Reklama:

VIDEO: Jiří Orság se kvalifikoval
na Letní olympijské hry 2016!

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

Malé dvanáctitisícové město Forde u západního pobřeží Norska hostilo v rozmezí 10. až 16. dubna mistrovství Evropy ve vzpírání. České fanoušky, jenž sledovali Eurosport nebo online výsledky, zřejmě nejvíce zajímal poslední den soutěže, kdy přišla na řadu česká reprezentace mužů nad 105 kg. Kamilovi Kučerovi se povedl trh 175 kg, další pokusy 181 kg a 183 kg se mu zapsat nezdařilo. V nadhozu opět zapsal pouze první pokus 220 kg a zbylé dva pokusy na 230 kilech byly neplatné. V celkovém hodnocení skončil na desátém místě.

O poznání lepší forma vyšla sedmadvacetiletému Orságovi, který šel v trhu spíše na jistotu. Pokusy 175, 180 a 184 kg bez problému zapsal. V nadhozu k tomu pak přidal 225, 231 a 238 kg! Celkově se tak umístil na čtvrtém místě v dvojboji a bronzovou medaili si odvážel z nadhozu. Česká republika se tak stala součástí sedmi zemí, které se kvalifikovaly na Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru. Vy si nyní můžete přečíst, jak svou přípravu s novými rodičovskými povinnostmi vzpěrač z Hrozenkova zvládal.

Měl bys deset minut?

Jo, mám necelou hodinku. Jsme na letišti. 13:40 je boarding.

Jak se cítíš po sobotním závodě a svých výkonech?

Už po základním pokusu v nadhozu, kdy jsem věděl, že kvalifikace je zajištěna, ze mě opadl veškerý stres a nervozita, která poslední týdny dost převládala. Takže se teď cítím skvěle a ani přes náročný výšlap, který jsme absolvovali včera, se necítím nějak extra unavený.

Nově se seznamuješ s rodičovstvím, je to pro tebe náročné?

Přiznávám, že příprava byla náročnější než obvykle, ale jak tomu nasvědčují výsledky z ME, jde to zvládnout. Větší část přípravy jsem absolvoval doma a soustředění měl jen pár.

Jak jsi byl spokojený se svými výkony na soutěži? Jel jsi spíš "na jistotu", nebo jsi měl formu přesně na tahle čísla?

Základní pokusy byly voleny u všech tak, aby to byla "jistota", a dál jsme jeli dle potřeby. Jestli bylo na víc, nebo ne, se dá těžko posoudit, ale těžké jsem to necítil. U posledních pokusů spíš šlo o lehkou nepřesnost v technice.

Dá se kvalifikace na olympiádu považovat za tvůj splněný sen? Nebo to bereš jen jako další soutěž? Do Ria tě teď už bude čekat jen trénování, nebo budeš mít i závody?

Je to další meta, které jsem chtěl dosáhnout už od Londýna. Samozřejmě z hlediska přípravy je to prostě jen další soutěž. Nějaké soutěže budou, ale nic důležitého. Liga, možná nějaký pohár pro kontrolu formy. Zvažovali jsme jet do Íránu na IWF Grand Prix, ale z toho zřejmě sejde.

Kolik teď aktuálně vážíš a s jakou váhou plánuješ startovat na olympiádě? Je něco, na čem musíš v přípravě více zapracovat?

S váhou si hlavu nelámu, šla teď lehce nahoru, což je fajn, ale nechci to hrotit. Měl jsem tři dny před závody 130 kilo, na soutěži 126,1 kilo. Jsem vždy na soutěži raději "hladovější", abych byl rychlejší. Zapracovat musím na všem, chci tam samozřejmě odjet v co nejlepší možné formě.

Třiadvacetiletý Gruzínec teď na ME trhnul 212 kg a nadhodil 251 kg při váze 156 kg. Co říkáš na ty výkony?

Je to jen další extrém, který se vždycky jednou za čas objeví. Vypadal, že by bez problému zvládl o 10 kilo víc. V každé disciplíně.

Máš nějaké mety, které by sis chtěl na olympiádě splnit, nebo necháš prostě na náhodě, kolik zvedneš?

Cíle jsou, to je jasné, po Londýně jsem říkal, že do Ria si chci jet pro medaili, pak se to celé lehce zkomplikovalo, ale věřím, že když se do toho opřu a vydržím celou přípravu zdravý, může to vyjít!

Chtěl bys někomu poděkovat?

Poděkování jsem již psal na své facebookové stránce. Ale stručně - poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na tom, že jsme to místo na OH vybojovali. Hlavně ale celému týmu, který vzal přípravu i závody zodpovědně, a také mým partnerům Smartlabs a General Sport.


European Weightlifting Championships 2016 - kompletní videozáznam


Zdroje:
www.facebook.com
www.youtube.com
www.ewcforde2016.no
www.wikipedia.org www.ewfed.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.04.21:18lukassam2 - Jirka je borec! *79* *79*
19.04.16:06Ferry - Ahoj, díky za upozornění, váhu opravím :)
19.04.14:34ygg - Výsledek Orsága nechám teď stranou, ale díky za ten rozhov..
19.04.08:45sk - na eurosportu tomu venuji vikend a v CT nedaji ani do spor..+2
18.04.21:02Mad_Max - Sledoval jsem na Eurosportu, hned se na to jinak kouká, kd..+1
18.04.20:38mysH - gratulace
18.04.20:37seeya - Toto by si zasluzilo aj vacsiu publicitu na takom portaly ..+1
18.04.18:15bosul - Gratuluji Jirkovi, už jsem myslel, že to Ronnie nechá bez ..
18.04.16:07cif - Hodně štěstí na OH, budu držet palce ať to vyjde! *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra