Reklama:

Night of Warriors 9
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Jak jsme na našich stránkách již v minulém týdnu slíbili, zavítali jsme tuto sobotu do liberecké Home Credit Arény na již deváté pokračování Night of Warriors. Startovka slibovala spoustu zvučných jmen a tím pádem i kvalitní sportovní zážitek. Vrcholem večera měl být zápas o mezinárodního mistra ČR v MMA do 84 kg mezi Muradovem a Kuželou, ale o tom až později. Celý večer byl zaplněn zvučnými jmény a pomyslných vrcholů večera by se, mimo titulového zápasu, mohlo zdát hned několik. Hron, Fibich, Kužela, to byly záruky pěkných fightů a opravdu se tak i stalo, koukněme se však na ně trochu podrobněji.

Ivan Ivanka st. vs. Luboš Vrňata, MMA do 100 kg, oba borci, kteří by mohli být otci mnoha zápasníků (což vlastně Ivanka je), se do zápasu pustili jako "za mlada" a nasadili tak laťku kvality ze začátku večera pořádně vysoko. V celkovém věku 91 let předvedli oba borci bezvadné nasazení a vyzrálost hodnou zkušených matadorů, v druhém kole vyhrává Ivaka st. TKO.

Ve druhém zápase se představil Tomáš Bezvoda (Boxing Club Řešeto Znojmo) proti Josefu Holubovi. Bezvoda již od začátku převzal otěže zápasu do svých rukou a postupně zpracovával víceméně pasivního Holuba až k vítězství KO v prvním kole.

Dalším zápasem byl lowkick starších žáků do 63 kg na 3× 2 minuty - Antonín Nygrín (BFC Liberec) vs. Vojtěch Modra (Schejbal Gym Lovosice). Byl to jeden z mála zápasů, který jsme viděli až do konce a rozhodovalo bodování rozhodčích. Oba dva borci předvedli velice pěkný zápas a byl to přesný opak klání Ivanky s Vrňatou, kdy se nijak moc netaktizovalo a o pořádné přestřelky nebyla nouze. Více se na konci zápasu radoval Nygrín jako vítěz na body.

Druhý a poslední zápas v klasickém boxu předvedli Rostislav Konvalinka (BFC Liberec) a Oldřich Pospíšil. Zde bych vyzdvihl zejména poraženého Konvalinku, který se i přes svůj fyzický handicap (amputace pod kolenem při autonehodě) dokázal kvalitně připravit a nastoupit do profi zápasu. Bohužel v prvním kole prohrál KO, ale myslím, že i tak mu patří obdiv všech přihlížejících.

Do dalšího zápasu nastoupili Pavel Malý s polským zápasníkem Michalem Wišniewskim. Ve třech kolech jsme viděli obstojný MMA zápas, ve kterém se zaslouženého vítězství na body dočkal Pavel Malý po postupném zpracovávání polského soupeře na zemi i v postoji.

V prvním zápase podle pravidel K-1 se představili ve váze do 65 kg Martin Příslupský (BFC Liberec) a Filip Hučín (Mudroch Team). Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, ale postupně začínal získávat navrch Hučín, avšak Příslupský mu byl velice kvalitním soupeřem a nedal zápas zadarmo. Hučín nakonec zvítězil na body.

Ivan Ivanka ml., syn aktéra prvního zápasu, nastoupil proti silově vybavenějšímu, nicméně na výšku menšímu Petru Čajňákovi. Po pár kvalitních výměnách v postoji a pěkném boji na zemi i druhý z rodu Ivanků zvítězil před limitem, na rozdíl však proti svému otci variantou RNC, neboli škrcením.

Téměř domácí Georgij Fibich (Iron Fighters Jablonec) bojoval s Polákem Januszem Dylewskim. Na tento zápas jsem se těšil, Fibich svým bezvadným přehledem a klidným stylem boje "přetancuje" téměř každého soupeře. Ani Dylewski nebyl pro Fibicha velkou překážkou a ten zvítězil v prvním kole KO, zdálo se mi až, že to byl pro něj soupeř příliš lehký.

Večer pokročil dál a proti Jaroslavu "Číňanovi" Poborskému nastoupil Jan Malach z Reinders týmu. Zápas s dalším rychlým TKO, kdy Malach doslova zničil Poborského v rohu ringu.

Davidovi Vinšovi vypadl na poslední chvíli soupeř, a tak narychlo zaskakoval multisportovní obr Jiří Stariat. Vinš je natolik zkušeným bojovníkem, že mu i dvaceticentimetrový rozdíl nedělal výraznější problémy, nicméně musím uznat, že ne tolik známý a hlavně zkušený Stariat, který se navíc o zápase dozvěděl asi 3 dny dopředu, byl velice pěkně připraven a ostudu si rozhodně neutrhl.

Předposlední zápas večera - Tomáš "Rattlesnake" Hron proti polskému mladíkovi Jakubu Kozerovi. Tvrdost a zápasové zkušenosti, které Hron posbíral za ta léta na mezinárodních kolbištích, byly klíčem k ne tolik překvapivému úspěchu brněnského borce. Polák nebyl výrazně slabším soupeřem, ale je vidět, že Tomáš patří mezi světovou extratřídu a s tou se tak lehce nevyhrává. Krásný zápas a vítěz Tomáš Hron TKO ve druhém kole.

Zápas o titul mezinárodního mistra ČR v MMA do 84 kg - Kužela vs. Muradov. Kužela patří dlouhodobě mezi českou špičku, Muradov je zase ve svých 25 letech velkou sportovní nadějí. Ve prospěch Kužely jednoznačně hrály zkušenosti, kterých má tento borec na rozdávání, a zároveň občasná mladická zbrklost Muradova. Toho jsme v Čechách naposledy viděli v prosinci 2014 a sám jsem byl zvědavý, jak se posunul ve svém umění boje dál. Zápas začal vyrovnaně vzájemným oťukáváním, kdy se ani jeden ze soupeřů nehrnul do boje na zemi. Celkově se téměř celý zápas odehrával v postoji a zde byl Muradov nejen díky většímu rozsahu svých paží úspěšnější. Zaslouženě vyhrál na body a musím říci, že na sobě udělal za ten rok obrovský kus práce. Uvidíme, proti komu ho v Čechách promotéři postaví příště.


Night of Warriors 9 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra