Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu masters, juniorů a dorostu 2016
- rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Po reportáži s fotogalerií a první částí rozhovorů s těmi nejlepšími Vám přinášíme další várku otázek a odpovědí vítězů jednotlivých věkových kategorií, kteří se stali 6. února v Jihlavě mistry České republiky v bench-pressu. Kompletní výsledky jme Vám přinesli již v tomto článku. Gratuluji ještě jednou vítězům jednotlivých kategorií a přeji všem hodně úspěchů do dalších soutěží.


Kristýna Obršlíková

 • vítězka kategorie dorostenek

  Jak jsi spokojená se svým výsledkem?

  Se svým výkonem jsem celkem spokojená, ale vím, že by to mohlo být lepší. Svůj výkon hodnotím jako průměrný, protože jsem měla v plánu zvednout 80 kg, bohužel se nezadařilo a povedlo se mi zvednout pouze 75 kg.

  Věnuješ se i soutěžím v silovém trojboji?

  Ano, věnuji se především soutěžím v trojboji. Každopádně na soutěže v bench-pressu jezdím ráda, protože se závodí pouze v jedné disciplíně a závody jsou takové uvolněnější. Myslím to tak, že když si odjedu všechny 3 pokusy na benč, tak už se o nic nestarám, jen odpočívám a čekám na vyhlášení.

  Jak ses dostala k silovému trojboji?

  K silovému trojboji jsem se dostala čirou náhodou. Přesněji to bylo v Babicích, kde se zvedala činka pomocí mrtvého tahu. Nebyla to žádná mistrovská soutěž, pouze se jednalo o soutěž mezi místními lidmi, přesněji o "Babického siláka". Předtím jsem se věnovala aerobiku a vůbec jsem neměla tušení, že ve zvedání činek se dá soutěžit.

  Jak často trénuješ?

  Trénuji třikrát do týdne.

  Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína?

  Pro mě je nejoblíbenější disciplínou dřep, protože se u něj posiluje skoro celé tělo.

  Jaké jsou tvé nejlepší dosažené výsledky a plány?

  Mezi moje největší úspěchy patří to, že jsem 3x vyhrála mistrovství ČR equip, 2x mistrovství ČR v bench-pressu equip. Na mistrovství Evropy RAW jsem se umístila na 4. místě a na mistrovství světa jsem obsadila 6. místo. Plánuji se zúčastnit mistrovství světa, které se bude konat v Polsku.

  Co strava a její doplňky?

  Stravu nemám nijak upravenou, jím v podstatě všechno. Výjimkou jsou sladkosti, které nejím vůbec. Z doplňků stravy používám především protein, dále vitamíny, glutamin, kreatin a gainer.

  Jak relaxuješ a odpočíváš?

  Po tréninku odpočívám tak, že si uvařím čaj, lehnu si do postele a kouknu se na nějaký film.

  Chceš touto cestou někomu poděkovat?

  Chtěla bych poděkovat především mému trenérovi Vaškovi Patočkovi a mému oddílu, potom bych chtěla poděkovat mé rodině, která mě v tomto sportu podporuje. Na závěr bych chtěla poděkovat mým spolužákům, kteří mi fandí a koukají na živé přenosy. Jmenovitě Luky, Seba, Adél, Janča, Lucie a další.


  Jaroslav Němec

 • vítěz kategorie dorostenců

  Jak jsi spokojený se svým výsledkem?

  Se svým výkonem jsem celkem spokojený, jelikož to byly mé první závody. Na začátku závodu jsem si myslel, že budu závodit bez dresu klasicky RAW, nakonec se ale vše změnilo a v dresu jsem závodil. Byl jsem dost nervózní a na šanci na výhru jsem ani nepomyslel, protože dres jsem na sobě nikdy předtím neměl, tudíž s každou minutou navíc nervozita stoupala. Chtěl jsem jen zapsat alespoň základních 115 kg, což se naštěstí podařilo a já byl víceméně spokojený. Svůj výkon hodnotím kladně, sice mě trošku mrzelo, že jsem měl velkou rezervu při těch zvednutých 142,5 kg, protože jsem si mohl dát více. Ale pro mě to jsou nové a dost cenné zkušenosti, za které jsem velice rád.

  Věnuješ se i soutěžím v silovém trojboji?

  Jak už jsem zmínil, tyto závody pro mě byly první, takže jsem se žádných jiných zatím nezúčastnil. Do budoucna se soutěžím v trojboji chci určitě naplno věnovat.

  Jak ses dostal k silovému trojboji?

  Cvičit jsem začal před dvěma lety a poslední rok se mi dost zvedly mé maximální výkony. Těžké váhy mě začaly bavit, a proto jsem se přihlásil na silový trojboj.

  Jak často trénuješ?

  Trénuji 5 dní v týdnu a snažím jezdit ty nejtvrdší tréninky.

  Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína?

  Má nejoblíbenější disciplína bývala bench-press, dnes jsou to všechny tři disciplíny - mrtvý tah, bench-press, dřep.

  Vyjmenuj největší úspěchy a plány do budoucna.

  Určitě jsem rád za titul mistra České republiky, to bych pokládal za můj dosavadní největší úspěch. Mým cílem je vyhrávat soutěže a posouvat se v tomto sportu dále.

  Co strava a její doplňky?

  V mé stravě se vyhýbám jednoduchým cukrům a samozřejmě co nejvíce jím, protože chci stále nabírat čisté a kvalitní svaly. Jako doplněk stravy používám syrovátkový protein a BCAA a celé spektrum aminokyselin. Občas si do proteinu po tréninku namíchám i kreatin. Dále používám kloubní výživu a vitamíny do těla dodávám stravou pomocí zeleniny a ovoce, což by ve stravě dle mého názoru nemělo chybět. Maso a vajíčka v mé stravě samozřejmě také nechybí.

  Jak relaxuješ a odpočíváš?

  Velkým odpočinkem je pro mě zajít s rodinou na procházku nebo jet v létě na ryby či se projet na motorce. Zrovna teď si jedu odpočinout do italských Alp.

  Chceš toto cestou někomu poděkovat?

  Rád bych poděkoval rodině, přítelkyni, kamarádům a škole, kde navštěvuji bezplatně vcelku dobře vybavenou posilovnu. Dále bych rád poděkoval Jiřímu Práškovi za všechny rady ohledně techniky cviků atd. a za to, že mě do silového trojboje přihlásil a poskytl mi potřebné vybavení.


  Michaela Radová

 • vítězka kategorie juniorek

  Jak jsi spokojená se svým výkonem? Jak ho hodnotíš?

  Upřímně musím říct, že to byl můj nejlepší závod v benči. Nikdy jsem na závodech v dresech nezapsala hned na první pokus. Tentokrát se to povedlo. Příprava byla šílená, sice jsem nemusela hlídat váhu, ale tréninky byly těžké. S 90 kg jsem bojovala strašně dlouho, na tréninku pořád zadek odlepen od lavičky, takže špatně. Poslední týden jsme zkusily 2x Katanu, ale málem mě to přizabilo. Dres mě táhl stále do stojanu. Ale na závodech jsem 90 kg zvedla a spokojenost je, ale budu dále makat a snažit se pokořit národní rekord.

  Věnuješ se kromě soutěží v benči i těm v trojboji?

  Ano, věnuji. Trojbojem jsem začala a dále pokračuji. Je to větší makačka a adrenalin a to mě na tom baví.

  Jak ses dostala k silovému trojboji a benči?

  K silovému trojboji jsem se dostala náhodou přes mou kamarádku a teď i skvělou trenérku Gabču, která se věnuje trojboji už delší dobu.

  Jak často trénuješ?

  Tak to je skvělá otázka! Pokud se jedná o disciplíny silového trojboje, tak v týdnu odjedu minimálně 3 těžké tréninky. Jinak trénuji každý den, kde zahrnuji i ostatní cviky a kardio. Moje práce to tak vyžaduje, ale to mě na tom právě baví. Těsně před soutěží se snažím ostatní tréninky omezit a soustředit se více na sílu. Někdy ale musím zároveň shazovat váhu, takže to bývá komplikovanější.

  Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína, cvik?

  Má oblíbená disciplína v trojboji je benč, u toho se dá i odpočinout. :) Jinak vyloženě oblíbený cvik nemám, ale obecně mám ráda kruhové silově vytrvalostní tréninky.

  Jaké jsou tvé největší úspěchy a plány do budoucna?

  Plány do budoucna jsou ve zdraví dozávodit sezónu a nachystat se na MS v Polsku, kde bych určitě nechtěla skončit poslední. Určitě dozávodit v juniorkách a pak se uvidí…

  Mé úspěchy jsou následující:

  MČR v trojboji dorostu a juniorů 2016 - 1. místo juniorky do 63 kg - sloučená (výkon 355,0 kg - 402,03 bodů, TH 58,8 kg)

  MČR v RAW trojboji mužů a žen 2016 - 1. místo ženy do 57 kg (výkon 297,5 kg - 350,04 bodů, TH 56,0 kg)

  MČR v bench-pressu dorostu, juniorů a masters 2016 - 1. místo juniorky - sloučená (výkon 90,0 kg - 99,83 bodů, TH 60,4 kg)

  MČR v RAW trojboji dorostu a juniorů 2015 - 1. místo juniorky do 63 kg - sloučená (výkon 256,0 kg - 277,28 bodů, TH 62,3 kg)

  A co strava nebo doplňky výživy?

  S mou stravou je to těžší, jsem milovník jídla, ale snažím se jíst zdravě a vyváženě. Hlavně mám nad sebou pevnou ruku, a to mou trenérku, s kterou trávím čas i v práci, takže nějaké pravidelné obžerství nebo naopak vynechání jídla nepřipadá v úvahu. Vzhledem k pracovní a zároveň fyzické vytíženosti používám hlavně BCAA a protein. Před tréninkem si ráda lupnu nějaké "enóčko". Vitamíny a minerály jsou pro mě samozřejmostí.

  Chceš touto cestou někomu poděkovat?

  Touto cestou bych chtěla poděkovat určitě mé trenérce Gabče Reifové, že má se mnou trpělivost a dokáže posouvat ve výkonech nahoru jak mě, tak i sebe. Není to jen obyčejná trenérka, ale i super kámoška a kolegyně, která mi "kryje záda", když je mi ouvej. Dále bych chtěla poděkovat dalším dvěma kamarádkám, kolegyním a občas i soupeřkám Lence Strolené a Ivetě Motlové a celému týmu Fitness Ural v Sokolově a především majitelce našeho fitka Romaně Jíšové, díky které máme prvotřídní podmínky a zázemí pro svou práci a pro to, co nás baví. Díky patří i členům oddílu TJ Spartak Chodov, hlavně Jardovi Hodíkovi, ale i Hance Takáčové, která nás při společných trénincích kritikou nešetří, ale vím, že to myslí dobře. :)


  Khaled Ghazal

 • vítěz kategorie muži masters 1

  Jak jste spokojený se svým výkonem?

  Se svým výkonem jsem celkově spokojený. Akorát je mi líto, že třetí pokus na 290 kg o kousek nevyšel. Určitě se pokusím o tuto váhu na další soutěži.

  Věnujete se kromě soutěžím v benči i těm v trojboji?

  Zatím se věnuji pouze benči. Dříve jsem dělal silový trojboj, ale po operaci kolene a kvůli vyhřezlým ploténkám mohu dělat pouze benč.

  Jak jste se k tomuto sportu dostal?

  Před silovým trojbojem jsem dělal mnoho sportů, zejména bojová umění, např. nunchaku, kickbox a aikido. Hodně jsem běhal a věnoval jsem se třeba i gymnastice. Bohužel ze zdravotních důvodů jsem s většinou sportů musel přestat a začal jsem chodit do posilovny, přes kterou jsem se seznámil se silovým trojbojem. V RAW soutěži na mistrovství Sýrie jsem obsadil medailové místo.

  Jak často trénujete?

  Trénuji čtyřikrát týdně.

  Jaká je vaše nejoblíbenější disciplína nebo cvik?

  Nejradši mám benč, ostatně nic jiného ani dělat nemůžu.

  A co vaše největší úspěchy a plány do budoucna?

  Minulý rok byl z hlediska úspěchů určitě nejlepším. Na jaře jsem na mistrovství světa v americkém Denveru obsadil krásné třetí místo výkonem 270 kg. Na podzim jsem pak v estonském Talinu získal zlatou medaili stejným výkonem. Nyní se chystám na mistrovství světa do Dánska, rád bych zopakoval výkon 277 kg a pokusil bych se o 290 kg.

  Jaká je vaše strava? Užíváte doplňky výživy?

  Největší část mé stravy tvoří ovoce a zelenina a rýže s troškou masa. Občas si přidám trochu proteinu.

  Váš nejoblíbenější druh relaxace?

  Pro mě je jedinou relaxací cvičení v posilovně. Jinak bývám většinou v práci.

  Chcete touto cestou někomu poděkovat?

  Chtěl bych poděkovat městu Pohořelice za podporu a příspěvky, hlavně na zahraniční cesty. Dále bych chtěl poděkovat powerliftingovému týmu při Sokolu Pohořelice za pomoc při tréninku a psychickou podporu. Jmenovitě zejména Zdeňku Kučerovi, Karlu Schořovi a trenérům reprezentace.


  Adina Hyková

 • reprezentantka kategorie ženy masters 4

  Jak jsi spokojená se svým výkonem a jak ses dostala k silovému trojboji a bench-pressu?

  V Jihlavě jsem ještě na soutěži nebyla (tedy pokud si pamatuju) a moc se mi líbilo prostředí, rozcvičovna, hlasatelův způsob moderování, perfektní organizace, bojovnost závodníků, zkrátka celá atmosféra. Byla jsem moc ráda, když jsem se po dlouhé době opět viděla s přáteli a známými z branže. Se svým výkonem jsem ale spokojená nebyla (75 kg), někdy se prostě nedaří. Známe to všichni a říkáme si "tak příště". Moc se snažím, aby těch "příště" bylo ještě hodně. Vždyť mě činky před 27 lety vlastně "vytáhly z bryndy" a ukázaly možnosti, o kterých jsem tehdy (coby osamělým životem nešetřená samoživitelka tří dcer a fyzicky i duševně strádající žena v přechodu, navíc s náročným zaměstnáním mistrové 37 ženských v porcelánce) neměla ani zdání. Můj příběh o životě s činkami už byl několikrát zveřejněn v médiích (tisk, FB, TV), za což jsem ráda, ne snad pro "slávu", ale že to může být doklad pro jiné ženy "v letech", které by chtěly "něco se sebou dělat", že posilování a cvičení je jediná spolehlivá cesta k zlepšení kondice.

  Já v duchu často děkuju prozřetelnosti za to rozhodnutí jít cvičit, za to, že jsem se tam setkala s vnímavou cvičitelkou a instruktorkou, která mi dodávala odhodlání vydržet, vzbudila zájem o fungování těla a snahu zlepšit kondici i změnit hloupé návyky ve stravování. Těchto základů se vlastně držím stále - odhodlání, mít cíl, vydržet. Za téměř 30 let mého soužití s činkami se toho tolik událo! Snad by stálo za to napsat něco jako "paměti" - už proto, že často dostávám otázku "jak dlouho ještě chcete závodit", na kterou jsem kdysi jedné novinářce odpověděla, že "dokud mě činka nezamáčkne".

  Roky běžely a mně stále častěji přicházelo na mysl, co by následovalo, kdyby mě skutečně postihlo zranění a třeba jsem zůstala "na krku" dětem či skončila v LDN. Nemohoucnost jsem si už zakusila po nešťastném pádu při běhání po louce v roce 2004, kdy následkem byla vyhřezlá ploténka, pozdní a nevhodné léčení s trvalým omezením hybnosti křížové páteře. Tehdy jsem se nemohla smířit s představou, že se sportováním skončím. Když dřepy a pozvedy (mé nejmilovanější disciplíny trojboje) jsem už provádět nemohla, soustředila jsem se na benč (ovšem bez "mostování") a už v roce 2007 si vydřela titul ve své kategorii na MS v Německu a znovu se tím motivovala k dalšímu úsilí. Nedala jsem se ani po onemocnění boreliózou v roce 2009, s jejímiž občasnými ataky se potýkám dodnes. Když se mi blížila sedmdesátka, uvažovala jsem, že v roce 2013 oslavím svoje 70. narozky účastí na MS masters v benči, které proběhne v Praze, se soutěžením skončím a budu cvičit jen kondičně. Když jsem se před šampionátem dívala do nominační listiny, zarazilo mě jméno japonské závodnice s rokem narození 1930! Pomyslela jsem si, že to číslo nejspíš bude "překlep". NEBYL! Okumura Masako (83 let) v Praze na MS přijela a byla neuvěřitelná! Spřátelily jsme se a mě rázem přešly úvahy o skončení se soutěžemi.

  Jak často trénuješ?

  Stále trénuju 2 - 3x týdně, nejraději samozřejmě benč, kliky, všechny cviky na prsa, ramena, paže, nejrůznější druhy přítahů. Dřepy jen lehce, raději legpress, předkopy a zákopy, lehce pozved (jen do cca 80 kg), vlastně mám ráda všechno. Před několika lety mě nejmladší dcera přiměla k lezení po stěně a boulderingu a bere mě i na lezení do hor. To mi dělá moc dobře na záda a celkovou tělesnou pohyblivost i sílu. Už 2x jsem okusila i tandemové létání na paraglidu - nádhera! Jsem si jistá, že jen zásluhou cvičení a tréninků se cítím stále dobře, lépe odolávám hlásícím se bolístkám stárnutí. Poskytuje mi to stálou motivaci k práci na sobě.

  Vím, že jsi několikanásobná mistryně ČR, Evropy a světa. Jaké jsou tvé poslední úspěchy?

  V roce 2014 se mi podařil světový rekord v kategorii M4 - 77,5 kg v Anglii a loni v Talinu na ME jsem jej ještě vylepšila na 78 kg. Pro letošek mám plán zvládnout 80 kg.

  Jak odpočíváš, relaxuješ?

  Jelikož si náklady na reprezentaci hradím stále sama (z důchodu 10.200 Kč), nezbývá ani na rehabilitaci (masáže, plavání a podobně). "Jedu" zkrátka bez údržby. Snažím se hodně chodit, v létě denně 7 - 10 km po lesích, v zimě alespoň 2 - 3x týdně cca 6 km. Dřevo na topení si tahám z lesa a rozřežu i rozštípám si ho sama. Také z lesa vláčím pytle nasbíraných šišek, kterými se dobře zatápí. Jsem vášnivý houbař a chodím ráda na borůvky a maliny a bylinky. Les je prostě moje láska a naštěstí ho mám blízko.

  A co strava, doplňky výživy?

  Strava je spíše vegetariánského typu, maso nejraději rybí a soused myslivec mi občas daruje kousek srnčího i kančího. Druhá dcera má pár koziček, tak si od ní občas přivezu kozí mléko a moc dobré sýry. Vajíčka sem tam dostanu od sousedek ze vsi za drobnou pomoc. Doplňky si mohu dovolit tak 2 - 3x do roka (BCAA, kreatin, taurin, někdy inosin) na období před velkými závody. Teď momentálně zkouším tribulus v tabletách, ale objevila jsem i čaj z kotvičníku.

  Chceš touto cestou někomu poděkovat?

  Velkou pomoc mi poskytují majitelé fitka Millenium v Rakovníku, kam dojíždím na tréninky. Umožňují mi trénovat u nich zdarma. Můj dík patří také OÚ Krty (kde bydlím), který mi přispěl v roce 2014 a 2015 a i letos mi přislíbil přispět částkou 5.000 Kč na soutěže v zahraničí. Poděkování patří i všem přátelům a známým, kteří mi fandí a drží palce. Doufám, že se mi podaří je nezklamat.


  Rémy Krayzel

 • vítěz kategorie mužů masters 3

  Jak jste byl spokojený se svým výsledkem?

  Se svým výkonem spokojený jsem. I když kvůli nesmyslnému 3měsíčnímu zákazu (1. 1. - 31. 3. 2015 - závodil jsem proti potrestaným závodníkům), jsem přišel o celou sezónu a moc tréninkům nedal, tak hodnotím výkon kladně!

  Věnujete se i soutěžím v silovém trojboji?

  Řeknu  to jinak - mám rád fotbal i hokej, mám rád atletiku (televize), mám rád auta a motorky (choppery), mám rád ženy, ale nade vše miluji silový trojboj! Stačí?

  Jak jste se dostal k silovému trojboji?

  Já měl to štěstí, že na co jsem sáhl, co se sportu týče, tak mi to celkem šlo. Svého času jsme jezdívali na statky brigádničit. Od rána do večera tři dny vidlemi nakládat balíky slámy na auta, nebo v lese odkorňovat a štípat dřevo metrovinu. To byla nejlepší posilovna na světě! No a k silovce to už tak nějak došlo samo.

  Jak často trénujete?

  Já, pokud je to možné, tak netrénuji vůbec. Víte, co je nejlepší? Udělat si kafe, sednout a buzerovat lidi v posilce. Ne, vážně, já opravdu makám co nejméně, jen když se mi chce. Nejlepší tréninky jsou při sázkách, to máte vidět, jak se všichni snaží, úžasná atmosféra. Tím chci říct, že v posilovně máme takové rodinné, chcete - li domácí prostředí!

  Vaše nejoblíbenější disciplína?

  Nejoblíbenější disciplína? Vleže na gauči u telky. A cvik? Manipulace s dálkovým ovladačem. Teď vážně. Měl jsem rád opravdu těžký cvik - hrazdu. To se to machrovalo, zvedat se na levé nebo pravé ruce, oběma už nevím... Jen chci říct, že tímhle cvikem - provedením jsem si pochroumal ramena, respektive kvůli největšímu lháři Arnoldovi, příjmení už nevím.  

  Vaše největší úspěchy a plány do budoucna?

  Úspěchy jsou zdraví, děti, rodina. Můj zatím největší úspěch je, že 45 let závodím a občas něco vyhraji a jsem v relativně dobrém zdravotním stavu. Ve zkratce - mám mistra republiky v zápase ve volném stylu, pár úspěchů v estetice a teď pár umístnění v silovce a benči! Plány do budoucna? Stále se hýbat, a jestli to půjde, tak ještě chvíli závodit. Jsem namyšlený? Tak proč se všichni smějete?

  Co strava a doplňky výživy?

  Strava? Vločky, vejce, maso, těstoviny. Ten nejlepší protein - tvaroh, vejce, džem, nebo Granko a voda. Skvělé pití! Jiné proteiny nemusím. Ten lhář z toho Rakouska taky proteiny jenom předváděl, ale mixoval si svoje vlastní. A ještě med. A jablečný závin!  Doplňky - amina, BCAA, A - HD , tribulus a eleuterokok, kreatin. Většinou přípravky, které jsem vyhrál, jsem rozdal.

  Chcete touto cestou někomu poděkovat?

  Chci poděkovat všem kolem mě, že trpí moje nálady!

  PS: Ještě taková má definice pro cvičení.
  Jak dlouho vydržíte bez dýchání?  Při cvičení dýchejte, správně!
  Jak dlouho vydržíte bez vody? Dodržujte pitný režim!
  Jak dlouho vydržíte bez jídla? Dodržujte životosprávu!

  Per aspera ad astra - přeji všem fanatikům!


 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra