Reklama:

Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2015
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

V sobotu 24. října se v jihomoravských Vranovicích odehrálo 2. mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji. Součástí tohoto klání byla i základní soutěž pro talentovanou mládež. Účast byla povinná pro všechny závodníky, kteří nemají splněnou výkonnostní třídu umožňující přímý postup na mistrovství ČR.

Pořadatelství se jako tradičně ujali členové místního oddílu pod vedením pana Ivana Karpíška, který byl na tuto soutěž určen zároveň také jako delegát ČSST. Na pozicích rozhodčích usedli Zdeněk Zvonič, Marek Pokorný a Irena Pokorná.

Klání se zúčastnilo 46 soutěžících, z nichž byly 4 ženy, které se představily ve čtyřech váhových kategoriích. Celkové výsledky jsme Vám přinesli již v tomto článku. Nejvíce se dařilo dorostence Nikol Barkociové ze Sokola Lanžhot. Té se podařilo vytvořit tři nové národní rekordy (v dřepu, mrtvém tahu a trojboji) a nasbírat 341,06 bodů Wilkse. Druhou nejúspěšnější závodnicí byla také dorostenka - Kristýna Obršlíková ze Sokola Rosice. Ta získala 284,34 bodů a nový rekord si připsala ve dřepu. Na třetí příčce s 239,40 body skončila Jitka Mašková z Lanžhota. Jediné juniorské závodnici Kristýně Dvořákové z TJ Sokola Pohořelice se také podařilo pokořit národní rekord, a to ve dřepu.

Stejně jako bylo u žen překonání rekordů zcela v rukou mládežnických kategorií, nejinak tomu bylo i u mužů. Jedině Marek Kolář, který se představil ve váhové kategorii do 83 kg, vytvořil nový rekord v kategorii mužů (mrtvý tah s hodnotou 310 kg). Mezi juniory byl "nejplodnějším" rekordmanem Radomil Vašík reprezentující TJ Sokol Pohořelice. Vytvořil nové národní rekordy v dřepu, mrtvém tahu a trojboji. Po jednom rekordu si připsali i František Kružík z Jihlavy (bench-press) a Vít Okrouhlý ze Sporting Apisu Praha (mrtvý tah). V mužských kategoriích se utkalo 42 mužů v sedmi váhových kategoriích.

Kromě medailí podle váhových kategorií byli ve Vranovicích vyhlášeni i ti nejlepší podle Wilkse ve věkových kategoriích.

Dorostenci (7 závodníků)

Junioři (14 závodníků)

  • 1. Radomil Vašík, TJ Pohořelice - 443,79 bodů
  • 2. Milan Štěpánik, Sporting Apis Praha - 416,50 bodů
  • 3. František Kružík, Powerlifting Jihlava - 389,98 bodů

Muži (21 závodníků)

  • 1. Marek Kolář, KST Kuřim - 428,10 bodů
  • 2. Martin Šafář, Sporting Apis Praha - 427,89 bodů
  • 3. Libor Zerzánek,TJ Svitavy - 406,58 bodů

S těmi nejlepšími, kteří budou nominováni na mistrovství ČR, se můžeme opět setkat v lednu následujícího roku - v Sedlčanech 9. 1. 2016 na MČR juniorů a dorostenců v klasickém (RAW) silovém trojboji s mezinárodní účastí a tamtéž 10. 1. 2016 na otevřeném MČR masters v klasickém (RAW) silovém trojboji. Muži a ženy se utkají o tituly mistrů ČR 16. ledna ve Zlíně.


Jako tradičně jsem požádala nejlepšího závodníka soutěže o rozhovor. Tím se ve Vranovicích stal talentovaný junior Radomil Vašík reprezentující TJ Sokol Pohořelice.

Jak se ti závodilo a jak hodnotíš svůj předvedený výkon?

Co se týká atmosféry a připravenosti závodů, tak to hodnotím na jedničku. Nemůžu si na nic stěžovat, vše bylo perfektně připraveno. Svůj výkon hodnotím ve dvou bodech, jako "výsledek" a "nazvedaný výkon". Z výsledku mám ohromnou radost a jsem moc rád, že se mi konečně povedlo získat elitní výkonnostní třídu v juniorské kategorii a vyhrát celou soutěž ve Vranovicích. Na druhou stranu nejsem spokojen se svým výkonem. Vím, že jsem měl natrénováno na mnohem vyšší celkový součet. Bohužel se potvrdilo, že závody jsou mnohem těžší než testování výkonu v posilovně. Nicméně nasbíral jsem zase další zkušenosti a poznatky, které mohu zúročit v přípravě na nadcházející závody a posunout celkový výkon nahoru.

Jaké máš plány do budoucna, jakých soutěží se plánuješ zúčastnit?

Plánem je zúčastnit se mistrovství republiky juniorů RAW v lednu v Sedlčanech a kvalifikovat se na mistrovství Evropy a světa RAW. Co se týká cílů, tak před začátkem sezóny jsem si řekl, že na každém závodě, na kterém budu, musím vyhrát svou kategorii, takže se budu maximálně snažit tento cíl vyplnit.

Prozraď svůj nejoblíbenější cvik, disciplínu.

Jednoznačně mrtvý tah. Mám na něj nejlepší techniku ze všech třech cviků a umím se na něj psychicky připravit. Zvláštností je, že ačkoliv je bench-press mým nejslabším cvikem, jsem členem týmu "no bench", tak jej mám raději než dřep. :) Kdybych nemusel, tak bych dřep vůbec netrénoval. Je to pro mě cvik, který je pro mě strašně těžký po psychické stránce a navíc se do něj neumím správně technicky "napasovat", takže mě stojí hodně sil. Nicméně, jak už to tak bývá, vyrovnávám se s tím tak, že jej trénuji často. :)

Plánuješ soutěžit také v dresech?

Ne, soutěže v dresech neplánuji. Soutěžení v dresu přenechám jiným. Můj názor je takový, že pokud chce být člověk v něčem dobrý, musí se tomu věnovat na 100 %. Závodění v dresech je zcela odlišná věc než závodění RAW. Tréninky jsou velmi rozdílné a tím pádem také příprava na závody. Proto chci věnovat veškeré své tréninkové úsilí závodění bez dresů a snažit se naplnit maximálně svůj potenciál právě v RAW divizi.

Jak často trénuješ?

Trénuji 6x týdně. Dřep, bench-press a mrtvý tah jezdím každý trénink. 3x týdně je to klasická soutěžní varianta cviku, 1x týdně soutěžní varianta cviku s různými pauzami v závislosti na tom, kterou část zdvihu potřebuji zlepšit, a 2x týdně různé pomocné varianty cviku, které jsou podobné soutěžním variantám (přední dřep, rumunské mrtvé tahy, slingshot bench-press). Zároveň zařazuji také hodně doplňkových cviků a cviků na stabilitu a flexibilitu (GPP - general physical preparedness).

Jak ses dostal k silovému trojboji

K silovému trojboji jsem se dostal před rokem a čtyřmi měsíci. Nejprve jsem skončil s kulturistikou, když jsem na svých závěrečných závodech skončil poslední s tragickou formou a uvědomil si, že kulturistika nebude to pravé, protože nedokážu dodržet dietu. Následovala půlroční pauza, ve které jsem trénoval jen tak pro radost. Nicméně to mi opravdu nesedělo. Jsem typ člověka, co potřebuje nějaký cíl, tak jsem se rozhodl vyzkoušet silový trojboj, protože se konečně u nás otevřela RAW divize a závodění už nebylo jen o dresech. Takže jsem začal trénink 4 měsíce před prvními závody a drží mě to stále.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Ze všeho nejvíc chci poděkovat rodině, která mě podporuje na každých závodech, na které se dostanou. Potom kamarádům a zároveň členům týmu, kteří se mnou trénují a pomáhají mi, kde se jen dá, ať už na závodech, nebo v tréninku. Velký dík patří také panu Martinu Figurovi a panu Milanu Foukalovi za finanční pomoc v přípravě. A také samozřejmě všem, kdo mi fandí, podporují mě a pomáhají mi.

Děkuji za rozhovor, přeji ti hodně úspěchů jak na soutěžních pódiích, tak i v osobním životě.


Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra