Reklama:

Radomír Fiksa vydává
další knihu o tetování

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Radomír Fiksa uvádí na trh knihu Tetování
Tetování hrálo v naší historii významnou roli, mělo svůj význam i důvod nošení či umístění, častokrát si ho musel nositel zasloužit. Kniha Lexikon tribalových motivů tetování obsahuje velké množství symbolů a jich popis napříč kulturami, stále žijícími i zaniklými, z různých koutů světa. Lexikon přináší nejen uvedení původu a významu motivů, ale také zobrazení mnohých z nich. V takovéto podobě nebylo dosud téma nikde zpracováno. Tím je zcela originální a velmi přínosné. Kniha umožňuje popisem, zobrazením či porovnáním různých motivů podpořit inspiraci a poznání pro výběr motivu anebo nabytí nových poznatků pro příznivce tetování.

O autorovi:

Radomír Fiksa, profesionální tatér ze Žďáru nad Sázavou, autor několika knih o tetování či piercingu, nespočtu článků na stejná témata v různých časopisech. K tetování se dostal při svých studiích na Univerzitě obrany, nejprve návštěvami v jednom z brněnských studií, poté při bližším zkoumání tohoto fenoménu. Později zakládá studio Provicative Tattoo, píše zmiňované články, pouští se do knih i vydávání vlastního magazínu Bodyart. Později se začíná věnovat školení budoucích tatérů, oblasti, kde se vypracoval na jedno z nejznámějších školících center u nás.

Předmluva:

Tetování už v dnešní době nepředstavuje symbol kriminálníků či námořníků. Už nemusíte na vojnu či za bývalým trestancem, abyste nějaký ten obrázek získali. Taktéž literatura či další zdroje inspirace už nepředstavují pouze reportáže ze zahraničních cest. Tetování se prostě v dnešní době rozšířilo natolik, že i různé zákazy a tabu přestaly existovat.

Nositelé tetování už také více přemýšlí o významu a umístění svého motivu. Hledají a zjišťují původní význam i původní umísťování toho kterého tetování. A možná i právě proto vznikla tato kniha.

Mapující rozličné motivy stejně rozličných kultur celého světa, popisující jejich původní významy, umístění a často i důvod jakéhosi "zasloužení si" toho či onoho motivu.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra