuhl úsměv, protože trojnásobný vítěz World's Strongest Man na něm zatáhl dvě opakovaní s masivními 432 kilogramy, v horní fázi navíc s přidaným odporem přes 50 kilo v podobě expanderů!

Zapomenout ale nesmíme ani na Benedikta Magnussona, který dosud drží rekord 460 kilo RAW a bez použití trhaček a který na tréninku předvedl pár dní nazpět hladké opakování se 440 kg.

Kdo zvítězí v nadcházejícím deadliftovém souboji? Napište svůj názor do diskuse!


Brian Shaw - mrtvý tah 2x 432 kg s odporem expanderů 50 kg navrch!

Brian Shaw - mrtvý tah 463 kg na Arnold Strongman Classic 2016

Benny Magnusson - trénink mrtvého tahu
v přípravě na World Deadlift Championships 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.06.09:31Smile04 - je to tak, pokud to někdo dá, souhlasím že časem Brian, to..
23.06.12:21CIZO - Já začínám mít dojem, že těch 500 kilo je absolutně nereál..
22.06.20:34R_K - Jediny on se dokaze priblizit bajne hranici 500kg. Nikdo j..
22.06.10:37CIZO - Vidíš, tak děkuju za upřesnění, to muselo být tak den - dv..
22.06.10:29decarabas - Len, ze Brian Shaw uz potomka ma, pred par dnami hodil fot..
22.06.08:14Anonymxy - Neuvěřitelné výkony.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 9 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra