Reklama:

Jiří Tkadlčík na Arnold Strongman Classic Africa 2016 - reportáž a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V největším městě Jihoafrické republiky Johannesburgu dokázal strongman Jiří Tkadlčík, že dřina se vyplácí. Stejně jako před dvěma měsíci v Austrálii vybojoval i v Africe zlatou medaili! Do své sbírky tak přidal další cenný skalp ze zahraniční soutěže pořádané Arnoldem Schwarzeneggerem. Jak jsem tak sledoval průběh závodu, bylo mi jasné, že je pořádně zdlouhavý, a proto i velmi náročný. Nicméně později tu náročnost a celkovou výzvu zvýšil ještě pořadatelský tým, když zřejmě při některých disciplínách protežoval domácího závodníka.

Axle Lift

Vše pro našeho závodníka a 14 jeho soupeřů začalo v pátek 27. května. Jako první disciplína byl zdvih 110kg soukolí na počet opakování za minutu. Zřejmě vlivem adrenalinu Jirka hned při prvním zdvihu nepočkal na pokyn rozhodčího a sám se tak o první zářez na pažbu připravil. I přesto ale první disciplínu ukončil se 7 platnými zdvihy a řadil se v tabulce mezi nejlepší tlakaře.

Deadlift

Po výrazech tlusté osy přišel na řadu mrtvý tah. Jak už všichni dobře víte, jedná se o nejsilnější disciplínu našeho závodníka. To ostatně dokazuje i 8 opakování, která s touto téměř třímetrákovou činkou zvládl za minutu udělat.

Loading Race

Po dvou těžkých statických disciplínách závodníky čekaly dvě disciplíny, u kterých se pořádně proběhnou. Tou první bylo vykládání tří stokilových pytlů na 10 metrů vzdálenou plochu. Po mrtvých tazích, kdy bezpochyby odrovnáte svoje spodní záda, přišla disciplína, která si ta spodní záda opět vyžaduje, a do toho ještě hbité nohy a kvalitní stisk neforemného pytle. Všechny tyto předpoklady Jirka splnil a na třetí disciplíně si zapsal vítězství díky nejrychlejšímu času.

Farmers Walk

Farmářská chůze se 135kg kufry na vzdálenost 2x 15 metrů byla poslední disciplínou pátečního dne. V té se náš reprezentant umístil na třetím místě (dráhu ušel za 22 vteřin) a do nedělního finále si tak po předvedených výkonech odnášel tříbodový náskok. Na svém Facebooku posléze uvedl, že závod byl katastrofálně uspořádaný, protože odzávodění 4 disciplín trvalo skoro 8 hodin, mezi některými disciplínami byla i 2 hodiny pauza, což pro závodníky rozhodně není nic příjemného.

Super Yoke

Celou sobotu závodníci relaxovali, regenerovali zpřetrhaná svalová vlákna a připravovali se na nedělení finále. To zahájilo přenášení 350kg Super Yoku na 20 metrů, jenž Jirka zvládl za 14 vteřin. Se svou přítelkyní se bezprostředně po skončení disciplíny snažili nahrát video na Facebook, aby jeho fanoušci měli co nejaktuálnější informace. Bohužel video se Super Yokem doplnili o informaci, že pořadatelé lehce ohnuli pravidla pro domácího borce Blakea. Ten měl nastoupit jako předposlední, ale nastoupil jako poslední a ještě nedostal penalizaci za "slidování", rozhodčí by mu v tom případě měli přičíst nějaký čas navíc za klouzání s konstrukcí.

Forward Hold

Předposlední disciplínou bylo držení dvou 14kg baterek v předpažení. Tato velmi nepopulární disciplína Vám prokrví ramena jako žádná jiná! Jirka se v ní umístil na čtvrtém místě a celkově se tak o jeden bod propadl za vedoucího Blakea. V tu chvíli náš závodník věděl, že do poslední disciplíny musí dát úplně všechno.

Atlas Stone

Poslední úmornou disciplínou víkendového strongman závodu v Africe bylo přehazování 140kg betonové koule přes 120 cm vysokou laťku, samozřejmě se vítězem stal ten, který ji dokázal přehodit nejvícekrát. Tři borci, včetně toho našeho, dokázali kouli přehodit sedmkrát, Jirkův hlavní rival to zvládl jen šestkrát. Žádný z rozhodčích už ven oficiální výsledky nepustil, a proto se s napětím čekalo, jak to dopadne.

Po extrémně vysilujícím soutěžním víkendu, kdy náš reprezentant musel čelit těžkým disciplínám i zřejmě nerovným podmínkám, muselo být rajskou hudbou pro jeho uši, když na prvním místě vyhlásili jeho jméno. V jeho obličeji se tak objevila nefalšovaná radost, kterou stejně jako u všech disciplín provázel velmi zvučný hlas jeho partnerky Valerie. Jiří Tkadlčík se tak stal jediným českým strongmanem do 105 kg, který vyhrál na Arnold Strongman Classic, a to hned dvakrát. V nadcházejícím období Jirka bude zvažovat start na Europe's Strongest Man a World's Strongest Man 2016 a případně dalších zahraničních soutěžích.


Jiří Tkadlčík
- Arnold Strongman Classic Africa 2016


Zdroj:
www.facebook.com

Video:
Valerie Miričová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.06.15:15Miroslav Brabenec - Ty jo, s kým já to v roce 2013 vlastně závodil :-)
03.06.14:09CIZO - Souhlasím že poslední dva roky (2014 a 2015) by Jirka ve 1..
03.06.13:06Miroslav Brabenec - Přesně tak, Jirka nikdy neměl a ani nemá v ČR konkurenci d..
02.06.17:59Turakam - Už o tom neraz hovoril, úprimne, súhlas, načo by to robil,..
02.06.17:41JoeC - Proč Jirka nejezdí na naše soutěže..?
01.06.07:06rafaelo - Až tak jsme si s Filipem podobní? *2*
31.05.16:20Harpy - Na té fotce s žirafou jsem se úplně lekl, že tam stojí Grz..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra