Reklama:

Mistrovství západních a jižních Čech v silovém trojboji 2015 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a následně ve výsledcích, v sobotu 21. listopadu se v tělocvičně sedlčanské základní školy uskutečnilo 24. mistrovství západních a jižních Čech v silovém trojboji mužů, žen a talentované mládeže. Pořádání se zhostil místní Sportovní klub Zlobr. Na startovní pole se postavilo osmnáct závodníků. Na regulérnost pokusů dohlížela trojice rozhodčích, jmenovitě Tomáš Šárik, Petra Švadlenková a Vilém Štifter. Český svaz silového trojboje vyslal do závodu pochopitelně i delegáta, kterým byl tentokrát Ivan Veselý. O ostatní organizační povinnosti, včetně živého přenosu a online výsledkového servisu, se postaral pořádající klub.

Oblastní závody jsou nominační soutěží na mistrovství České republiky, a to jak v kategorii open, tak i pro mládežnický šampionát. Byli to právě junioři a zejména dorostenci, kteří tvořili přesně polovinu startovního pole. V některých kategoriích dokonce poráželi své starší vrstevníky.

I když se jednalo o závody v podpůrném vybavení, spousta závodníků soutěžila RAW. To platilo i pro domácí a jedinou závodnici ženské kategorie Kristýnu Vojtíškovou, která v trojboji zapsala 275 kg. V absolutním pořadí mužů dominoval Antonín Coufal. Závodník startující za Sokol Vejprnice pokořil rovných 800 kg a připsal si 447,5 bodů. O pouhé dva body méně získal vítěz sloučené kategorie do 105 kg Zdeněk Hruška. Zajímavé výkony byly k vidění u talentované mládeže, zejména u dorostenců. Domácí reprezentant Lukáš Rejholec, který se stal vítězem kategorie do 83 kg a zároveň nejlepším dorostencem soutěžního dne, pokořil ve své dorostenecké kategorii výkonem 155 kg národní rekord v bench-pressu. Výkon Lukáše se v trojboji vyšplhal na hodnotu 555 kg. Druhý v dorostu skončil vejprnický Erik Bóna, který při hmotnosti 79,7 kg zapsal 510 kg (348,99 bodů). Třetí se v absolutním pořadí dorostenců umístil sedlčanský Aleš Krušina, který při hmotnosti 80,7 kg nazvedal 507,5 kg (344,60 bodů).

V juniorech zvítězil Jan More, který navštěvuje všechny sedlčanské závody již několik let. Závodník, který startoval v kategorii do 74 kg, si připsal za výkon 592,5 kg 435,61 bodů. Za ním skončil klatovský Luboš Rašek (620 kg / 381,61 bodů).

Hodnocení oddílů

  • 1. SK Zlobr Sedlčany - 47 bodů
  • 2. Fitness Club Staňkov - 32 bodů
  • 3. TJ Sokol Vejprnice - 28 bodů

Za organizační tým bych rád poděkoval všem účastníkům za reprezentaci svých klubů a také Českého svazu silového trojboje. Děkuji také sponzorovi závodu, kterým byla firma All Nutrition.

Níže naleznete rozhovor s dorostencem Alešem Krušinou a fotogalerii z místa dění.


Aleš Krušina

Na rozhovor jsem si vybral teprve šestnáctiletého závodníka Aleše Krušinu, který získal za trojboj 507,5 kg (344,60 bodů) třetí místo v absolutním pořadí dorostenců.

Jak se ti závodilo? Jsi spokojený se svým výkonem?

Co se týče organizace, tak nemohu nic vytknout, výborná muzika, skvělé moderování, žádné zmatky a báječné ceny. Závody pro mě byly náročné. Vzhledem k malé účasti závodníků nebyly tak dlouhé pauzy mezi pokusy, takže jsem se pomalu nestihl ani vydýchat a už jsem slyšel, že se mám chystat na další pokus. Upřímně jsem doufal v lepší výkon u dřepu. Bohužel jsem z neznámých důvodů navážil o dost méně, než jsem čekal, a ve dresu to bylo znát. Spokojený jsem byl s mrtvým tahem, kde jsem si během měsíce zlepšil soutěžní maximálku o 12,5 kg.

Co se ti líbí na silovém trojboji? Jak ses dostal ke cvičení?

Ke cvičení jsem se dostal z několika důvodů. Tím hlavním byla obezita, a tudíž posměch od ostatních dětí. Další motivací pro mě bylo, že i můj táta se rozhodl začít se sebou něco dělat, což mě táhlo dopředu. Koupili jsme nějaké činky a občas jsme spolu cvičili doma. Postupem času jsme spolu začali podnikat i tréninky v posilovně. Už od začátku cvičení mě lákaly těžké váhy, takže mi to nedalo a chtěl jsem si vyzkoušet i nějaké závody, a jelikož mě to chytlo, tak v tom pokračuji.

Závodíš RAW i v dresech, co je podle tebe náročnější?

Osobně si myslím, že jednodušší je RAW, a to z toho důvodu, že to není tak bolestivé, a víte, jak na tom silově doopravdy jste. Kdežto ve vybavení, mimo síly, záleží na technice a dalších detailech, které ovlivňují výsledný výkon.

Můžeš popsat svou tréninkovou metodiku?

Jezdím převážně split. Snažím se kombinovat supersérie, pyramidy, shazované série a další různé metody tak, aby trénink nebyl nikdy úplně stejný jako ten předchozí. U trojbojových cviků se snažím často dostat až k 95 % maximálního výkonu. To se mi osvědčilo a zlepšilo mi to mrtvý tah během tří měsíců o 30 kg.

Která disciplína tě baví nejvíce?

Dříve to byl bench-press, dnes je to již zmiňovaný mrtvý tah.

Prozradíš nám své nejbližší sportovní plány?

Nejbližší závody mám v lednu opět před domácím publikem. V Sedlčanech se koná mistrovství České republiky v RAW silovém trojboji. Do té doby plánuji shodit váhu o nějakých 6 kg a zároveň zlepšit všechny své RAW výkony minimálně o 10 kg. Koncem ledna začnu pracovat i na estetice, rád bych se jednou postavil na prkna v klasické kulturistice.

Chceš někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval všem kamarádům a rodině, že mě v tomto sportu podporují. Děkuji celému klubu Zlobr, za to jakou máme partu. Děkuji také Jiřímu Práškovi, který mě už po dobu jednoho roku zásobuje informacemi, co se týče silového trojboje, a za to, že je ochoten pro nás zajistit soutěžní vybavení a vytvářet nám dobré tréninkové podmínky. V neposlední řadě děkuji značce Eprotein, se kterou spolupracuji ve formě vzájemné propagace.


Mistrovství západních a jižních Čech v silovém trojboji 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.12.21:53Zlobr1 - Za sebe můžu říct, že málokterý člen našeho klubu dře více..
02.12.20:27aleskrusina - Moc děkuju za takovouhle podporu, i toto je jeden z důvodů..
30.11.19:53Mravenec1 - Aleše sleduju an fb u nějákou dobu, od doby, co zvedal dře..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Blaster (11:22) • Pritom chrbat ma Rhoden ako slabinu.... Spolu s pazami. Vlastne cely jeho vrch je slabi...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
70mMyW!53 (10:27) • th.oth.... konecne nekdo napsal to co mam v sobe uz delsi dobu (hlavne teda to jak leze...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Chargy (09:28) • S `objemem` souhlasím, tam mi to trochu ulítlo, to uznávám, ze školy už jsem docela dlo...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (08:29) • Tady přece nejde o tvůj názor (se kterým nejsem v rozporu). Tady jde o to, jak ho vyjad...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (01:11) • A děkuji za upozornění ohledně interpunkce. Jsem rád, když mohu něco zlepšit. :) (nemys...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra