Reklama:

Strongman Champions League Germany 2016 - výsledky a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Champions League Norway 2016
- reportáž a výsledky

Německý Kolín nad Rýnem o víkendu hostil sportovní veletrh FIBO 2016, který je zaměřen na kulturistiku, fitness a další sporty spojené s pohybem. Jedním z těch sportů jsou už několik let po sobě i strongmani. Pořádání sobotní soutěže si vzal na starost ředitel světoznámé Strongman Champions League (SCL) Marcel Mostert a legendární německý strongman Heinz Ollesch, který je dvanáctinásobným nejsilnějším mužem Německa. O spravedlivé posuzování jednotlivých výkonů se staral srbský strongman na odpočinku Ervin Katona a spoluzakladatel SCL Ikka Kinnunen. Sobotního závodu se zúčastnilo 14 závodníků z celého světa včetně českého profesionála Čestmíra Šímy a nechyběl ani vítěz prvního letošního závodu Kanaďan Jean-Francois Caron.

Conan's Wheel

Závod odstartoval brutálně těžký Conan. Pro výhru v této dusící disciplíně museli závodníci ujít co nejvíce metrů s 460kg břemenem! Slovinská superstar Matjaž Belšak a německý profesionál Andreas Altmann ušli s necelou půltunou několik koleček rovnajících se 1120 stupňům, rozdělili si tak body za první místo mezi sebe. Velmi dobře odstartoval a slušnou formu ukázal i komplexní Lotyš Dainis Zageris, jenž dokázal ujít s Conanem 830 stupňů a připsal si třetí nejvyšší bodový zisk.

Giant Log

Ramena, tricepsy a stabilitu závodníků prověřil zdvih klády na maximální váhu. Dřevěná kláda, která je na německém FIBU k dispozici, má ale obří průměr, mnohem větší než běžné klády na jiných soutěžích, a proto je právoplatně nazývána Giant Log. První místo ve tlaku této obří klády si bezkonkurenčně vzal Polák Krzysztof Radzikowsi. Nad hlavu dostal 200 kilogramů. Zdvihem 207,5 kg se pokusil překonat i svůj loňský světový rekord 206 kg na této kládě, ale nepodařilo se mu dostatečně propnout pravý loket a kládu pořádně dotlačit. 190kg pokus Dainise Zagerise stačil na druhé místo. O 10 kg méně vytlačil Matjaž Belšak.

Frame Carry

Přenášet 300kg ohradu na co nejdelší vzdálenost vyžaduje kromě sakra pevného úchopu i pořádnou výdrž. Rekord v této disciplíně do soboty držel Rakušan Martin Wildauer, ale s výsledkem 80 metrů si ho nově přivlastnil téměř dvoumetrový Bulhar Stoyan Todorchev. První výraznější úspěch si ve třetí disciplíně zapsal i český strongman Čestmír Šíma, když s ohradou ušel 55 metrů a 30 centimetrů. Malá hádanka. Kdo je vyšší než Brian Shaw (203 cm) a Thor Bjornsson (206 cm)? Nevíte? Tak dobře, je to šestadvacetiletý Ir Sean O'Hagan, který váží zhruba 200 kg a měří 213 centimetrů! Tenhle kolos si připsal body za třetí největší vzdálenost (51,15 m).

Front Hold

Soutěžícími velmi neoblíbenou disciplínu držení v předpažení vyhrál Krzysztof Radzikowski (43,80). Druhý byl Andreas Altmann (42,04) a třetí nejlepší výdrž a odolnost proti bolesti v ramenou ukázal Raffael Gordzielik (41,60).

Atlas Stones

Vykládání 140 až 180kg Atlasových kamenů byla předposlední disciplína. Ačkoliv megatěžké betonové koule většinou bývají už jako poslední a závěrečná disciplína, zde ji pořadatelé zařadili jako pátou ze šesti. Všechny kameny extrémně rychle (20,59) vyložil Matjaž Belšak a vybojoval tak velmi cenné vítězství v disciplíně. JF Caron byl o pár vteřin pomalejší (23,03), i přesto, že přiletěl až z Kanady, kde v poslední době panují silné sněhové bouře, jež zapříčinily i jeho komplikovanou třicetihodinovou cestu do Německa. Třetí v disciplíně byl Bulhar Stoyan Todorchev s časem 24,81.

Axle Deadlift

Posledním testem síly byl na letošním FIBU 350kg Axle Deadlift. Mrtvý tah je mnohonásobně těžší kvůli tlusté a neohebné ose. Neskutečných 11 opakování s touto tlustou osou nabouchal JF Caron. Čtyři borci (Zageris, Todorchev, Belšak, Radzikowski) se podělili o body, když všichni shodně dali s 8 opakování.

Vítězem se stal Krzysztof Radzikowski, který měl sice stejný počet bodů jako Matjaž Belšak, avšak vyhrál disciplíny Front Hold a Giant Log. Druhé místo tedy získal mladý Slovinec Matjaž Belšak a bronzový byl Stoyan Todorchev. Když se po závodě ptali Radzikowského na jeho výkony, prozradil, že po prvních třech disciplínách nevěřil, že vyhraje, protože byl o 8 bodů pozadu, pak ale přišly silové disciplíny, které jsou jeho oblíbené, a pomohly mu dostat se až na první místo. Druhý byl Belšak, který uvedl, že mu Ervin Katona řekl, ať si z toho nic nedělá, že sám byl osmkrát druhý, než vyhrál první Champions League. Českému zástupci se bohužel nepodařilo zopakovat lepší umístění, než jakého dosáhl minulý rok v Polsku, nicméně tohle byl jeho první závod v roce 2016 a já věřím, že Čestmír teprve svá esa z rukávu sypat začne. Další zemí, kam se borci podívají na Champions League, bude Litva. Tam se bude konat soutěž ve zdvihu klády na maximální váhu, kterou v loňském roce vyhrál Vidas Blekaitis. Nechme se překvapit, zda se bude účastnit i Zydrunas Savickas, nebo si svůj plánovaný nový rekord zapíše jinde.


Strongman Champions League Německo 2016 - výsledky

pořadí jméno země body
1. Krzysztof Radzikowski Polsko 65,5
2. Matjaž Belšak Slovinsko 65,5
3. Stoyan Todorchev Bulharsko 64
4. JF Caron Kanada 57,5
5. Dainis Zageris Lotyšsko 57,5
6. Andreas Altmann Německo 53,5
7. Čestmír Šíma Česká republika 50
8. Alex Moonen Nizozemsko 46
9. Raffael Gordzielik Německo 42,5
10. Aaron Page Anglie 33,5
11. Akos Nagy Maďarsko 31,5
12. Sean O'Hagen Irsko 30,5
13. Nemo Tasic Rakousko 19,5
14. Julian Groth Německo 10Strongman Champions League Německo 2016 - videozáznamy
Zdroje:
www.startingstrongman.com
www.ironmind.com
www.strongmanrage.com
www.wikipedia.org

Foto:
Aryn Lockhart - Strongman Rage


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.05.14:18kulturistikabb - Čestmír top strogman
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 49 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra