Reklama:

XFN - nový hráč na poli profesionálních MMA galavečerů

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

V neděli bude Podvinný mlýn hostit první galavečer MMA organizace XFN
Tuto neděli se v aréně na Podvinném mlýně uskutečnil první galavečer nově vzniklé organizace XFN. V první části večera se odehrálo celkem devět amatérských zápasů, které byly vyvrcholením celodenních eliminačních bojů. Jejich výsledky si můžete prohlédnout na konci článku.

V profi zápasech se jako první představil Matúš Juráček proti italskému Carlu Pedersolimu. Vyrovnaný zápas, který se z větší části odehrával při boji v postoji, celkové dění jako na houpačce, kdy první kolo jednoznačně pro Juráčka a člověk chvílemi myslel, že je už po všem, ale Ital tlak ustál a ve druhém kole začal vystrkovat růžky. Třetí kolo bylo již spíše v jeho režii a celkově rozhodlo o vítězství 2:1 na body pro Pedersoliho.

Na druhý zápas jsem byl vysloveně zvědavý, Muradov patří k mým oblíbencům na české scéně a Portugalec Rafael Silva již pár českých fighterů pěkně potrápil. Makhmud Muradov, Uzbek žijící dlouhodobě u nás, na sobě opět pořádně zamakal a byla vidět i velká práce trenéra v rohu, protože uřídit mladého dravce je asi občas pořádná dřina. Nicméně se povedlo a Muradov se udržel celý zápas na uzdě a takticky celý zápas výborně zvládl, Silvu téměř k ničemu nepustil a zaslouženě zvítězil 3:0 na body.

A opravdovým zlatým hřebem byl poslední zápas večera mezi "Králem severu" Janem Malachem a Josefem "Gorillou" Králem. Bylo jasné, že po tomto utkání bude králem oktagonu jen jeden, a oba zúčastnění se k tomu i tak postavili. Malach se držel taktiky vstávat ze země a nenechat se zatáhnout do "válení". První kolo bych přisoudil spíše Malachovi a na Gorillu bych moc nevsázel, v druhém kole se začal zápas lámat a Josef Král začal mít navrch, třetí kolo bylo plně pod jeho kontrolou a dvakrát se mu málem podařilo zápas ukončit před časovým limitem. Malach se zdál, jako by přepálil začátek zápasu, a o mnoho zkušenější Gorilla toho dokázal využít. Až po zápase se fanoušci dozvěděli, že Malach odbouchal druhou půli zápasu se zlomenou rukou, i to mělo samozřejmě vliv na výsledek zápasu. Sám Malach po zápase přiznal, že je to neskutečné, že má Král snad hlavu ze železa, když si o ni zlomil ruku. Z mého pohledu byl finálový zápas prvního dějství XFN jedním z nejlepších zápasů na české scéně za poslední roky. Když budou mít promotéři štěstí a do každého galavečera se jim podaří sestavit takový zápas, tak se o zájem diváků bát nemusejí.

A takto uzavřel galavečer pořadatel Petr Kareš: "Jsem velmi rád, že se náš první galavečer XFN vydařil a že si lidé našli v neděli večer cestu na Podvinný mlýn. Za to jim patří velký dík, stejně jako všem zápasníkům, kteří je svými výkony bavili. Samozřejmě musím vyzdvihnout Pepu Krále a Honzu Malacha, jejich heroická bitva snad nemohla nechat chladným nikoho v hale. Ještě letos bychom rádi českým fanouškům nabídli další, ještě velkolepější galavečer, určitě vás budeme včas informovat, o co půjde."


Výsledky amatérských zápasů
kategorie jména vítězství
muži, 83,9 kg Zdeněk Polívka vs. Aleš Petráš Zdeněk Polívka TKO
kadeti, 70,3 kg Dennis Poborský vs. Jan Turek Dennis Poborský na body 3:0
muži, 61,2 kg David Kohout vs. Artur Mykytenko Artur Mykytenko na body 3:0
muži, 65,8 kgJakub Tichota vs. Martin Pršala Jakub Tichota TKO
muži, 70,3 kg Leoš Brichta vs. Michal Konrád Leoš Brichta submission
ženy, 61 kg Veronika Rodová vs. Lenka Čechlovská Veronika Rodová submission
muži, 77,1 kg Pavel Šusta vs. Marek Procházka Marek Procházka na body 3:0
muži, 93 kg Jan Gottvald vs. Jan Eis Jan Gottvald TKO
muži, 93+ kg Jakub Hlavka vs. Alexandr Cverna Jakub Hlavka TKO


Galavečer XFN - fotogalerie

Foto: Miroslav Lopatář


Foto: Jiří GranillaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 13 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra