Reklama:

Ondřej Zadžora: "Na profíky
se hodně těším."

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Po skončení závodu Strongman Opava jsme si na chvíli sedli s Ondřejem Zadžorou a spáchali spolu krátký rozhovor o tom, jak si tento sedmadvacetiletý amatérský závodník vybojoval status profesionálního strongmana, stejně jako se to minulý rok povedlo Jiřímu Tkadlčíkovi.

Vítěz letošního závodu Strongman Brno je na scéně poměrně krátkou dobu, i za tu se ale dokázal dostat během 3 sezón mezi profesionální strongmany. Ondra se ve stručném rozhovoru podělil o střípky ze své přípravy i plány do budoucna. Přečtěte si o jeho plánech na první soutěžní rok mezi profesionály!

S váhou jsi spokojený, nebo bys ji chtěl navýšit?

Teď když jsem u těch profíků, tak by to tu váhu chtělo asi zvednout, protože oproti nim jsem malý.

Jaké jsou tvé pocity z dnešního vítězství v Českém poháru?

Jsem hodně překvapený, vůbec jsem to nečekal. Budu se na příští rok muset hodně připravovat, abych se dotáhl někam, kde jsou profíci.

Měl jsi v plánu letos vyhrát?

Letos určitě ne, plánoval jsem to na příští rok, možná přespříští, takže jsem z toho hodně překvapený.

Myslel sis, že nepodáš takové výkony nebo že tam bude někdo lepší?

S výkony tam byl určitě lepší Vláďa Jeřábek, takže jsem počítal, že budu druhý, maximálně třetí. Na příští rok se tak budu muset hodně připravovat, ale je to výzva. Příští rok to bude těžké, ale já se do toho vyhecuju.

Jak ses ke strongmanům dostal?

Ke cvičení jsem se dostal už v patnácti letech, kdy jsem měl problémy se zády. Strongmany jsem začal dělat 3 roky nazpět s kamarádem Michalem Skřenkem, se kterým jsme si otevřeli SPC Gym v Brně, a aktivně závodím 2 roky.

Čím se živíš a co děláš ve volném čase?

Živím se jako "ajťák" na Masarykově univerzitě v Brně a rád ležím u televize, jím a cvičím. (smích)

Jíš kvalitně, nebo to neřešíš?

Přes týden si to jídlo trošku hlídám, abych vypadal trošku normálně, a o víkendu "prasečák".

Jak se ti vydařila letošní sezóna a jak se ti líbila?

Nejvíc se mi líbil asi závod v Brně, který jsem organizoval a který vyšel dobře. A jinak to byla pěkná sezóna, akorát bylo málo závodů. Sice jsem o to lépe regeneroval, ale raději bych viděl více závodů. Snad to bude příští rok lepší.

A tvá oblíbená a neoblíbená disciplína?

Nejoblíbenější je určitě Log Lift. Maximálku na něm mám 155 kg. Mám hodně silná ramena, která bývala mou slabinou, ale trochu víc jsem je v zimě potrénoval a vyplatilo se, teď už je moc netrénuju a silná jsou pořád. Mrtvý tah je pro mě zlo. (smích) Spodní záda mám strašně slabá, takže na tom budu muset přes letošní zimu zapracovat. Nejvíc jsem potáhl 280 kg, což je nic moc u amatérů a u profi to není ani to nic. (smích) Společně se spodními zády potřebuji zesílit úchop, který je důležitý na kufry a ohradu, které tak díky lepšímu úchopu můžu zlepšit.

Co plánuješ na příští rok?

Mým hlavním cílem je posílit ta spodní záda. Dát aspoň 300 kg na mrtvý tah, ať se to aspoň někam posune a příští rok v profících to nějak vypadá.

Kdo byl letos tvůj hlavní rival?

Jarda Švejda. S tím jsme se hodně prali. (smích) Tento rok byl hodně dobrý, když jsme se s Jardou hecovali.

Co říkáš na české prostředí strongmanů?

Rozhodně panuje přátelská atmosféra, to je dobré, akorát by to chtělo více závodů. Ubývá to a je jich čím dál méně a méně. Je třeba, aby o tomto sportu lidé věděli, že něco takového existuje. Hlavně to chce tento sport pořádně propagovat.

Chtěl bys závěrem někomu poděkovat?

Určitě bych chtěl poděkovat všem, rodině, přátelům a kamarádům z posilovny. Samozřejmě také přítelkyni, která mi vždy uvaří skvělé jídlo. (smích)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra