Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Mas-wrestling: Austrian & European Cup 2016 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Otevřené mistrovství západních Čech v silovém přetahování 2016 - výsledky
Mas-wrestling si už našel cestu i do České republiky

[Text: Kamil Szwarc] Ve slunečnou neděli 8. května 2016 jsme se vydali na závod Evropského poháru do rakouského Purgstallu an der Erlauf. Klání bylo hodně propagováno a zařazeno do série závodů Evropského poháru, tak jsme očekávali velkou účast. Bohužel se naše očekávání nenaplnilo. Při pohledu na soutěžní lavici jsme nevěděli, jestli si z nás nevystřelili. Posléze jsme zjistili, že ne a bude se soutěžit na ní. No, odjet jsme nechtěli, jeli jsme si přeci zatahat, tak jsme nastoupili.

Závod byl původně rozdělen do váhových kategorií, ale jelikož se týmy rozhodly nenastoupit a zůstal jen náš tým České republiky a tři závodníci Rakouska, tak se soutěžilo v kategoriích u žen i mužů bez rozdílů vah, takzvané "open". Mužů bylo 8 a byli rozlosováni do dvou skupin, a to A a B, kde se utkali každý s každým a potom po součtu bodů tahali druzí ze skupin o celkově třetí místo a vítězové se potahali o první.

Ve skupině A se po všech vítězstvích 2:0 jednoznačně na prvním místě usadil rakouský 136 kg vážící strongman Christoph Neumann, proti kterému se na krátké jednometrové lavici nedalo při nemožnosti tahat do stran nic kloudného dělat, co by mohlo anulovat jeho sílu v přímém tahu. Druhý se umístil Miroslav Král, který porazil Jirku Přibáně 2:0 a Daniela Bachana po vyrovnaném zápase 2:1. Skupina B měla také jednoznačného vítěze, který neztratil žádný zápas. Byl jím Mykhaylo Krasilynets, jenž je v přípravě na mistrovství Evropy. Druhé místo obsadil rakouský závodník Klaus Steinbock, který porazil další dva soupeře shodně 2:0 a jedním z nich byl i náš patnáctiletý závodník Jirka Anděl, který při své váze 71 kg nedal žádný zápas zadarmo a i přesto, že žádný nevyhrál, je pro nás velkým přislibem do budoucna.

Při sčítání bodů z mužských skupin nastoupily proti sobě ženy. Byly jenom dvě, tak byl zápas rovnou o první místo. Martina Přibáňová neměla a neviděla v Barboře Pokorové konkurenci, na to podcenění málem dojela, ale nakonec se jí bojovnou Barboru podařilo zdolat 2:1 a těšila se na závěrečný ceremoniál.

Závěr závodu už patřil jen mužům, a to soubojům o třetí a o první místo. V boji o třetí místo se potahal náš Miroslav Král s Klausem Steinbockem a po vyrovnaném zápase jej zdolal 2:1. A čekal nás už jen souboj o zlato, a to mezi naším Mykhaylem Krasilynetsem a "goliášem" Christophem Neumannem. Ať se Mykhaylo snažil uplatnit techniku, tak přeci jen na krátké lavici se nedalo nikde přešlápnout a nebyla tudíž šance narušit soupeři rovnováhu. Snaha se ale přeci jen vyplatila a Mykhaylo v prvním zápase Christopha částečně rozhýbal a vyvedl na stranu a bylo to 1:0. Další dva zápasy jej opustilo štěstí a při stáhnutí Christopha na bočnici lavice se Mykhaylovi nepovedlo udržet těžiště a v mžiku byl mimo lavici - v zápase tedy zvítězil Christoph Neumann 2:1.

Nyní nás v nejbližší době čekají závody u nás, a to 21. května otevřené mistrovství středních Čech na náměstí v Čáslavi a oblíbený závod Pražský pohár CMWA přivítá závodníky 26. června ve Fitness Fantom.

Dalším mezinárodním závodem bude 2. kolo Evropského poháru v červenci na Slovensku v Dunajské Stredě a ME v gruzínském městě Batumi.

Sledujte stránky www.mas-wrestling.cz, kde jsou aktuální informace z dění v České asociaci silového přetahování.

Austrian & European Cup 2016 - výsledky:

Kategorie žen bez rozdílů vah (open):

1. Martina Přibáňová (111 kg) - Česká republika
2. Barbora Pokorová (56 kg) - Česká republika

Kategorie mužů bez rozdílů vah (open):

1. Christoph Neumann (136 kg) - Rakousko
2. Mykhaylo Krasilynets (102 kg) - Česká republika
3. Miroslav Král (99 kg) - Česká republika
4. Klaus Steinbock (109 kg) - Rakousko
5. Daniel Bachan (101 kg) - Česká republika
6. Michael Krautler (84 kg) - Rakousko
7.- 8. Jiří Přibáň (84 kg) - Česká republika
7.- 8. Jiří Anděl (71 kg) - Česká republikaMedailisté Mykhaylo Krasilynets a Miroslav Král


Vyhlašování mužské kategorie


Vyhlašování ženské kategorie


Úspěšní muži
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 11 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie