Reklama:

Strongman Champions League Holland 2016 - reportáž a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Champions League Norway 2016
- reportáž a výsledky
Strongman Champions League Germany 2016
- reportáž a video
SCL World Championships Log Lift 2016 - reportáž a video

V holandském Zelhemu se uplynulou sobotu konal jubilejní stý závod Champions League. V zemi, která je proslulá pěstováním tulipánů, drogami, prostitucí a sýrem, se utkalo celkem 14 borců z celého světa. Patrně největším překvapením se stal obrovský a usměvavý Američan Eric Dawson, který si v Champions League Holland odbyl svou premiéru a ještě k tomu závod vyhrál. V původní startovní listině měl být Litevec Vytautas Lalas, ten si ale přivodil nějaké zranění, a proto startoval jeho neméně silný bratr Marius.

Truck Pull

Tažení kamionů v popruzích je stále jednou z nejpopulárnějších disciplín ve světě. Zřejmě především proto, že na ni potřebujete akorát prostor a něco, čím budete kamion tahat nebo přitahovat. Podobně jako ve Šternberku měli i tady závodníci problém dostat těžký kolos do pohybu. V tažení s popruhy byl nejúspěšnější Eric Dawson (33,98). Druhý byl Holanďan Alex Moonen (35,31) a třetí Jitse Kramer (38,35), jenž je v současnosti nejsilnějším mužem Holandska.

Giant Dumbbell

Obří 90kg jednoručka prověřila sílu ramen a tricepsů stejně jako hbitost celého těla. Opravdu by mě zajímalo, kolik opakování by s touhle jednoručkou zvládli čeští závodníci, protože 10 opakování, které nasázel Američan Dawson, to je opravdu velký výkon. O jedno opakování méně na jednoručce zvládli Moonen, Lalas a Angličan Aaron Page.

Forward Hold

Třetí disciplínou se stalo neoblíbené držení závaží v předpažení. Že na tom nic není? Zkuste si v posilovně vzít do každé ruky 15kg činku a natáhněte ruce před sebe, aby byly rovnoběžně se zemí. Přesně to totiž se dvěma 15kg baterkami museli strongmani v Holandsku absolvovat. Největší výdrž (50,07) patřila Norovi Solvangovi, o kterém je moc dobře známo, že má extrémně silná ramena, ve svých čtyřiadvaceti letech vytlačil nad hlavu 191kg kládu při tělesné hmotnosti kolem 120 kg. Alex Moonen a Gregorz Szymanski skončili za ním s časem 41,56.

Loading Race

U čtvrté disciplíny si více než polovina závodníků sáhla na dno svých sil, jelikož nebyli schopni disciplínu ani dokončit. Za úkol měli naložit dvě stokilové textilní role na železný rám a ten poté odtáhnout do cíle. Ve výborné kondici se předvedl Jitse Kramer (1:07), následovaný Dawsonem (1:08) a třetím Zagerisem (1:10).

Tire Flip

Osm otoček s obří pneumatikou zvládl nejrychleji nejsilnější muž Holandska Jitse Kramer, stačila mu na to pouhá půlminuta (30,27)! Další Holanďan Enzo Tauro bral druhé místo (33,70). Litevec Marius Lalas se umístil na třetím místě s časem 33,97.

Atlas Stones

Jako poslední disciplínu pořadatelé zvolili Atlasovy kameny ve váhovém rozmezí od 120 kg do 180 kg na různě vysoké schody. První 120kg kámen se dával na schod vyšší než většina závodníků. Podobné "vzrůšo" zažil Čestmír Šíma s kameny minulý rok v Polsku. Každopádně betonové koule a zároveň svou třetí disciplínu vyhrál Jitse Kramer (23,62). Na druhém místě se s časem 25,59 umístil vítěz první letošní Champions League v Norsku JF Caron. Třetí v této disciplíně s časem 25,94 byl Američan Eric Dawson, který si tak zajistil výhru.

V rozhovoru s reportérkou a majitelkou Strongman Rage Aryn Lockhart, jež nám poskytuje fotografie ze soutěží, Dawson řekl, že vítězství vůbec nepředpokládal. Disciplíny mu de facto sedly, protože neudělal žádnou chybu a měl z toho dobrý pocit. Dawson tak na svojí třetí mezinárodní soutěži ukázal, že by se mohl stát zdatným konkurentem v celosvětovém měřítku. Další závod se bude konat již tuto sobotu v lotyšském městě Olaine.


Strongman Champions League Holland 2016 - výsledky

pořadí jméno země body
1. Eric Dawson Spojené státy americké 69
2. Alex Moonen Holandsko 65
3. Marius Lalas Litva 62,5
4. Jitse Kramer Holandsko 60,5
5. JF Caron Kanada 57,5
6. Enzo Tauro Holandsko 52,5
7. Bjorn Andre Solvang Norsko 44,5
8. Lauri Nami Estonsko 41,5
9. Andreas Altmann Německo 40,5
10. Aaron Page Anglie 31,5
11. Nemo Tasic Rakousko 23
12. Dainis Zageris Lotyšsko 21
13. Bedo Hachikin Bulharsko 15
14. Gregorz Szymanski Polsko zraněn


Strongman Champions League Holland 2016 - videozáznamy


Strongman Champions League Holland 2016 - fotogalerie


Zdroje:
www.facebook.com
www.startingstrongman.com
www.youtube.com

Foto:
Aryn Lockhart - Strongman Rage


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra