Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2016 - pozvánka

[Text: Pavol Guga] Po skvělé akci v Púchově, kde se siláci Slovenska utkali o titul nejsilnějšího Slováka pro rok 2016, se rozběhla sezóna strongmanů. Jak se borci poprvé představili v Púchově, premiéra je čekala i ve městě Prešov. Právě tam soupeřili závodníci v prvním kole Slovenského poháru silných mužů.

Akce byla organizována s podporou města Prešov a pod záštitou primátorky města. Generální partneři Ekoprim Group a Slyofit Fitness připravili skvělé podmínky a čtrnáct siláků se mohlo pustit do boje o body do konečného hodnocení. Mezi nimi se objevilo i množství nováčků v soutěžním klání Slovenské asociace silných mužů.

Hvizdem píšťalky mezinárodního rozhodčího a spoluorganizátora akce Pavola Gugy začal úvodní test síly ramen a tricepsů. Otevírací zkouškou bylo zvedání 110kilogramové klády. Neskutečnou sílu bez přerušení předvedl Milan Šuľan, který nasoukal lehce osm opakování. Se stejným počtem skončil i Juraj Rákoci, avšak ten využil i čas jedné minuty na krátké rozdýchání. Peter Supák a Peter Očovay zvládli dva platné pokusy a kvarteto borců zvedlo kládu jen jednou. Půl tuctu závodníků nedokázalo břemeno přemístit a vyrazit nad hlavu.

Druhým testem bylo převracení 400kilogramové pneumatiky. Závodníci měli předvést dvě opakování na každou stranu. Vítěze určil rozdíl 16 setin vteřiny. Zvítězil tak opět Šuľan před Rákocim a třetí skončil Griglák.

Mrtvé tahy s osobním automobilem nám rozdělily akci na polovinu. Siláci zvedali zadní nápravu automobilů Kia Rio a nejvíce zdvihů předvedl opět Šuľan, který zavítal na východ mimořádně skvěle připraven. Druhé místo vybojoval Ľubo Griglák a třetí skončili Juraj Rákoci a nováček Martin Šulej.

U automobilů jsme zůstali i na předposlední disciplíně. Přitahování terénního SUV modelu od společnosti HS-plus, s. r. o., která je výhradním distributorem automobilů Kia v Prešově, bylo pro naše závodníky poměrně jednoduché. Rozhodovaly rozdíly v sekundách a setinách. Nejrychlejší byl opět Šuľan před Dzivjakem a Rákocim. Před poslední disciplínou bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

Vzdálenost třicet metrů a pár 120kilogramových kufrů uzavíraly Prešovský závod. Úvodní kolo Slovenského poháru silných mužů stylem "start - cíl" opanoval Milan Šuľan, který zvítězil i v závěrečné disciplíně. Připsal si tak nejvíce bodů a zanechal za sebou třináct pronásledovatelů. Na závod přišel skvěle připraven a už nyní jsme zvědaví, co předvede na druhém kole v obci Kajal.

Druhý na disciplíně kufry skončil Griglák a třetí místo si v závěru vybojoval Rákoci. V celkovém hodnocení se chlapci vyměnili. Druhé místo a stříbrnou medaili si z Prešova odnesl Juraj Rákoci, který doplatil na mírné zaváhání. Věříme však, že boj o vedení v bodování Slovenského poháru nevzdá. Na bronzový stupínek vystoupil v Prešově Griglák. Ten, pokud vylepší své slabosti, hlavně ve zdvihu klády, může také pomýšlet na nejvyšší příčky v bodování.

Děkujeme městu Prešov za možnost premiéry silných mužů v tomto krásném městě na východě, partnerům, kteří napomohli akci, Ing. Ľubomíru Jánošíkovi, společnosti Ekoprim Group a Slyofit. Pevně věříme, že se silní muži v Prešově ještě objeví!

Uvidíme se na druhém kole Slovenského poháru silných mužů v obci Kajal, které připravuje Tomáš Piroš ve spolupráci s obcí Kajal a Slovenskou asociací silných mužů! Závod bude už 15. května! Hodně síly!


Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1.Milan Šuľan 69,5
2.Juraj Rákoci 61
3.Ľubomír Griglák 55,5
4.Peter Supák 53
5.Michal Dzivjak 49
6.Martin Šulej 44
7.Peter Očovay 35
8.Denis Hanák 34
9.Marián Bujdoš 24,5
10.Róbert Blacha 23
11.Adam Sobek 16,5
12.Pavol Horňák 14,5
13.Mikuláš Sopoliga 6,5
14.Tomáš Jurkovič 6
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra