Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Arnold Amateur Strongman Cup Australia 2016 - reportáž a videozáznam

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Přerovský rodák Jiří Tkadlčík vybojoval v zahraničí další zlato! A ne jen tak ledajaké, dojel si pro něj až do Melbourne v Austrálii na soutěž Arnold Classic! Tam se samozřejmě konalo i profesionální klání Arnold Strongman Classic Australia, ze kterého Vám přineseme reportáž a výsledky již brzy. Minulý týden jsme Vám přinesli video z tréninku, kde jste mohli posoudit aktuální Jirkovu formu. Jakou formu si nakonec přivezl do Austrálie, se dočtete v článku, nicméně už teď Vám mohu prozradit, že předsevzetí mladého strongmana o výhře se mu podařilo splnit na 100 %.

Super Yoke

Vůbec první disciplínou na australském Arnoldovi byla železná konstrukce Super Yoke o váze 380 kg. Český závodník se s tím vůbec nepáral a zapsal druhý nejlepší čas (14,70) v této disciplíně. Všechny disciplíny se šly ve dvojicích. Přestože Jirka už dávno s Yokem doběhl do cíle, když viděl, jak jeho soupeř ještě stále zápasil s téměř čtyřmetrákovým břemenem, přiběhl k němu a hlasitě ho začal podporovat a hnát ho do cíle. Asi netřeba dodávat, že tohle se ve sportu moc často nevidí.

Overhead Medley

Po běhání se Super Yokem se závodníci přesunuli k tlakové kombinaci. Čekalo na ně zvednutí čtyř břemen v přesně určeném pořadí. 110kg Axle, 120kg kláda, 130kg Axle a 140kg kláda. Z průběžného sledování Jirky a jeho tréninků vím, že se hodně zaměřil na trénink s tlustou osou, aby se s ní více skamarádil. A dalo by se říct, že se mu to docela povedlo, protože v druhé disciplíně absolutně zvítězil a získal nejvyšší počet bodů.

Farmers Walk + Duck Walk

Třetí část závodu kombinovala tradiční Farmers Walk na jednu stranu a Duck Walk na druhou. Duck Walk je disciplína, kdy se přenáší malé "téčko" s kotouči mezi stehny, takže u toho závodník vypadá jako kachna při chůzi. To "téčko" bylo sice malé, ale vážilo 170 kg! K tomu předtím byly 135kg kufry. Jirka s nimi běžel jako o život a i přesto, že mu na vteřinu před koncem povolil úchop, okamžitě doběhl do cíle a utíkal s "kačenou" zpátky hlava nehlava. To se mu vyplatilo, protože si připsal vítězství už v druhé disciplíně.

Deadlift

Mrtvý tah je Jirkův pravděpodobně nejlepší a nejoblíbenější cvik vůbec. Jeho výkony a rekordy v něm udivují téměř každého, především proto, že většinou váží 105 kilogramů. Dosavadní největší RAW výkon na soutěži má hodnotu 342 kg. Vůbec největší deadlift se mu podařil zvednout na Europe's Strongest Man, kde s pomůckami zatáhnul 360 kg. Na Arnoldovi se zvedalo 275 kg na počet opakování. S velkým nasazením a pekelným povzbuzováním od jeho přítelkyně nakonec s touto váhou padlo 9 opakování! Na disciplíně se umístil jako druhý za borcem, který nasázel ještě o 1 opakování navíc.

Atlas Stones

Záda ztuhlá jako kámen, plíce v jednom ohni a do toho přišla poslední neoblíbená disciplína Atlasovy kameny. Přehazování 150kg betonové koule přes 120 cm vysokou laťku na počet opakování. Jirka zvládl kouli přehodit pouze dvakrát a skončil tak na poslední disciplíně v polovině startovního pole. Do výkonu dal maximum, ale jak ho znám, určitě s ním nebyl spokojen a v letošním roce bude trénovat Atlasovy kameny třikrát tolik, aby už v nich neměl slabinu.

Do poslední chvíle drželi pořadatelé závodníky v napětí, kdo vlastně zvítězil na letošním Arnoldovi. Po poslední disciplíně totiž už nepustili do oběhu žádné výsledky a sdělili je až na vyhlašování. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl pouze půl bodu. Ten půlbod byl nakonec celkem důležitý, protože byl na straně sedmadvacetiletého Jiřího Tkadlčíka, jenž se tak stal vítězem.


Jiří Tkadlčík - Arnold Amateur Strongman Cup Australia 2016


Kompletní videozáznam Arnold Amateur Strongman Cup Australia 2016


Zdroje:
www.facebook.com
www.livestream.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.03.16:54bob79 - supr výsledek ,paráda :-) (jen taková věcná ten zelený kbe..
26.03.13:57Shrek - Jirko jsi fakt dobrej !!!!*79* +1
24.03.19:05Muflon - Gira... giri :) hezky se to sleduje, je to borec. I atmosf..
23.03.06:20wondra - Samozřejmě že jo. Pro mě osobně mnohem líbivější než klasi..+1
22.03.22:58DiamonD123 - To nebylo do 105kg?
22.03.22:18kubicvak - Tak to je bomba. Gratulace. Musim se přiznat, že jsem nevě..
22.03.15:54deiw - Beru zpět, to první video tady je sestříhaný Jirka. Já už ..
22.03.15:48deiw - Ohromná gratulace, Jirka je bourák! Jinak na FB má Jirka s..
22.03.14:02Jerry90 - Obrovská gratulace,normálně jsem měl zástavu dechu ,úžasne..+1
22.03.13:33Anonymxy - Parádní výkon, moc gratuluju!+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra