Reklama:

Sport Festival Slovakia 2015
je za námi

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Organizátoři Milan Gabrhel a Pavel Guga připravili letos vynikající zážitek pro návštěvníky v podobě množství akcí, ukázek a jiných atrakcí, které je na výstavišti čekaly. Akci napomohlo v tomto v roce Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR, Trenčínský samosprávný kraj společně s předsedou Jaroslavem Baškou a množství reklamních a mediálních partnerů.

Pestrá nabídka sportů, kterou organizační tým připravil pro diváky, přilákala množství fanoušků, ale i sportovců. Na pátém ročníku festivalu sportovalo přes 500 sportovců! Ze sportů konfederace sportovních svazů bylo na místě či sportovištích nebo formou prezentačního stánku zastoupeno 32 sportů.

Akci tradičně otevřela Vánoční cena v silovém trojboji. Pravidelně přijdou velmi dobře připravení závodníci i ze zahraničí a diváci si tak mohli vychutnat opravdu silné výkony. Za zmínku stojí určitě 300 kilogramů v tlaku na lavici reprezentanta Fridricha Matejíka nebo 170 kilo v tlaku tělesně postiženého závodníka Golase! Ani Robo Valach se nenechal zahanbit a jeho výkon 392,5 kg v dřepu si určitě zaslouží uznání.

Hlavním tahákem bylo druhé mistrovství Evropy silných žen, kde obhájila loňské prvenství ukrajinská závodnice Oľga Liaščuk. Neztratily se ani Slovenky - Jana Vašková si odnesla bronz a vítěznému ukrajinskému tandemu byla vyrovnaným soupeřem. O vítězství ženy bojovaly v pěti náročných disciplínách jako zvedání soukolí nad hlavu o váze 55 kg, převracení 200kilogramové pneumatiky, tahání dodávky nebo zvedání úctyhodných 140 kilo na mrtvý tah!

Tradiční soutěží festivalu je i pohárová soutěž ve fitness dětí. Těch se na prezentaci přihlásilo 82. Přítomné byly i medailistky z mistrovství světa nebo Evropy. Po dětech a jejich akrobatických sestavách následovali šarmantní bikiny fitnessky a závodníci ve physique mužů. Právě physique mělo svou soutěžní festivalovou premiéru a lahodilo tak oku ženského publika.

Kromě silových sportů mělo prostor na festivalu i bojové umění. Návštěvníci tak mohli zhlédnout soutěž v taekwondu nebo akademické mistrovství Slovenska v kickboxu. Ukázky předvedly školy čínského wu-shu. Vytrvalostní a rozvíjející se CrossFit byl rovněž velkým lákadlem a zpestřením pátého ročníku festivalu.

V prezentačních stáncích mohli diváci vidět a vyzkoušet lukostřelbu, horolezeckou stěnu, workout, sport silných mužů, akrobatický rock and roll, šipky, kulečník, cyklosport nebo přetláčení rukou. Přímo v daných stáncích byly přítomny i osobnosti prezentovaných sportů a vidět na jednom místě jsme tak mohli účastnici Olympie v Las Vegas Adelu Ondrejovičovou, devátého nejsilnějšího muže světa do 105 kg Jirku Tkadlčíka, mistryni světa v bikiny fitness Ľubicu Bérešovou, medailistu Andreje Vargu, Stanislavu Prítrskou, armwrestlerku Lucii Debnárovou a množství jiných sportovních hvězd. Bohatá byla i výstava produktů sportovní výživy a doplňků pro sportovce.

Závěr patřil už třináctému Večeru hvězd a vyhodnocení desítky nejúspěšnějších sportovců v neolympijských sportech, kde se z vítězství těšila Lucia Debnárová. Ceny za přínos se předávaly známým osobnostem. Za kulturu a umění si převzala pohár Zuzka Kronerová, za přínos ve sportu Karol Polák a za přínos ve vědě Ivan Hričovský. Bohatým kulturním programem provázel perfektně připravený Slavo Jurko. O zpěv se postarali Pavol Hammel a Martin Harich. Výtěžek z akce bude věnován domovu sociálních služeb Čistá duše.

Poděkování od organizátorů patří Ministerstvu školství, vědy, výzkumu a sportu Slovenské republiky, Trenčínskému samosprávnému kraji, Slovenské asociaci kulturistiky, fitness a silového trojboje a Slovenské asociaci silných mužů. Děkujeme všem partnerům akce, závodníkům a samozřejmě návštěvníkům, na které se těšíme opět za rok již při šestém ročníku Sport Festivalu!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 26 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra