Reklama:

Strongman Champions League Norway 2016 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Máme tady druhý měsíc nového roku a s ním přibývají i silácké soutěže strongmanů. Světová prestižní liga Strongman Champions League, které se minulý rok v Polsku zúčastnil i český strongman Čestmír Šíma, má už letos za sebou druhou soutěž. Konkrétně soutěž o nejsilnějšího vikinga, jež se konala uplynulý víkend ve zhruba třítisícovém městečku Vinstra v Norsku. V zemi, kterou v 8. - 11. století brázdila drsná severská smečka mořeplavců - vikingů. Soutěže se zúčastnilo 12 závodníků. Počasí bylo navzdory děsivé lednové předpovědi (-30 °C) příznivé a na závodníky tak čekaly "jen" 4 stupně pod nulou.

Front Hold

Závodníci se v mrazivém počasí museli vypořádat s mrazivými disciplínami. První disciplínou byl tzv. Front Hold, držení 26kilového meče v předpažení s opřenými zády. Původně byla pro závodníky chystaná disciplína Hercules Hold, ale ta byla kvůli nepříznivému počasí přesunuta. Plný počet bodů a první vyhranou disciplínu si připsal devětadvacetiletý Nor Bjørn Andre Solvang, který meč udržel v napnutých pažích nejdéle (66,26), taktéž vyniká v tlakových disciplínách a v roce 2013 a 2014 se zúčastnil soutěže World's Strongest Man. Druhý za Solvangem skončil krajan Ole Martin Hansen a třetici nejúspěšnějších uzavíral Polák Radzikowski.

Boat Pull

Druhou disciplínou bylo tažení vikingské lodě, ta ovšem mezi jednotlivými pokusy víc a víc namrzala a z nepříliš těžké lodě dělala velmi těžce utáhnutelnou. "Měl hřebíky, že by s nimi mohl vylézt na Mount Everest." To o vítězovi druhé disciplíny Matjažovi Belšakovi prohlásil loňský vítěz celé SCL Krzysztof Radzikowski. Belšak s lodí jako jediný celou trasu dokázal zasprintovat. Na druhém místě v disciplíně se umístil Dainis Zageris a třetí byl Nor Jon Olav Granli.

Hercules Hold

Velmi nevypočitatelná byla třetí disciplína, která testovala především úchop a balanc závodníků. Ti měli za úkol držet co nejdéle v každé ruce 150kg kládu. Mnozí tuto disciplínu viděli jen na videu a vlastně nevěděli, co od ní čekat, a proto pár závodníků nepřekonalo víc než pár vteřin. Největší odolnost vůči zimě a vyčerpání úchopu ukázal Kanaďan Caron, ten zvládl kmeny udržet 55,92. Druhý skončil Fin Antti Mourujärvi a třetí byl Stefán Sölvi Pétursson, který se letos vrací po delší době na scénu strongmanů. Na závod se dostavil i legendární čtyřnásobný vítěz soutěže World's Strongest Man Magnús Ver Magnússon.

Power Stairs

Trojici břemen o váze 185, 195 a 205 kilogramů měli závodníci dostat na čtvrtý schod v co možná nejkratším čase. Někdo by si pomyslel, že tyto váhy jsou pro strongmany lehoučké, ale v podmínkách, které panovaly na místě, byly akorát. Nejrychlejší byl Polák Radzikowski s časem 23,09. Za ním se umístili Belšak a Zageris.

Viking Press

Co více vikingského a autentického může být než disciplína, která se nazývá Viking Press. 160kilová dřevěná kláda, která je připevněna na konstrukci a závodník ji má dostat co nejvícekrát nad hlavu. Výše jsem zmínil excelentního tlakaře Solvanga, který to teď mohl dokázat a taky dokázal, když na Viking Pressu nasekal brutálních 19 opakování a nechal úplně všechny pozadu. Nejblíže mu byli Radzikowski s Belšakem, kteří měli shodně 15 opakování. Třetí místo se dělilo mezi Lotyše Zagerise a Brita Aarona Page.

Atlas Stones

To nejlepší na konec! Nebo ne? Nikdo nevěděl, jak se bude vosk chovat v tak velké zimě. Třetí nejlepší na této disciplíně byl Ole Martin Hansen. 4 kameny dokázal zvednout 105kilový Jørgen Skaug Aukland a zaznamenal tak asi jediný výrazný výsledek za celý závod. Avšak jediný Caron dokázal zvednout všech 5 Atlasových kamenů a stát se tak nejsilnějším vikingem roku 2016.

Vítězství si tedy zpět do Kanady odvážel Jean-Francois Caron. Druhé místo vybojoval megatalent ze Slovinska Matjaž Belšak, kterému je teprve 22 let! Třetí místo si odvezl zkušený polský závodník a vítěz celého loňského seriálu Champions League Radzikowski. Další umístění naleznete níže v tabulce. Letošní kalendář Strongman Champions League sice bude kompletní v nadcházejících týdnech, ovšem už teď Vám jeden termín mohu prozradit. Další závod se uskuteční 9. dubna v Kolíně nad Rýnem a za Českou republiku tam bude startovat Čestmír Šíma!


Strongman Champions League Norsko 2016 - výsledky

pořadí jméno země body
1. Jean-Francois Caron Kanada 56.0
2. Matjaž Belšak Slovinsko 53.5
3. Krzysztof Radzikowski Polsko 49.5
4. Antti Mourujärvi Finsko 45.0
5. Dainis Zageris Lotyšsko 44.5
6. Ole Martin Hansen Norsko 42.0
7. Stefán Sölvi Pétursson Island 39.0
8. Bjørn Andre Solvang Norsko 35.0
9. Jon Olav Granli Norsko 35.0
10. Aaron Page Velká Británie 24.5
11. Johan Espenkrona Švédsko 22.5
12. Jørgen Skaug Aukland Norsko 21.5


Zdroje:
www.wikipedia.org
www.theworldsstrongestman.com
www.startingstrongman.com
www.facebook.com

Foto:
Bernt Andreassen


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.02.16:55Ferry - Ahoj, většinou to dávají s odstupem jednoho měsíce na Euro..
06.02.13:52ONDRA K. - Dá se to někde shlédnout v záznamu?
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra