Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #2 (Kajal) 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2016 - reportáž
Slovenský pohár silných mužů #2 (Kajal) 2016 - pozvánka

[Text: Pavol Guga] V neděli 15. května se v obci Kajal odehrálo v pořadí druhé kolo Slovenského poháru silných mužů. Strongman liga nových nadějí tohoto silového sportu, kde závodníci bojují o profi kartu, zápolila v pěti náročných testech síly. Za příjemného počasí se po otevření akce starostkou obce Livií Farkasovou postavilo na start deset borců.

Ptáte se, proč se Slovenský pohár silných mužů přesunul z metropole východu Prešova do malé obce u Galanty? Bratr profi strongmana Františka Piroše Tomáš Piroš si umínil připravit jedno z kol této amatérské ligy siláků. A připravil ho bravurně s pomocnou rukou Slovenské asociace silných mužů.

Úvod patřil "tlakové" disciplíně, a to zvedání 120kilogramové nápravy. Přemístit toto soukolí bez pomoci opasku bylo těžké sousto pro pětici závodníků. Jedním z nich byl i vítěz prvního kola Milan Šuľan, který také nepředvedl divákům ani jeden platný pokus. Na regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Moderovat akci nemohl nikdo jiný než viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Prvenství na startu závodu si připsal Rákoci (4 opak.), následoval ho Piroš (3 opak.) a bronz si dělilo duo Griglák - Hanák (shodně 2 opak.). Tomáš potvrzoval skvělou připravenost a domácí publikum ho hnalo do lepších výkonů!

Vykládání koulí patří povětšinou závěru zápolení, zde byly na programu jako druhý test síly. Tři koule o váze 120, 140 a 165 kilogramů zvládli zvednout jen tři borci. Stupínky si rozdělili Rákoci (17,34), Piroš (18,65) a Šuľan (19,46). Milan se snažil dohnat manko z nepovedeného zdvihu nápravy.

Třetím a náročným testem bylo i přenášení 120kilového erbu a 150kilového meče shodně na vzdálenost 15 metrů. Prvenství si ukořistil díky své rychlosti Griglák (19,47), následoval Piroš (22,75) a za oběma siláky skončil Šuľan (24,24).

Předposlední zkouškou bylo převracení 400kilogramové pneumatiky. Na rozbředlém fotbalovém hřišti se vyplatilo obutí kopaček. Rákoci si i díky nim vybojoval už třetí prvenství v disciplínách a vyšvihl se do čela závodu. Následovali ho Šuľan a Griglák. Milanovi se podařilo zapsat si druhý nejlepší čas i bez zmíněných kopaček. I to potvrzuje jeho brutální sílu.

Závěr druhého kola Slovenského poháru silných mužů patřil tažení kamionu. Prvenstvím v disciplíně si zajistil celkovou druhou příčku spoluorganizátor Tomáš Piroš. Ten za hlasitého povzbuzování domácích předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a zaslouženě tak získal stříbro.

Druhé místo v tažení kamionu a celkové prvenství si připsal Juraj Rákoci. Po loňském vítězství z Beckova si tak připsal druhý triumf ve strongman lize. Zvítězil ve třech z celkových pěti disciplín a právem mu patří zlatá medaile.

Třetí v závěru i celkově skončil stejně jako v prvním kole Ľubo Griglák. Ten patří mezi nejvyrovnanější závodníky bez výrazné slabiny, a když doladí některé disciplíny, kde trošku zaostává, určitě se i u něj dočkáme nějakého vítězství ve Slovenském poháru.

Druhé kolo Slovenského poháru pod záštitou starostky obce Kajal a s pomocí Tomáše Piroše dopadlo nad očekávání. Slovenská asociace silných mužů velmi ráda podpoří své závodníky při organizování siláckých klání. Jak tomu bylo nyní nebo jako tomu je i u Petra Rekeneie nebo Branislava Goliera. Jsme rádi za to, že spolu tvoříme "silnou" rodinu a spolu jsme Slovakstrongman! Sejdeme se na třetím kole strongman ligy, a to již 17. června v Banské Bystrici!


Slovenský pohár silných mužů #2 (Kajal) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1.Juraj Rákoci 46
2.Tomáš Piroš 44
3Ľubomír Griglák 40,5
4.Milan Šuľan 26
5.Denis Hanák 25,5
6.Peter Supák 19
7.Peter Očovay 15
8.Michal Gunda 15
9.Martin Šulej 13
10.Pavol Horňák 7Foto:
Zuzana Gundová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra