Otevřené mistrovství západních Čech v silovém přetahování 2016
- výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Otevřené mistrovství západních Čech v silovém přetahování 2016 - pozvánka
Mas-wrestling si už našel cestu i do České republiky
[Text: Kamil Szwarc] V nedělní poledne 28. února přivítala ZŠ Karla Vokáče závodníky a diváky na zahajovacím závodě 2. sezóny České asociace silového přetahování, a to rovnou na mistrovství západních Čech. Závod byl pod záštitou CMWA a za podpory Obecního úřadu Strašice a Fitcentra Strašice. Organizace a zajištění cen bylo v rukou Jiřího Přibáňe, jenž má na starost rozvoj silového přetahování v západních Čechách. Mistrovství odstartovala uvítací řeč organizátora akce a pravidla a nové změny vysvětlil předseda CMWA Kamil Szwarc.

Hlavní změnou, jež byla odsouhlasena na kongresu mezinárodní federace v Rusku a vstoupila v platnost 1. 1. 2016, je při startu mít paty na spodní desce lavice.

Po registraci a vážení se začalo kategorií žen, které musely být sloučené kvůli účasti pouze jedné závodnice v kategorii do 60 kg a dvou závodnic v kategorii nad 60 kg. Závod byl tedy v kategorii bez rozdílu vah a mile překvapila domácí závodnice Martina Přibáňová, která vyhrála kvalifikaci a poté zvítězila ve finále 2-0 nad zkušenou polskou reprezentantkou Agnieszkou Koryckou.

Kategorie mužů do 85 kg byla vyrovnaná, ale kvalifikační boje prozradily, že ve finále bude Jiří Přibáň, jenž je v reprezentačním týmu díky loňskému celkovému vítězství v Pražském poháru, a utká se se svým oddílovým kolegou a loňským vicemistrem Pražského poháru Milanem Kratochvílem. Zápas byl plný rychlých technických přechodů a vítězství ukořistil po výhře 2-1 Milan Kratochvíl.

Zklamáním byla nečekaně malá účast závodníků ze západních Čech (pouze jeden) v kategorii muži do 105 kg. Bylo tedy štěstí, že dorazili tři závodníci z Prahy a nemusela se kategorie zrušit. Bez prohry prošel kvalifikací Mykhaylo Krasilynets - nejúspěšnější závodník minulého roku, 11. ze Světového poháru, vítěz mezinárodních pohárů i Pražského poháru. Ve finále proti němu usedl na závodní lavici Daniel Bachan a zápas měl jednoznačný a na to, že to byl zápas finálový, tak i rychlý průběh a Mykhaylo zvítězil 2-0.

Závěrečnou kategorií byla kategorie muži nad 105 kg, která byla otevřená i pro závodníky z předchozích kategorií, jelikož je stále problém adekvátně obsadit těžké kategorie závodníky, jimž přísluší. Kvalifikační zápasy ukázaly docela jednoznačně, že na prvním až čtvrtém místě budou tři zkušení závodníci a jeden nováček, a to František Majer, jenž vypustil start v kategorii do 105 kg a ušetřil síly na závod nad 105 kg, kde postoupil do finále přes zkušenější závodníky, ale ve finále narazil na Mykhayla Krasilynetse, s kterým si už neporadil a prohrál 2-0.

Mistrovství západních Čech je už minulostí a dalším mistrovským závodem bude 24. dubna mistrovství severní Moravy a Slezska v Třinci, které bude i nominačním závodem pro Evropský pohár, jenž odstartuje 8. května v rakouském Purgstallu. Dorazte si zazávodit nebo alespoň závodníky povzbudit!

A pro ty, jenž si chtějí zazávodit i tento měsíc, tak v neděli 27. března se zahajuje druhý ročník Pražského poháru CMWA v JonasGymu v Praze.

Sledujte webové stránky www.mas-wrestling.cz nebo facebookový profil České asociace silového přetahování.