Reklama:
Zbývá už jen 86 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 27. února proběhlo v pražských Řepích již 24. mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen. O kompletních výsledcích jsme Vás již informovali zde. Závod proběhl jako tradičně v tělocvičně Základní školy genpor. Fr. Peřiny. Pořádání se zhostila již osvědčená dvojice spolupořadatelů Sporting Apis Praha pod vedením Romana Tůmy a Powerlifting TJJM Chodov pod vedením Milana Špingla.

Závodu se zúčastnilo celkem 42 soutěžících a z toho bylo 8 žen. Pro menší účast než loni se pořadatelé rozhodli tentokrát udělat hlavní pódium v menší z tělocvičen. Ve velké tělocvičně byla pouze rozcvičovna. Pro závodníky byla v rozcvičovně připravena tři stanoviště a na závodišti pak na ně čekalo profesionální vybavení firmy Eleiko, které se používá i na velkých závodech, jako je mistrovství světa a Evropy, a samozřejmě i zkušený tým nakladačů. O perfektní elektronické zajištění soutěže se postaral jako vždy Luděk Kalenský. Sestava rozhodčích pro tento závod byla následující:

Dopolední část

Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2016 - pozvánka
Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2016 - výsledky

  • Hlavní rozhodčí: Ivan Veselý - IPF I. třídy
  • Postranní rozhodčí: Lukáš Doubek - IPF II. třídy
  • Postranní rozhodčí: Jana Špinglová - ČSST I. třídy
  • Delegát svazu: Miroslav Vacek - IPF I. třídy

Odpolední část

  • Hlavní rozhodčí: Stanislav Krček - IPF I. třídy
  • Postranní rozhodčí: Lukáš Doubek - IPF II. třídy
  • Postranní rozhodčí. Petra Švadlenková - ČSST II. třídy
  • Delegát svazu: Miroslav Vacek - IPF I. třídy

Závod byl rozdělen na dvě části. V dopolední, která začínala v 09:00 hodin, startovali ženy a muži ve váhových kategoriích do 83 kg, a v odpolední, která startovala ve 14:00 hodin, závodili muži zbylých váhových kategorií. Vzhledem k počtu závodníků měla soutěž svižný průběh, a tak v 17:30 hodin bylo vše dokonáno. Pak proběhlo vyhlášení nejlepších závodníků, nejprve v jednotlivých disciplínách, pak v trojboji ve všech váhových kategoriích a na konec i v absolutním pořadí, tedy po přepočtu dosažených Wilksových bodů.

I když bylo méně závodníků než v minulých ročnících, neznamená to, že nebylo na co se dívat. Zejména v dopolední části padlo několik rekordů. První předvedla vítězka sloučené kategorie do 63 kg Lenka Strolená ze Spartaku Chodov, kde třetím pokusem ustanovila nový český rekord v mrtvém tahu na hodnotu 182,5 kg. Jak se později ukázalo, její celkový výkon 422,5 kg a 458,15 bodů byl i v ženách nejvyšším a stala se tak absolutní vítězkou. Na druhém místě v absolutním pořadí mezi ženami se pak umístila Michaela Drabálková a na třetím místě Gabriela Reifová.

Další rekordy pak padaly ve váhové kategorii mužů do 74 kg, kde nejprve předvedl rekordní tah Martin Sláma ze Sportingu Apis a přepsal hodnotu rekordu na 271,5 kg. Zajímavé je, že tohoto výkonu dosáhl bez podpůrného dresu oproti soupeřům. Následně vytvořil další rekord Tomáš Juříček v celkovém trojboji, a to 675 kg. Tomáš letos přestoupil z juniorských kategorií do kategorií open a do vyšší váhovky, ale vypadá to, že i tak se mu bude dařit.

V odpolední části sice nebyly k vidění žádné rekordy kategorií open, ale Jaromír Sršeň ze Sokola Nymburk ustanovil nové rekordy ve váze do 93 kg v masters I, a to v dřepu na 315,5 kg, v mrtvém tahu na 282,5 kg a v celkovém součtu na 810,5 kg. Dále zde byly k vidění již opravdu velké váhy sahající v dřepu přes 400 kg, v bench-pressu na 300 kg a v mrtvém tahu svedli krásný souboj o nejlepší výkon oddílový kolegové Tomáš Šárik a David Lupač a oba se pokoušeli zvednout přes 350 kg. Absolutním vítězem mezi muži se pak stal opět David Lupač z Powerliftingu Jihlava s výkonem 1050 kg a ziskem 582,96 bodů. Druhý skončil jeho kolega Tomáš Šárik s výkonem 940 kg a 541,82 bodů a třetí byl Miroslav Hejda z TJ Olympia Zlín s výkonem 930 kg a 536,23 bodů.

Na závěr je třeba poděkovat organizátorům za hezkou soutěž, nakladačům za rychlou a perfektní práci a sponzorům za to, že si závodníci mohli odnést hodnotné ceny. Sponzoři akce: Český svaz silového trojboje, Městská část Praha 17, Vision Nutrition, Fit-Pro, PT Servis - Pavel Trampota, Bauer - sportovní trofeje, All Nutrition. Na závěr jsem ještě vyzpovídal absolutního vítěze závodu Davida Lupače.


David Lupač - absolutní vítěz

Jak se ti závodilo a jak jsi spokojený s výkonem?

Mistrovství republiky vnímám jako nominační závod na mezinárodní závody, takže jsem ho šel spíše tréninkově. Samozřejmě mám radost z absolutního vítězství.

Co plánuješ pro letošní rok a na jaké váhy by ses chtěl dostat v jednotlivých disciplínách?

Letošní rok mám v plánu mistrovství Evropy mužů, které se koná v Plzni. Dále mistrovství Světa konané na Floridě, což bude nominační závod na Světové hry, které proběhnou v létě 2017. To je můj cíl - kvalifikovat se tam. Rád bych tento rok posunul svůj rekord ve dřepu nad 450 kg, dále zlepšil bench-press, kde bych se chtěl pohybovat okolo 320 kg. V mrtvém tahu se mi povedl progres a váha kolem 355 - 360 kg je konkurenceschopná a jsem schopen ji zvednout i RAW. Chtěl bych se ale naučit zvedat v dresu Velocity od Titanu a zvednout výkon třeba až na 380 kg. Doposud jsem zvedal v dresu od firmy Metal, ale ten teď není v IPF povolen.

Jak v současné době trénuješ, změnil jsi nějak trénink po neúspěchu na mistrovství světa?

Změnil jsem techniku dřepu, a to tím, že držím činku na široko až u kotoučů, je to mnohem příjemnější a nebolí z toho lokty. Systém tréninku se nijak zvlášť nezměnil, ale stále objevuji něco nového a zařazuji to do svého tréninkového procesu. Samozřejmě i technika bench-pressu a mrtvého tahu se vyvíjí a je potřeba ji zlepšovat.

Budeš natáčet opět videology pro Ronnie.cz?

Na jarní část sezóny natáčení domluvené nemám, uvidíme, jak dopadne mistrovství Evropy, a třeba uděláme sérii videologů z přípravy na mistrovství světa.

Chceš něco říct na závěr nebo někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval svým sponzorům a těmi jsou Fit-Pro, MadMax, SBD a dále masér Jan Čermák (masazeporadne.cz), který se stará o nápravu mého těla během těžké přípravy.


Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2016 - fotogalerie


Foto: Jiří Granilla


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.03.05:49Davuska - Natočte tréninkové video Davida Lupače s Petrem Petrášem. ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 38 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra