Reklama:

Volnostylařka Adéla Hanzlíčková
na ME vypadla už v kvalifikaci

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Adéla Hanzlíčková, jedna z největších nadějí českého zápasu směrem ke kvalifikaci na olympijské hry 2016, bohužel nepředvedla na mistrovství Evropy žen ve volném stylu dobrý výkon a po úvodní prohře vypadla z turnaje už v kvalifikaci. Její přemožitelkou se v Rize ve váhové kategorii do 63 kilogramů stala Němka Nadine Weinauge, která má na svém kontě bronzovou medaili z mistrovství Evropy juniorek v roce 2013. Českou reprezentantku porazila v polovině druhého kola na technickou převahu, když bodový stav dosáhl desetibodového rozdílu (12:2). Jelikož pak německá zápasnice hned v dalším kole podlehla pozdější finalistce z Lotyšska Anastasiji Grigorjevove, pro jednadvacetiletou Adélu Hanzlíčkovou turnaj skončil.

Nadine Weinauge přitom nebyla pro českou volnostylařku neznámou soupeřkou, navíc s ní měla před tímto utkáním pozitivní bilanci. Obě zápasnice se potkaly na loňském mistrovství světa v Las Vegas, a to také v kvalifikaci. Utkání se tehdy nevyvíjelo pro Adélu Hanzlíčkovou příznivě, ve druhém kole prohrávala už 1:6, ovšem necelou minutu před koncem zápasu dokázala Němku položit na lopatky. Nyní se jí ovšem podobný kousek zopakovat nepodařilo.

V polovině utkání přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by měl zápas dopadnout jednoznačnou výhrou německé zápasnice. Na přestávku mezi koly se totiž šlo za nerozhodného stavu 2:2 a souboj byl velmi vyrovnaný nejen při pohledu na skóre. "Já jsem se dnes cítila dobře, určitě se nemohu na nic vymlouvat. Jenže ve druhém kole jsem zazmatkovala a nechala jsem Nadine udělat příliš mnoho bodů během krátké chvíle," popisuje po zápase Hanzlíčková situaci, kdy se bodový stav náhle změnil z nerozhodných 2:2 na 10:2 pro Němku.

V tu chvíli chyběly pouhé dva body do technické převahy a nezbývalo než zariskovat. Útok se ale české reprezentantce nepovedl a skončil naopak dvoubodovým ziskem pro reprezentantku Německa. "Jsem samozřejmě zklamaná, nepřijela jsem sem vypadnout v prvním kole. Ale takový bohužel sport někdy je. Na druhou stranu to nejdůležitější teprve přijde, čekají nás olympijské kvalifikace a ty letos hrají prim," snaží se hledět do blízké budoucnosti Hanzlíčková. Tu navíc čeká na přelomu března a dubna mistrovství Evropy do 23 let, kde bude obhajovat senzační stříbrnou medaili z loňského roku.

Foto: Martin Gábor


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Jarda 74 (05:57) • Díky za článek, jako mládě jsem to sledoval s opravdu velkým nadšením, hledal jsem jaký...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Tsunami (23:00) • Díky Michale za zpětnou vazbu. Co se týče přechod stehna v trup je pravda. Jen je to ta...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra