Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

KB5 Gym Praha 9 - reportáž
ze slavnostního otevření

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní

V neděli 10. ledna se uskutečnilo slavnostní otevření KB5 Gymu Praha 9. Při založení této tělocvičny spojili své síly zkušení trenéři Pavel Macek a Ondřej Houžvička.

Pavla Macka možná znáte z našeho diskusního fóra, kde byl velmi aktivní, nebo z rozhovoru, který jsme tu s ním před rokem měli, nebo z internetového projektu Škola síly. Pavel Macek je Team Leader v mezinárodní organizaci StrongFirst a především je také tvůrcem tréninkové metodiky a zakladatelem školy silového a kondičního tréninku s názvem KB5.

Ondřeje Houžvičku pak můžete znát jako redaktora Ronnie.cz, rozesílatele vzorků našim čtenářům diskusního fóra a v neposlední řadě také jako trenéra státní reprezentace mládeže Českého svazu silového trojboje a sportovce z několika videologů nebo soutěží (tréninky Davida Lupače zde a zde, jako reprezentant ČR zde).

Škola KB5 má v současnosti v Praze otevřené dvě tělocvičny, v Dejvicích a na Vinohradech, z nichž první patří Pavlově ženě Justyně (o ní jsme psali zde). O vedené silové tréninky byl velký zájem a bylo tedy jen otázkou času, kdy se otevře třetí pražský KB5 Gym.

Stalo se tak počátkem letošního roku, když se Pavel Macek a Ondřej Houžvička rozhodli, že poskytnou možnost naučit se krásám silového tréninku většímu množství návštěvníků, než mohli dosud. Na slavnostní otevření v neděli dorazilo celkem přes 100 lidí. Návštěvníci si vyslechli přednášku o škole KB5 a její filozofii tréninku. Následoval praktický seminář, kde si všichni zacvičili a odnesli si cenné informace. Po semináři následoval slavnostní přípitek, raut a volná zábava.

Co můžete ve škole KB5 očekávat? Hlavní náplní této školy jsou pravidelné vedené tréninky, kde se návštěvníci naučí základní silové cviky pod vedením zkušených instruktorů. Návštěvníci rozpohybují své tělo, odstraní brzdy jeho rozvoje, zapracují na odolnosti svého těla vůči zraněním a získají sílu přenositelnou do řady sportů i denních aktivit.

Mnoho začátečníků (i pokročilých sportovců) řeší dilema, zda chodit cvičit do fitness centra samostatně (třeba jen se sparing partnerem), nebo najít a zaplatit schopného trenéra (s běžnou cenou kolem 600 Kč za hodinu a více) a spolupracovat s ním. První varianta není ideální, druhá je pro mnoho lidí finančně nedostupná a neekonomická. Vedené tréninky nabízí výhody z obou světů, když se instruktor věnuje individuálně každému návštěvníkovi ve skupince.

Škola KB5 je sice známá jako první profesionální kettlebell škola u nás, není to ale pouze škola zaměřená na kettlebell, ale na komplexní silový a kondiční trénink. Ačkoliv se v tréninku kettlebelly hojně využívají, návštěvníci cvičí i s vlastní vahou nebo s velkou činkou. Koneckonců, silový trénink není ani tak moc o výběru nástroje jako o výběru cviků a nastaveném tréninkovém plánu.

Kdo nestíhá pravidelné vedené tréninky, může zvolit víkendové semináře o silovém tréninku nebo nedělní lekce, které mají za úkol naučit efektivně trénovat i návštěvníky, kteří se z časových nebo místních důvodů nemohou účastnit lekcí v pracovním týdnu. Lze pak využívat efektivní a ověřené principy silového tréninku i v jiném fitness centru nebo u sebe doma.

KB5 Gym Praha 9 sídlí přímo u metra Českomoravská, hned u O2 Arény a Galerie Harfa.

Tak zdar a sílu!

Foto: Lukáš Horký


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.01.09:13Ondřej - Moc děkuji za gratulaci! Plníme si své sny :)+1
15.01.13:26Ikee - Ondro moc ti gratuluju k vašemu úspěšnému otevření a přeju..+4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 101 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Honzík893 (23:35) • Lukáše mám rád. Doufám že to ňák půjde aby jel přes kaluž. A doufám že mu vyjde Olympia
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra