Reklama:

Arnold Strongman Classic Africa 2016 - reportáž a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

S informacemi o této soutěži je to v podstatě stejné, jako tomu bylo u Arnold Strongman Classic Brasil, skoro žádné nejsou. Na rozdíl od Arnold Strongman Classic Australia, o které bylo informací celkem dost. Nicméně zde je to, co se mi ze střípků podařilo slepit. Semifinále se zúčastnilo 11 závodníků, 6 nejlepších z nich postupovalo do finále. Celkem bylo 5 brutálních disciplín, 4 v semifinále a finálový zdvih obří jednoručky na hlavním pódiu.

Max Deadlift

První ničivou disciplínou byl mrtvý tah na maximum. Pěti závodníkům (Bjornsson, Heinla, Savatinov, Wildauer, La Roux) se povedlo úspěšně zdolat 420 kg. Před Rakušanem Wildauerem bych za to pak speciálně smeknul, neboť si před necelými dvěma roky na finále Strongman Champions League přetrhl Achillovu šlachu. Za nimi se podle tabulky umístil Rus Shivlyakov, jehož maximum se pohybuje někde kolem 400 kilogramů. Závodníci Nagy, Kieliszkowski, Lane a Ferrari zvládli zatáhnout 360 kg. Na posledním místě skončil Afričan Charlotte-Marc van der Haer s neznámým výsledkem.


Farmers Walk

Pro první místo v druhé disciplíně si se 185kg kufry doběhl třiadvacetiletý Polák Kieliszkowski. Druhý nejrychlejší byl Bjornsson a třetí Wildauer.


Super Yoke Medley

Čtvrtou semifinálovou disciplínou bylo přenášení tří váhově rozdílných Super Yoků na 7 metrů. Na první konstrukci byla váha 500 kg, na druhé 550 kg a na třetí 600 kg. V Africe mají zřejmě jinou gravitaci, protože na nejtěžším českém závodu v Aši se 10 metrů s 550kg Yokem podařilo zdolat pouze třem borcům, kdežto na Arnoldovi jeden odnesou a běží k druhému, jako by to nic nevážilo. Brutální příklad za všechny. Na videu se můžete podívat na polskou superstar, vítěze této disciplíny Mateusze Kieliszkowského, který zvedne, zatlačí a odnese snad vše, co mu postavíte do cesty.


Truck Pull

Vítězství v páté disciplíně si připsal osmadvacetiletý islandský drobek Bjornsson. Několikatunový tahač od Mercedesu v popruzích zatáhl jako by nic nevážil. Druhý za ním byl zřejmě nejlehčí závodník ve startovním poli Kieliszkowski a třetí Wildauer. Při této disciplíně si bohužel ruský závodník Mikhail Shivlyakov zřejmě poranil lýtkový sval.

Giant Dumbbell

Šestice nejlepších si to mezi sebou rozdala na hlavním pódiu. V závěru večera je nečekala o nic lehčí disciplína, než byly ty předchozí. 115kg obří jednoruční činka na počet opakování. Bjornsson v semifinále nasbíral 40 bodů a díky tomu měl na druhého Kieliszkowského (35 bodů) celkem velký náskok. Tomu sice se 34 body šlapal na paty Wildauer, jenže na rozdíl od Kieliszkowského to Rakušan s jednoručkou neumí. Ve finálové disciplíně si tak polepšil pouze Dimitar Savatinov, když díky 6 platným zdvihům předběhl Martina Wildauera a obsadil třetí místo. 6 opakování shodně předvedli Bjornsson a Kieliszkowski. Moc pěkný výkon (4 opakování) podal i Estonec Rauno Heinla.


Arnold Strongman Classic Africa 2016 - výsledky

p.jménobody
1.Hafthor Bjornsson 45
2.Mateusz Kieliszkowski 40,5
3.Dimitar Savatinov 37
4.Martin Wildauer 35.5
5.Rauno Heinla 31
6.Akos Nagy 23
7.Mikhail Shivlyakov 21
8.Eben Le Roux 20
9.Marcos Ferrari 12
10.Marc van der Haer 10
11.Jonathan Lane 8


Rozhovor s vítězným Thorem Bjornssonem

Thor Bjornsson - Super Yoke Medley


Zdroje:
www.facebook.com
www.youtube.com

Foto:
www.facebook.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra