Reklama:

David Vála obsadil na mistrovství Evropy v zápase 12. místo

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Po tříleté turnajové pauze a ve věku 38 let se rozhodl vrátit na mezinárodní žíněnky dlouholetý řeckořímský reprezentant, vicemistr Evropy z roku 2007 a trojnásobný účastník olympijských her David Vála. Pro svůj návrat si zvolil mistrovství Evropy, které v těchto dnech probíhá v hlavním městě Lotyšska Rize. Ve váhové kategorii do 98 kilogramů prokázal, že je na mezinárodní scéně stále konkurenceschopný. I když mu po úvodní prohře hrozilo vyřazení už v kvalifikaci, nakonec měl možnost zápasit v repasáži a po jedné výhře a jedné prohře obsadil konečné 12. místo z 20 zápasníků.

Na úvod turnaje přisoudil los českému veteránovi do kvalifikace velmi kvalitního soupeře, kterým byl Rus Nikita Melnikov, mistr světa z roku 2013. Výsledkem byla sice úvodní prohra Davida Vály 0:3 na body, ale také velmi dobrý dojem z toho, že je nejstarší člen české výpravy v Rize stále schopný vyrovnaně zápasit s absolutní světovou špičkou. Následovalo několikahodinové čekání na to, zda se ruskému zápasníkovi povede probojovat až do finále a dá tak Davidu Válovi možnost pokračovat v turnaji v repasážích. To se nakonec podařilo, jelikož Rus postupoval poměrně jednoznačně a po dalších třech výhrách se do finále dostal.

V prvním kole repasáží se David Vála střetl se švédským reprezentantem Carlem Fredrikem Stefanem Schonem. V taktickém a velmi vyrovnaném zápase se projevily obrovské zkušenosti českého zápasníka, který ještě v prvním kole dokázal soupeře v parteru zaskočit a nečekaným útokem si zajistit dvoubodové vedení. V náročné, šest minut trvající bitvě pak už tento náskok udržel. Po výhře 2:0 ho tak čekalo další kolo. Bohužel do karet českému reprezentantovi příliš nehrál náročný systém repasáží, kdy mezi koncem zápasu se Švédem a dalším náročným utkáním s Bělorusem Aliaksandrem Hrabovikem, pátým z mistrovství světa 2014, nebylo snad ani 30 minut.

V souboji s odpočatým soupeřem byla tato krátká pauza znát a David Vála nakonec podlehl Bělorusovi 0:3 na body. V celkovém součtu bodů pak Vála obsadil 12. místo, přičemž trochu paradoxně se před něj díky vyšší výhře v kvalifikaci dostal na desátou příčku Švéd Shon, kterého Čech v repasáži porazil. "Mám z dnešního turnaje veskrze pozitivní pocity. Je to samozřejmě už trochu jiná doba, než když jsem končil, ale to se dalo čekat. Ukázalo se ale, že na to stále mám, jen je potřeba některé věci vylepšit. A samozřejmě nemám ještě tolik natrénováno, takže musím přiznat, že před tím posledním utkáním jsem cítil únavu, přestávka tam byla opravdu krátká," popsal své bezprostřední dojmy Vála, který ale už teď myslí především na olympijské kvalifikace, které začnou za měsíc. "Mistrovství Evropy mi ukázalo, jak na tom jsem, a myslím, že to není nic hrozného. Kvalitně se připravit, to se za měsíc dá stihnout. Potřebuji se ještě trochu vyzápasit, pak by to mohlo být dobré." V Rize ve váhové kategorii do 66 kilogramů startoval také Filip Dubský, ten ale po dvou prohrách z turnaje vypadl. Ještě se představí další tři čeští reprezentanti, ve váze do 71 kilogramů Jan Žižka, ve váze do 75 kilogramů Pavel Powada a ve váze do 85 kilogramů Artur Omarov.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra