Reklama:

Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2016 - pozvánka
Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2016 - výsledky

V sobotu 16. ledna se v Lukově konalo 4. mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen. Z důvodu předpokládaného množství soutěžících bylo klání rozděleno na dvě části. Dopolední část, ve které se představili všechny kategorie žen a muži do 74 kg a do 83 kg, byla zahájena v 9:00 hodin. Na pozici hlavního rozhodčího usedl Tomáš Šárik, postranními byli nominováni Jaroslav Doleček a Michal Krček. Velkým a příjemným překvapením byla účast 21 žen, kterých bylo pouze o 10 méně než mužů. Vypadá to, že závodnicím vyhovuje více soutěžení bez dresů. Ženy a dívky se utkaly v 6 váhových kategoriích. Kompletní výsledky jsme Vám přinesli v tomto článku. Celkové prvenství vybojovala a své loňské prvenství obhájila Pavla Kladivová z Xxtreme Areny Praha. Ve váhové kategorii do 72 kg nazvedala 377,5 kg v trojboji a tím získala 390,75 bodů Wilkse. Na paty jí šlapala Lenka Jandová z Powerliftingu TJJM Chodov s 389,61 body a 357,5 kg. Bronzová pozice patřila Martině Koutňákové z Pohořelic. Ta za nazvedaných 391,0 kg obdržela 370,78 bodů Wilkse. Diváci v dopolední části mohli zhlédnout spoustu pěkných výkonů a nových národních rekordů.

Nové dosažené národní rekordy v dopolední části:

 • Halásová Sára - 65,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii juniorky do 47 kg
 • Dziková Dorota - 100,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii ženy do 52 kg
 • Bazalová Pavlína - 117,5 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii juniorky do 84 kg
 • Pokorná Petra - 145,5 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii ženy nad 84 kg
 • Koutňáková Martina - 151,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii ženy do 84 kg
 • Juříček Tomáš - 216,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii muži do 74 kg
 • Dziková Dorota - 60,5 kg v bench-pressu (3. pokus) v kategorii ženy do 52 kg
 • Dziková Dorota - 60,5 kg v bench-pressu - samost. (3. pokus) v kategorii ženy do 52 kg
 • Radová Michaela - 65,0 kg v bench-pressu - samost. (3. pokus) v kategorii ženy do 57 kg a juniorky do 57 kg
 • Radová Michaela - 65,0 kg v bench-pressu (3. pokus) v kategorii ženy do 57 kg a juniorky do 57 kg
 • Barkóciová Nikol - 120,5 kg v mrtvém tahu (3. pokus) v kategorii ženy do 52 kg a juniorky do 52 kg
 • Radová Michaela - 135,0 kg v mrtvém tahu (3. pokus) v kategorii juniorky do 57 kg
 • Jandová Lenka - 160,0 kg v mrtvém tahu (3. pokus) v kategorii ženy do 63 kg
 • Bazalová Pavlína - 132,5 kg v mrtvém tahu (2. pokus) v kategorii juniorky do 84 kg
 • Sláma Martin - 265,0 kg v mrtvém tahu (2. pokus) v kategorii muži do 74 kg
 • Dziková Dorota - 273,0 kg v trojboji v kategorii ženy do 52 kg
 • Bazalová Pavlína - 310,0 kg v trojboji v kategorii juniorky do 84 kg
 • Motlová Iveta - 340,0 kg v trojboji v kategorii juniorky nad 84 kg
 • Juříček Tomáš - 606,0 kg v trojboji v kategorii muži do 74 kg
 • Kolář Marek - 670,0 kg v trojboji v kategorii muži do 83 kg

  Odpolední část byla zahájena v 16:00 hodin. Své kolegy na pozicích rozhodčích vystřídali pánové Stanislav Krček, Ivan Karpíšek a Zdeněk Zelinka. Funkce delegáta a komentátora celého mistrovství se ujal Miroslav Vacek.

  Podle očekávání se souboj o prvenství mezi muži rozhořel v odpolední části, kde se utkalo 20 mužů ve váhových kategoriích do 93 kg, do 105 kg, do 120 kg a nad 120 kg. Naprosto s přehledem zde zvítězil Jakub Sedláček reprezentující TJ Autobrzdy Jablonec nad Nisou, který se představil v kategorii do 93 kg. Ten vytvořil tři nové národní rekordy, nazvedal 800,5 kg (300 kg dřep, 220,5 kg tlak a 280 kg mrtvý tah) a získal tím 512,80 bodů Wilkse. Kuba měl všechny své pokusy platné a budil dojem, že je dává v pohodě, s přehledem a rezervou. Druhou příčku obsadil nymburský Pavol Demčák se 796,0 kg a 459,93 body. Bronzová pozice právem patřila Tomáši Juříčkovi z TJ Lokomotivy Krnov za 458, 69 bodů a 606,0 kg. Nejen výše zmiňovaným nejlepším závodníkům se podařilo vytvořit nové národní rekordy, což také přispělo k perfektní sportovní atmosféře.

  Soutěž probíhala svižně, bez potíží, na čemž má mimo jiné zásluhu tým nakladačů. A nesmím opomenout i skvělého Tomáše Polese, který i přesto, že závodil, zajistil perfektní výsledkový servis. V hale bylo oproti minulé soutěži větší teplo, což přispělo k většímu komfortu diváků.

  Nové dosažené národní rekordy v odpolední části:

 • Sedláček Jakub - 300,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii muži do 93 kg
 • Kanát Zoltán - 270,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii muži M2 do 120 kg
 • Demčák Pavol - 286,0 kg ve dřepu (3. pokus) v kategorii muži do 120 kg
 • Sedláček Jakub - 220,5 kg v bench-pressu (3. pokus) v kategorii muži do 93 kg
 • Krajdl Filip - 310,0 kg v mrtvém tahu (3. pokus) v kategorii muži do 120 kg a junioři do 120 kg
 • Sedláček Jakub - 800,5 kg v trojboji v kategorii muži do 93 kg
 • Kanát Zoltán - 722,5 kg v trojboji v kategorii muži M1 a M2 do 120 kg
 • Krajdl Filip - 722,5 kg v trojboji v kategorii junioři do 120 kg
 • Demčák Pavol - 796,0 kg v trojboji v kategorii muži do 120 kg


  Pavla Kladivová

  O rozhovor jsem požádala absolutní vítězku mezi ženami Pavlu Kladivovou. Po návštěvě internetových stránek Arena Pavly Kladivové (kde je Pavla nejen majitelkou, ale také hlavní trenérkou) jsem si vypůjčila větu od spokojeného cvičence, abych ji stručně popsala: "Největší borkyně napříč nejen silovými sporty u nás…"

  Jak jsem již psala, Pavla je v Areně hlavní trenérkou, má mimo jiné i certifikát Strong First pro kettlebell, FMS (Functional Movement System), jako jediná v republice dále Primal Move II a Ground Forse Method II. Kromě toho pořádá semináře, je aktivní sportovkyní a reprezentantkou v několika silových sportech i na mezinárodních závodech. Pavla je několikanásobná mistryně ČR, Evropy a světa v silovém trojboji, vzpírání a zvedání kamene.

  Jak jste spokojená se svým výsledkem?

  Neříkám to často, ale spokojená jsem. Dřep a benč byly na doraz, na víc nebylo, a pozved jsem šla jen tolik, kolik jsem musela. Takže strategicky super závod. Pokud bych měla ale koukat jen na čísla, tak by to jediné, se kterým bych mohla být spokojená, bylo to u mé tělesné hmotnosti. :) Jinak samozřejmě výkony daleko za mými osobáky. Ale popravdě jsem ani s tolika nepočítala. Prvního ledna jsem se vrátila po dvou měsících z Thajska, kde jsem se čince zrovna moc nevěnovala, a teplotní skok mě totálně sundal, a tak jsem poslední dva týdny ležela se zabijáckou chlapskou rýmičkou, takže poslední seriozní silový trénink jsem měla někdy v listopadu. :) Teď se těším, až se do toho zase opřu...

  Jaké máte další plány?

  V nejbližší době MČR v benči, liga ve vzpírání, a na co se skutečně připravuji, tak je zápas v kleci. Silové sporty už nejsou úplně mou prioritou. Mnohem více se věnuji bojovkám, konkrétně tedy MMA, a vše ostatní je pro mě jen doplněk. Baví mě ale právě ta rozmanitost přípravy. Slíbila jsem i nějaké týmové závody v CrossFitu, ve kterém jsem dřív závodila. No, každopádně toho bude letos dosti. Plány jsou velké. :)

  Plánujete soutěže pouze v klasickém silovém trojboji (RAW), nebo i v dresech?

  Určitě jen RAW. Do dresu by mě nikdo nedostal ani heverem. :) Jednak mě to nebaví a druhak se mi to nelíbí. Mám ráda čisté techniky, opravdovou sílu...

  Jak jste se dostala k silovému trojboji?

  Já se teď vrátila po letech právě proto, že se začalo závodit bez dresů.

  Při rozhovoru před MS v roce 2011 si Jana Špinglová (Hrabalová) chválila tréninky a spolupráci s vámi, zejména při dřepech. Znamená to tedy, že se věnujete i trénování?

  Ano, ano. Mám svůj vlastní gym, tělocvičnu, kde cvičíme nejen s činkami - trojboj, vzpírání, ale také s vlastním tělem. Snažíme se lidi naučit hýbat, zbavit je zdravotních problémů, ale máme i tým, závodníky. Prioritou je u nás ale nejen výkon, ale i zdraví, což řešíme komplexně a funguje nám to skvěle. :)

  Jaká je vaše nejoblíbenější disciplína?

  Aktuálně rear naked choke a gilotina. Jinak z trojboje určitě dřep a pozved. U benče se leží a já k němu prostě nemám, řekněme, předpoklady. :)

  Jak často trénujete?

  Většinou dvakrát, třikrát, občas čtyřikrát denně. Jak to vyjde. Tréninky mám kratší, ale intenzivní. Nemám dlouhé pauzy, prostě jedu, abych se vešla do hodinky, maximálně hodinky a půl, takže mi to vlastně dohromady zabere asi tolik, co klasickému silákovi jeden "pořádný" trénink. Když vše jde, jak má, mám jeden trénink v postoji, jeden na zemi a jeden na čince. K tomu nějaké ty kondiční srandičky. Plánuju zase začít plavat, určitě se chci víc věnovat pohybovkám a gymnastice, které teď mívám jen v rámci rozcvičky, ale je to třeba a baví mě to. :)

  Chcete touto cestou někomu poděkovat?

  Určitě mým skvělým trenérům, úplně nejvíc nejlepším sparingům, rodině, přátelům a všem, co mě podporují. Dále Drill athletics za skvělé a originální "pandí" hadříky.

  Moc gratuluji k výsledku v Lukově a přeji vám ve vaší sportovní i trenérské činnosti hodně dalších úspěchů, spokojených cvičenců a spoustu dalších titulů.


  Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2016 - fotogalerie


  Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2016 - videa • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra