Reklama:

ČEZ liga ve vzpírání družstev žen
(2. kolo) 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání


Julie Švecová
[Text: Klára Vašíčková] V sobotu 7. května se v Brně konalo 2. kolo ligy žen ve vzpírání. Tentokrát o nejlepší umístění bojovalo 55 závodnic z celé republiky složených do celkem 14 družstev. Z prvního kola konaného v Rotavě vyšlo vítězně družstvo Bohemians Praha, které se po druhém kole propadlo na 3. místo. Z Brna si veze vítězství TJ Sokol Moravská Ostrava A. Za obě kola je tak ve vedení TJ Sokol Moravská Ostrava s náskokem jednoho bodu na pražskou Bohemku. V druhém kole nastoupily 3 nové týmy. O jedno družstvo se rozšířilo domácí Brno, Moravská Ostrava a nově nastoupil TJ TŽ Třinec.

TJ Sokol Moravská Ostrava A zvítězil se ziskem 614 bodů. Největší podíl na tomto vítězství měla letošní reprezentantka na ME ve vzpírání Laura Lozová, která v trhu zvládla 68 kg a v nadhozu 91 kg (212 bodů). Druhou nejúspěšnější členkou byla Terezia Sasaráková, která se svými výkony velmi přiblížila Lauře Lozové, když si poradila s 67 kg na trh a 87 kg na nadhoz. S lehčí tělesnou váhou získala pro družstvo také 212 bodů. Poslední započítaný výkon patří Haně Gasiorové, která zvládla 57 kg v trhu a 81 kg v nadhozu.

Druhým nejlepším týmem byl TJ Sokol Nový Hrozenkov v čele s naší dlouhodobě nejlepší vzpěračkou Lenkou Kenisovou, která si dovezla z letošního ME krásné desáté místo. Na sobotní lize zvládla 83 kg v trhu a 108 kg v nadhozu, získala 241 bodů a byla nejúspěšnější vzpěračkou závodů. Petra Orságová si poradila s 68 kg na trhu a 84 kg v nadhozu. Spolu s Ivou Saranovou si družstvo z druhého kola odváží 598 bodů.


Eliška Pudivítrová
Třetí Bohemians Praha získalo 588 bodů a na Nový Hrozenkov v celkovém součtu ztrácí pouhý jeden bod. Skvělé výkony předvedla Eliška Pudivítrová se 72 kg na trh a 91 kg na nadhoz (206 bodů). Za Bohemians startuje také česká reprezentantka Julie Švecová, která v trhu zvedla 72 kg a v nadhozu bohužel zůstala na základu, a to na 82 kg. Výkon Julie Švecové byl přesto velmi dobrý a pro tým vybojovala 195 bodů.

Na Bohemku dorážel domácí tým TAK Helas Brno A, který s reprezentantkou z ME Simonou Hertlovou ve svých řadách získal 582 bodů. "Nejsem tolik unavená jako před Evropou a cítím větší sílu. Na Evropě jsem byla hodně nervózní, myslím, že výkony na lize v domácím prostředí budou výrazně lepší," řekla Hertlová, která na ME vybojovala 14. místo. Simona Hertlová zvládla v sobotu v trhu 80 kg a v nadhozu rovných 100 kg. Po Lence Kenisové byla nejúspěšnější závodnicí. Výborný výkon také předvedla Nina Rondziková, které se nepovedl pouze poslední pokus v nadhozu, v trhu si lehce poradila s 64 kg a v nadhozu s 80 kg.

Za zmínku také stojí výkon Veroniky Věžníkové z TJ Start Plzeň A, která zvládla v trhu 61 kg a v nadhozu 69 kg, patří mezi nejlehčí závodnice, a tak vybojovala 213 bodů. Domácí Brno C se umístilo na 6. místě, Brno B na 8. místě a Brno D skončilo poslední, na 14. místě. O národní rekord se pokusila Václava Jelenová v trhu v kategorii juniorky do 17 let ve váhové kategorii nad 69 kg. Její třetí pokus na 66 kg se bohužel nezdařil, i přesto však pro své družstvo TJ Start Plzeň A získala 168 bodů.


Nástup


Brněnské vzpěračky


Lenka Kenisová


Nina Rondziková


Veronika Věžníková


ČEZ liga ve vzpírání družstev žen (2. kolo) 2016 - výsledkyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra