Reklama:

Jiří Tkadlčík před World´s Strongest Man 2015: "Není snadné cesty!"

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Bývalý strongman Jaromír Němec byl historicky první Čech, který se dostal na soutěž World's Strongest Man. Tuto štafetu po dlouhých 17 letech již 28. listopadu přebere Jiří Tkadlčík, když bude bojovat o možnost stát se nejsilnějším mužem světa do 105 kg v Norském městě Spydeberg. Šestadvacetiletý rodák z Přerova už má za sebou desítky silových soutěží v České republice i v zahraničí, kde mohl sbírat potřebné zkušenosti. Také občas rád přidá něco na "odlehčenou", například přenášení metrákových kufrů přes Václavské náměstí.

Jak jste si mohli přečíst v této reportáži, Jirka minulý měsíc obsadil 6. místo na Europe's Strongest Man 2015 do 105 kg, kde se poměřovali ti nejsilnější muži z Evropy do 105 kg. Jak si ale mladý strongman poradí na soutěži, kde se poměřují ti nejlepší na světě? V posledních dnech se objevily informace o tom, že Jirku sužuje vážnější zranění, i přesto se ale rozhodl na soutěži startovat!

Letošek se pro tebe nese ve znamení zahraničních soutěží, které jsou hodně krátce po sobě (Evropa a svět). Jak zvládáš přípravu na tyhle soutěže? Je něco, co ti Evropa dala po stránce zkušeností, které bys mohl využít na světě?

Evropa byla velice těžká, ale zároveň mi přinesla hodně zkušeností. Utkal jsem se s nejlepšími borci v mojí kategorii na světě, takže jsem mohl nasávat zkušenosti jako houba. To, že Evropa a svět jsou hodně blízko po sobě a na konci roku, je pro mě hodně náročné, možná i proto "sbírám" jedno zranění za druhým, ale rozhodně se nehodlám vzdávat.

Můžeš zmínit, co se stalo a jak tě to v přípravě ovlivňuje?

V přípravě na WSM se mi povedlo uhnat si zánět v hýžďovém svalu a následně ho natrhnout, což je nejspíše důsledek jak právě těžké přípravy na závod, tak i stresu z přípravy nového projektu, který brzo představíme. Ovlivnilo mě to velmi, týden jsem musel odpočívat a léčit se doma, což bylo hlavně psychicky hodně náročné, ale už jsem zpět, včera (19. 11.) proběhl první trénink a cítím, že zesiluji.

Je rozumné s tímto zraněním startovat?

Jestli je to dobře, nevím, ale pro mě je to taková malá nutnost, protože na start na WSM čekám už 3 roky a vždy se něco stalo, co můj start nedovolilo, a nyní se o to vlastní chybou nenechám připravit a zabojuji. Z medicínského hlediska mi ale start žádný doktor nepovolil.

Před mistrovstvím Evropy jsi říkal, že ti disciplíny docela sedly, jak tomu je na mistrovství světa? Už víš, co tě čeká za disciplíny?

Nyní je to úplně naopak - disciplíny mi absolutně nesedí, respektive jsou to přesně ty disciplíny, které mi jdou nejméně. V semifinále se budu muset vypořádat se 130kg axlem, kde jsem se ale hodně zlepšil, 400kg pneumatikou, kde mě limituje rychlost, a 140kg kufry - ty jediné mi dělají radost.

Jsi úplně první Čech, který se kdy rozhodl dostat na startovní pole World's Strongest Man do 105 kg, co to pro tebe znamená?

Je to pro mě obrovská čest a zároveň obrovský závazek, chtěl bych ukázat světu, že se v Čechách a na Moravě rodí opravdu silní kluci!

Máš představu, jaké soutěže tě budou lákat dál? Máš potřebu neustále zvyšovat laťku pro sebe a své výkony, nebo se spíš držíš zajetých kolejí?

Představu určitě mám, příští rok mě čeká opět Arnold Amateur Strongman World Championships do 105 kg, kde bych se rád podíval na vyšší příčky, protože už vím z letošního března, co mě tam čeká. Dále bych rád závodil u protinožců v Austrálii, kam jsem byl pozván, a samozřejmě bych se obecně rád zlepšoval nejen v maximální síle, ale i fyzické kondici. Mým předsevzetím je být co nejméně zraněn a rozjet několik parádních projektů, které máme přichystané. Jedním z nich je TEAM TKADLCIK, což představíme již nyní před odletem na WSM a čímž si splním další ze snů.

Můžeš nám o tom něco málo prozradit?

Heslem projektu TEAM TKADLCIK je "Staňte se členy teamu" a jedná se o koncept zaměřený především na kompresní a funkční sportovní oblečení, které jsem osobně navrhl, otestoval a propůjčil mu svoje jméno, které mu dává punc kvality. Spolupracujeme se světovou značkou Under Armour a jejím prodejcem v ČR - firmou General Sport, chystáme však i jedny z nejkvalitnějších lifterských bandáží a opasků, jejichž dodavatelem je slovenská špička na trhu firma - Power-Sport. Značka "JT" je vlastně o tom, co využívám, čemu věřím, co mi pomáhá v tom, kde jsem a kde snad ještě budu, a cílem je nabídnout každému úplně stejný komfort a kvalitu - zkrátka být v TEAMu TKADLCIK. Součástí projektu budou pravidelné otevřené tréninky se mnou, možnost nechat se zasvětit do sportu jménem strongman, o což se v podstatě snažím už pár měsíců a zatím se to velmi daří. Další pomyslnou metou bude příští rok opravdu profesionálně uspořádaná síť závodů právě pod hlavičkou TEAMu TKADLCIK, kdy nabídneme nejen profesionálům a velkým chlapům, ale i začínajícím možnost zazávodit si v tomto sportu. Vše vznikne ve spolupráci s mým kamarádem a majitelem společnosti Fitnema Jakubem Pelikánem a několika dalšími strongmany či liftery a už teď můžu říci, že se má česká sportovní scéna i laická veřejnost na co těšit, dáme si totiž s TEAMem velmi záležet!

To je hodně velký projekt, budu držet palce. Jak to vlastně zvládáš, když máš tolik exhibic, soutěží a různých vystoupení?

Zvládám to vcelku dobře, samozřejmě jsem někdy ze všeho velmi unavený, ale je to přesně to, co chci dělat, a proto je nutné tomu něco obětovat, což dělám nakonec velmi rád, protože nejen ty sportovní výsledky za to stojí.

Chtěl bys něco na závěr vzkázat čtenářům a fanouškům či někomu poděkovat?

Chtěl bych určitě poděkovat svojí přítelkyni Valince, že mě podporuje, toleruje a pomáhá mi, své rodině, sponzorům - ti mi letos opravdu velmi usnadnili přípravu na mezinárodní závody, v čele s kamarádem Milanem Musilem. Dále je to společnost Czech Virus, pánové, kteří mi neskutečně pomáhají, stejně tak právě výše zmíněný General Sport, Power-Sport, Fitnema a posledních pár týdnů i Ristorante Sapori v čele s majitelem nového projektu "BeWell", jehož součástí jsem se nedávno stal. V neposlední řadě patří moje poděkování i všem dobrým lidem z mého okolí, kteří mi kdy podali pomocnou ruku, a že jich naštěstí není málo, a všem opravdovým přátelům a fanouškům. A co chci vzkázat? Takové to otřepané klišé: "Běžte si za svými sny a nevzdávejte se, ať se děje cokoliv. Není snadné cesty."


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.12.21:24Ferry - To nejsou uhry, to jsou jizvy, vy dermatologove :D
03.12.20:30Hulkie - filtr dělá uhry? no ještě že fotím bez něho.
03.12.19:36Pekami - hodně děla filtr... :D každopádně, to mnozství jídla aby b..
03.12.19:14koudy42 - super vykony, jen bych tolik neukazoval uhrovita zada ......
26.11.13:33ALKAPONE - JJ velkej šééfik
26.11.11:36venacz - Velkej pán!+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 49 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra