Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

VIDEO: Bývalý trojbojař a kulturista šokoval svět svou přeměnou v ženu!

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Každý z Vás se jistě někdy necítí být ve své kůži, třeba se špatně vyspíte nebo se Vám už od rána nedaří nic, na co sáhnete, a tak máte pocit, že je něco špatně, možná Vám ale malý hlásek uvnitř našeptává, že bude zase dobře a všechno přejde. Co když se ale necítíte být ve své kůži už od útlého dětství? Co když jste v době, kdy jste si hráli s autíčky nebo panenkami, cítili, že je něco špatně?

Zřejmě to pochopí jen člověk, který si něčím takovým opravdu prošel. Mezi takové se řadí i Matthew Raymond Kroczaleski, dříve přezdívaný jako "Kroc", který je nyní spíše znám jako Janae Marie Kroc. U dvaačtyřicetiletého trojbojaře a kulturisty došlo v nedávné době k odhalení jeho dvojpohlavního života. Dvojpohlavní? To jako že má to i ono? Ne, ve skutečnosti se jedná pouze o člověka, který v současné době žije život jako muž i jako žena. Do posilovny tak chodí jako muž a na nákupy jako žena.

Matt se narodil v roce 1972 a už od šesti let začal cvičit s činkami a improvizovaným náčiním. Vynikal v atletice, ale později na střední škole zjistil, že atletika mu obdiv nepřinese. S váhou pouhých 54 kilogramů a rachitickou postavou se stával častým terčem posměšků. Po ukončení střední školy se přihlásil do americké námořní pěchoty a začal soutěžit v silovém trojboji. Když po čtyřech letech mariňáky opustil, pracoval u ochranné služby pod prezidentem Clintonem. Kromě trojboje také soutěžil jako kulturista v největší amatérské organizaci ve Spojených státech. Rok 2004 pro Matta znamená další, avšak nepříjemnou výzvu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu varlat. Podstupuje operaci a po několika ozařováních svůj boj se zákeřnou nemocí vyhrává.

V roce 2006 se stává vítězem střední váhové kategorie v trojboji na Arnold Classic. O tři roky později zapisuje světový rekord 1157 kg v celkovém součtu nazvedaných vah v kategorii do 100 kg. Kromě již zmíněné rakoviny list Mattových zranění čítá utržené levé lýtko, pravý kvadriceps, levý prsní sval, levý latissimus, biceps a triceps, plus nespočet zranění zad, která si vyžádala i mnoho chirurgických zákroků. Člověk by řekl, že musí být terminátor, když se i po všech těchto zraněních a zákrocích stále věnoval trojboji. Častokrát také cvičil s Branchem Warrenem nebo Johnniem Jacksonem.

V letošním roce došlo k odhalení pravdy, že je Matt transsexuál. Respektive se vydává za transsexuální ženu Janae Marie Kroc. Toto zjištění se samozřejmě stalo žhavým tématem nejen bulvárních serverů, ale také mnoha významných médií. Nejrychleji se ale tato informace rozšířila v komunitě trojbojařů a silových sportů obecně. Jak se Janae nechala slyšet, sama měla v plánu to široké veřejnosti oznámit, ale později, až její synové dostudují.

Bývalý kulturista a v současnosti aktivní moderátor Dave Palumbo v rozhovoru vyzpovídal Janae Marie Kroc, aby se dozvěděl, co se vlastně stalo. Kdo stojí za jejím odhalením, jaké má plány do budoucna a jak se dívá na některá kontroverzní témata, jako je na příklad soutěžení přeoperovaných závodníků? To vše a mnohem víc se dozvíte ve videorozhovoru z letošního srpna, ke kterému jsem pro Vás připravil české titulky!


Rozhovor s Janae Marie Kroc


Zdroje:
http://www.mattkroc.com/
http://www.wikipedia.org
http://www.rxmuscle.com/
http://square-pics.com/


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.01.14:14Hulkie - chi chi chi:)
13.01.12:00Draper - :D :D :D
13.01.09:12Kaliffking - Náhodou v ksichtě vypadá ženštěji než ženy kulturistky*1*
13.01.08:35bbvka - :DDDD
12.01.21:14eSko - *2*
12.01.19:43TTeDy - To bude jnerezuv novej idol :).+9
12.01.17:55KILLDR - Ta by se měla procházet v Kolíně nad Rýnem *66*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Honzík893 (23:35) • Lukáše mám rád. Doufám že to ňák půjde aby jel přes kaluž. A doufám že mu vyjde Olympia
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra