Reklama:

Arnold Strongman Classic Australia 2016 - reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Jak dopadl Arnold Strongman Classic v Columbusu, už jste si mohli přečíst před třemi týdny. Nyní Vám přinášíme reportáž z dalšího Arnolda, který se konal v australském městě Melbourne. Obrovský úspěch v Austrálii zaznamenal i Jiří Tkadlčík, který zde v amatérské části vybojoval zlato. Nyní ale už pojďme na profesionály. Kdo zlato vybojoval v Austrálii? Byl to 206centimetrový drobeček z Islandu Thor Bjornsson. Spravil si tak určitě chuť po neúspěchu v Ohiu.

Farmers Walk

První disciplínou bylo přenášení 150kilových kufrů na vzdálenost 40 metrů. Nejrychlejší nohy a nejsilnější úchop patřil postavě z Her o trůny Thorovi Bjornssonovi. Celou vzdálenost zaběhl pod 20 sekund! Přesný čas byl 18,69 s. Druhý nejrychlejší na kufrech byl polský středoškolský učitel Krzysztof Radzikowski s taktéž velmi pěkným časem 20,02 s. Třetím nejlepším v první disciplíně byl legendární Zydrunas Savickas (20,20 s), který letos na americkém Arnoldovi vyhrál první místo.

Super Yoke

Bjornsson, Savickas, Radzikowski. Stejně jako na první disciplíně si to i v té další rozdávala trojice týchž závodníků. V druhé disciplíně bylo podstatně těžší náčiní - 454kg Super Yoke - a o 20 metrů kratší dráha. Jinak se nic nezměnilo. První byl Bjornsson (11,99 s), druhý Radzikowski (12,70 s) a třetí Savickas (14,17 s).

Stone Load

První den soutěže uzavíralo vykládání čtyř kamenů. 120kg, 140kg, 170kg a 190kg kámen měli soutěžící vyložit v co nejrychlejším čase na stůl. Všechny čtyři kousky zvládl jen "king of the stones" Bjornsson, trvalo mu to necelých 25 vteřin. Zbytek startovního pole až na jednoho zvládl vyložit 3 kameny. Nejrychleji to však dokázal Savickas (14,52 s). A třetici neuzavíral nikdo jiný než Radzikowski (20,22 s).

Max Log Lift

Druhý den závodníci jistě cítili všechny svaly z předchozího dne, ale ještě je čekaly další 3 nepěkné disciplíny. Proč nepěkné? Všechny totiž byly na maximální váhu. Jednoduše řečeno, kdo zvedl nejvíc, vyhrál. Jako první bylo zvedání klády. Savickas se už dříve nechal slyšet, že chce letos opět ustanovit nový světový rekord v log liftu. Níže se můžete podívat na video, na kterém zkouší 229 kg! Pokus ale nevyšel, a tak si čtyřicetiletý Litevec ještě bude muset chvíli počkat. Sám Z neplatný pokus okomentoval slovy "later this year, not now". Než však šel na světový rekord, zvedl kládu o váze 217,5 kg, nicméně pokus neměl být dle mnohých uznán. Savickas kládu sice vytlačil, ale už asi po půl sekundě nahoře šla kláda k zemi, zdvih tak nepůsobil moc věrohodně. Radzikowskiho 217,5 kg vypadalo podstatně lépe. Třetí nejlepší ve zdvihu obří kovové klády byl samozřejmě Islanďan Bjornsson. Ten sice dal "jen" 190 kg, ale takhle lehký tlak 190kg klády se jen tak nevidí.

Max Deadlift

Předposlední zkouškou dne byl mrtvý tah na maximální váhu. Tentokrát se body za první místo dělily mezi 4 borce. 410 kg shodně dokázala zatáhnout naše "svatá trojice" a Australan Eben Le Roux. Zydrunas a Thor byli jistě ještě dost vyčerpaní po prvním Arnoldovi. Radzikowski by z nich měl mít nejvíce sil, ale zřejmě neměl svůj den, neboť si nedávno na tréninku zapsal osobní rekord 425 kg.

Max Circus Dumbbell

Podle dostupných informací byla poslední disciplína trošku zvláštní. Závodníci se v zákulisí mohli rozcvičit se 100kg a 110kg jednoručkou, což bylo maximum většiny z nich. V soutěži se pak startovalo na 120kg jednoručce. Tu dokázal zvednout jenom islandský gigant Thor a vyhrál tak čtvrtou disciplínu. O něco později pak mimo soutěž v jednoručce padl rekord 140 kg v podání Dimitara Savatinova! Ten se měl soutěže normálně účastnit, ale jeho let byl obrácen zpět kvůli zdravotním komplikacím jiného pasažéra.


Arnold Strongman Classic Australia 2016 - výsledky


Zydrunas Savickas - pokus o log lift 229 kg


Zdroje:
www.facebook.com
www.youtube.com
www.startingstrongman.com
www.theworldstrongestman.com

Foto:
www.zimbio.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 4 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra