Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

Mistrovství Evropy v silovém trojboji mužů a žen 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

ME v silovém trojboji mužů a žen 2016 - výsledky
ME v silovém trojboji mužů a žen 2016 - videa

V Plzni se již poněkolikáté konala mezinárodní soutěž, tentokrát to bylo mistrovství Evropy mužů a žen v silovém trojboji v podpůrných dresech. Závody měly organizaci na vysoké úrovni a zúčastnilo se jich 125 závodníků, z toho Českou republiku jich zastupovalo 7. Všichni naši závodníci předvedli úctyhodné výkony a někteří z nich se umístili i na medailových pozicích. Výsledky jsme Vám přinesli zde.

Mezi ženami se umístila na 5. místě Lenka Strolená v kategorii do 63 kg s výkonem 420 kg (165 kg, 80 kg, 175 kg). V kategorii do 72 kg na 7. místě skončila Michaela Drabálková, ta zapsala 465 kg v trojboji (192,5 kg, 122,5 kg, 150 kg).

V mužích v kategorii do 66 kg startoval zkušený závodník Karel Ruso, ten obsadil 7. místo se součtem 560 kg (235 kg, 95 kg, 230 kg). V kategorii nad ním, do 74 kg, závodil Tomáš Juříček, kterému výkon 670 kg (257,5 kg, 170 kg, 242,5 kg) postačil na 8. místo. V těžší váhové kategorii do 120 kg soutěžili hned dva závodníci. Jeden z nich byl Miroslav Hejda, ten s výkonem 910 kg (335 kg, 245 kg, 330 kg) obsadil 7. místo. Druhým závodníkem v této kategorii byl Tomáš Šárik, kterému se opravdu zadařilo, obsadil 2. místo s 985 kg totalem (377,5 kg, 262,5 kg, 345 kg) a stal se tak vicemistrem Evropy, zároveň získal stříbrnou medaili za dřep a za mrtvý tah medaili bronzovou. V nejtěžší kategorii nad 120 kg závodil David Lupač, ten skončil na 4. místě se zapsanými 1070 kg (425 kg, 300 kg, 345 kg). Jemu nebyl dvakrát uznán dřep se 450 kg za hloubku, ale i tak získal stříbrnou medaili za dřep a bronzovou medaili za mrtvý tah.

Níže si můžete přečíst rozhovor s Tomášem Šárikem a Davidem Lupačem a prohlédnout několik fotografií.Tomáš Šárik - tah 330 kg

Tomáš Šárik

Jsi spokojený s výkonem, který jsi podal?

Vzhledem k tomu, že jsem soutěžil na open soutěži po 3 letech, tak jsem velmi spokojen. Vlastně jsem stříbrný na ME ani na MS nikdy nebyl, takže je to nejvyšší umístění, co se týče stupňů vítězů. Na dřepu jsem se vrátil k původní výkonnosti kolem 380 kg, ale myslím, že se mi podařilo se zlepšit technicky. Na benči, který je momentálně mojí největší slabinou, jsem se posunul od loňska asi o 15 kg. Pro mě celkem překvapení, protože mám přetrvávající neurologické oslabení pravé horní končetiny. Trochu jsem byl zklamaný z mrtvého tahu, kde jsem čekal 350 - 355 kg, ale po druhé disciplíně mi trochu došla šťáva a tahy jsem necítil dobře už v rozcvičovně. Pak hned při prvním pokusu jsem si zranil prst a celou dobu to krvácelo, a tak byl trochu problém činku udržet. Takže jsem byl nakonec rád za 345 kg.

Soutěž byla již poněkolikáté pořádaná v Plzni, jak bys ohodnotil její organizaci a průběh?

Soutěže v Plzni mají tradičně vysokou pořadatelskou úroveň, všechno bylo, jak mělo být. Rozcvičovna, závodiště, přípravna. Na začátku soutěže bylo jasné, že budu soupeřit o umístění se slovenským a holandským reprezentantem. Oba byli v nominaci přede mnou a oba byli dobře připraveni. Mně se povedlo zapsat v prvních dvou disciplínách všech 6 platných pokusů a to mi pomohlo se posunout na průběžné druhé pořadí za ukrajinského reprezentanta. Výkon jsem měl shodný s třetím v pořadí a vedl jsem díky nižší tělesné hmotnosti. Bylo jasné, že musím udržet krok se Snijdersem a pokusy mrtvého tahu držet stále 30 kg nad těmi jeho. Slovenský závodník Robert Valach i přes silný mrtvý tah už nemohl zamíchat pořadím, takže jsme se soustředili jen na Holanďana. Po jeho třetím nezvládnutém pokusu bylo jasné, že mám stříbro, a do posledního pokusu už jsem nedal všechno a jen jsem činku nadzvedl. I přesto jsem měl velkou radost z dosaženého a pro mě nečekaného umístění.

Probíhala tvá příprava podle plánu?

Příprava byla letos pro mě docela náročná, začal jsem totiž na konci prosince 2015. Připravoval jsem se na MČR a pak jsem pokračoval dalších 11 týdnů do ME. Mistrovství republiky mi moc nevyšlo, hlavně tedy dřepy, tak jsem moc chtěl zúročit 20 týdnů přípravy na ME.

Na jaké další závody se budeš připravovat?

Letos se chci soustředit už jen na MS, které se koná v listopadu v USA na Floridě. Soutěže masters letos vynechám.

Tvojí silnou stránkou je mrtvý tah, je to také tvá nejoblíbenější disciplína?

Myslím, že nemám nějakou nejoblíbenější disciplínu, ale je pravda, že mě tah docela baví, teda hlavně na soutěži, kdy s ním můžu rozhodnout závod.

Už jednou jsi pokořil hranici 1000 kg v trojboji. Věříš, že se ti ji podaří překonat znovu?

To není úplně o víře, ale o tom, abych se nezranil. Poslední tři týdny před závody se mi zhoršil problém s plotýnkou v krku a měl jsem obavy, aby mi neodešla zase síla z ruky. Takže musím trénink občas přizpůsobit momentálnímu stavu, takže se zatím vyloženě za hranicí 1000 kg neženu, ale bylo by příjemné se přes ni zase dostat. 15 kg není úplně mnoho, ale znamenalo by to vydařené pokusy na hranici osobních maxim. 382,5 ve dřepu, 265 v benči a 355 v tahu, takže budu doufat, že to na podzim vyjde.

Chtěl bys tímto rozhovorem někomu poděkovat?

Určitě bych chtěl poděkovat rodině za trpělivost, Milanovi Selingerovi za pomoc při trénování, Davidovi Lupačovi za přípravu tréninkových plánů, Janu Filovi a jeho Vision Nutrition za podporu ve výživě, ČSST za podporu, mým sponzorům - firmě INDECON - finanční poradenství, firmě SEPOS - dveře a zárubně, firmě Pozemní stavby Jihlava, SMJ, městu Jihlava a Kraji Vysočina.David Lupač - tah 345 kg

David Lupač

Co říkáš na svůj výkon a jak se ti závodilo?

Se svým výkonem jsem spokojený tak napůl, vím, že jdu správnou cestou ke zlepšování výkonů. Konečný součet 1070 kg je takovým standardem, bohužel to tentokrát nestačilo na medailové umístění. Závod probíhal bez problému, v plzeňském Parkhotelu se vždy závodí výborně.

Jak jsme mohli vidět, na tréninku jsi dřepnul 450 kg, ale na soutěži se ti to nepodařilo. Co bylo příčinou?

Jedním slovem hloubka.

Na tvých stránkách jsem četl, že se chystáš na mistrovství světa a tam se nominovat na Světové hry 2017. Jaké výkony by sis přál na mistrovství světa?

Přál bych si výkon přes 1100 kg, za touto metou už směruji dlouho a věřím, že pokud vydržím, tak ji prolomím. Světové hry jsou mým dlouhodobým cílem, je to nejvíc, čeho se dá v silovém trojboji dosáhnout.

Trénuješ stále stejně, nebo jsi udělal nějaké změny?

Změny probíhají, stále se snažím zlepšovat tréninkový proces, lépe regenerovat a vytěžit z tréninku maximum.

Chceš na závěr někomu poděkovat?

Určitě bych rád poděkoval všem sponzorům: Fit-Pro, MadMax, SBD, Masáže pořádně, Eagle fitness. A dále samozřejmě Českému svazu silového trojboje a rodině.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra