Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2015 - reportáž, rozhovory a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2015 - pozvánka
Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2015 - výsledky
V sobotu 10. října se konalo v Lukově u Zlína 2. mistrovství ČR v silovém trojboji družstev. Jako tradičně se pořadatelství ujal oddíl TJ Olympia Zlín pod taktovkou pana Stanislava Krčka, který se zároveň stal i delegátem ČSST. Klání se zúčastnilo 9 čtyřčlenných týmů. Desáté družstvo z Litvínova se mistrovství nezúčastnilo.

Na pozicích rozhodčích usedli pánové Jaroslav Doleček, Alexandr Kolář a Zdeněk Zelinka. Mikrofonu se tentokrát se ctí ujal úspěšný český reprezentant Milan Špingl, který soutěži dodal správný říz. Přímý přenos a bezchybný výsledkový servis zajistil Tomáš Poles.

Pořadí na medailových místech bylo stejné jako v loňském roce. Bronz si odvezl tým z Powerliftingu Jihlava ve složení Tomáš Šárik, Milan Selinger, Iveta Jurčíková a Rostislav Cejnek, kteří nazvedali celkem 2774,5 kg, za což získali 1841,13 bodů Wilkse. Na druhé pozici se umístili reprezentanti ze Sokola Nymburk A - Pavol Demčák, Luboš Billy, Karel Ruso a Michaela Drabálková. Ti vybojovali 1886,80 bodů za 2697,5 kg. Róbert Valach, Marek Žák, Michal Krček a Zoltán Kanát nazvedali celkem 3295,0 kg a patří jim za to 1979,91 bodů Wilkse, čímž obhájili prvenství a získali na domácí půdě kov nejcennější.


Tomáš Šárik
Jako na většině soutěží i na této mohli zhlédnout diváci kromě skvělých výkonů i pokoření stávajících rekordů. O ty se v Lukově postarali soutěžící ve věkové kategorii masters Tomáš Šárik a Eva Bánovská. Zlínská závodnice soutěžící v kategorii do 57 kg vytvořila nové rekordy ve dřepu (140 kg), mrtvém tahu (165,0 kg) a v bench-pressu (82,5 kg) a nakonec to završila novým rekordem v trojboji s hodnotou 387,5 kg. Svůj den měl i výše zmiňovaný Tomáš Šárik z Jihlavy. Ten vytvořil nový rekord v mrtvém tahu v kategorii mužů i M1 do 120 kg, kdy zvedl činku s hmotností 354,5 kg. Druhý rekord jeho zásluhou padl i v trojboji, kdy nazvedal celkových 962,0 kg.

Soutěž měla spád a v závěru vygradovala úžasným soubojem dvou borců v mrtvém tahu Tomáše Šárika a Róberta Valacha. Ti a komentátor Milan Špingl zvedli všechny diváky ze sedadel. Ve svých posledních pokusech závodníci taktizovali a měnili dle pravidel hmotnosti svých posledních pokusů. Z tohoto napínavého souboje vyšel vítězně zkušenější závodník Tomáš Šárik z Jihlavy. Stal se tím i nejlepším soutěžícím celého mistrovství. Za nazvedaných 962,0 kg získal 555,17 bodů Wilkse. Na paty mu těsně do poslední chvíle šlapal druhý Róbert Valach ze Zlína. Ten vybojoval 960,0 kg a 546,42 bodů. Třetí pozici obsadil také domácí závodník Marek Žák se 780,0 kg a 514,88 body.

Ještě bych se vrátila k perfektnímu výkonu Tomáše. Je obdivuhodné, jaké výkony podal, když se vezme v úvahu, že ve čtvrtek přiletěl z USA, kde se zúčastnil MS masters v silovém trojboji. Zde skvěle reprezentoval ČR a vybojoval bronzovou medaili výkonem 947,5 kg (547,37 bodů, 330 kg v dřepu, 245,0 kg v bench-pressu a 342,5 kg v mrtvém tahu). Ve Zlíně podal Tomáš výkon ještě lepší a jeho pokusy v dřepu a mrtvém tahu připomínaly kromě silového trojboje i "krvavý sport".

Na úspěchu soutěže měli kromě výsledkového servisu Tomáše Polese zásluhu i komentátor Milan Špingl, pořadatelé a nakladači.

Z letošního ročníku sestupuje oddíl Sokol Nymburk B a automaticky i SKST Litvínov. Naopak v příštím roce by se měly mistrovství ČR navíc zúčastnit týmy TJ Viktorie Bohumín a TJ JM Chodov - Powerlifting Eagles.


Jako tradičně jsem položila pár otázek vítěznému týmu:

1) Jak se Ti soutěžilo?
2) Jak hodnotíš svůj výkon?
3) Jaká je tvoje nejoblíbenější disciplína?
4) Když reprezentujete stejný oddíl, cvičíte ve stejné posilovně?
5) Chceš touto cestou někomu poděkovat?


Róbert Valach

Odpovědi ponechány ve slovenštině.

1) Závody boli veľmi dobré, prostredie atmosféra ľudia... Jednoducho bolo to také, aké to má byť, bez žiadnych komplikácií. Jednoducho tomu nejde nič vytknúť.

2) V sobotu som mal asi svoju životnú formu, hoc čísla o tom nesvedčia. Cítil som sa skvelo a prekonal som v tlaku a mŕtvom ťahu svoje osobné rekordy.

3) Tak moja obľúbená disciplína je mŕtvy ťah, v ktorej dominujem aj na medzinárodných pódiách (juniorský majster Európy aj sveta v mŕtvom ťahu).

4) Samozrejme, :) Silový trojboj nie je šport jednotlivca, ale kolektívny šport. Bez ľudí, ktorý sú okolo mňa každý jeden tréning, by to nikdy nešlo. Za náš úspech môžme hlavne preto, že sme skvelá, vždy usmiata partia. :)

5) A moja veľká vďaka patrí ľuďom, ktorý mi pomáhajú pri tréningu, podporujú ma či materiálne alebo psychicky.


Zoltán Kanát

1) Závodilo se mi špatně - bolela mě hodně záda. Při rozcvičování jsem si natáhl vzpřimovače, a proto jsem si snížil základ na dřep o 20 kg. No a při pokusu jsem je dodělal. Měli jsme velký náskok, tak jsem už dál nešel.

2) Výkon podprůměrný, jediný benč šel.

3) Mám rád právě benč. A dřepy.

4) Ne, necvičíme spolu. Mám to do Zlína 480 km. Trénuju doma ve sklepě s 13letou dcerou. Jsem rád, že můžu závodit za Olympii Zlín, je tam s mlaďasama sranda.

5) Své dceři a kamarádovi Honzovi, že mi vždy přijel pomáhat na těžké benče.


Michal Krček

1) Jelikož závody probíhaly na domácí půdě, atmosféra byla skutečně nepopsatelná. Cítil jsem se velmi dobře jak po fyzické, tak psychické stránce. Zejména když člověk ví, že za ním stoji ti nejlepší nakladači na světě, nemusí se bát pustit za hranici svých možností. Stejně tak mi pomohly mé děti, které byly v hledišti.

2) Vzhledem k tomu, že skrze pracovní povinnosti jsem měl na přípravu pouze 5 týdnů, očekávám, že mé skutečné výkony teprve přijdou. Upřímně musím říci, že jsem čekal od sebe trochu víc, neboť ten samý výkon jako teď jsem dal i na mistrovství ČR, ale důležité však je, že neklesám dolů.

3) Nemůžu vyloženě říct, kterou z disciplín bych měl nejraději. Každá je jedinečná, každá má něco do sebe. Mám rád silový trojboj jako takový, má svoje kouzlo a baví mě s přibývajícím věkem čím dál více a více.

4) Většina našich závodníků jsou domácí, cvičíme tedy všichni ve stejném fitcentru, a to u nás v TJ Olympia Zlín, kde máme super kolektiv a díky tomu jsme suverénně nejlepší v celé České republice.

5) Děkuji především své rodině, která mě velmi podporuje, kamarádům z fitka, svým oddílovým kolegům za perfektní hecovaní a společné tréninky, našemu šéfovi a mému otci v jedné osobě za nejlepší tréninkové plány, které vždy naše závodníky připraví na špičkovou úroveň. Dále bych chtěl podekovat oddílu za podporu v podobě suplementů a kompletního vybavení. A na závěr děkuji firmě ACTIVLAB za jejich sponzorské dary.


Marek Žák

1) Doma se závodí vždy dobře. I když družstva jsou náročnější. Protože nezávodím sám za sebe, ale za tým. Je to volba mezi tím, co bych chtěl zvedat, a tím, co je lepší pro družstvo.

2) Závody probíhaly uspokojivě. V přípravě jsem měl nějaké bolístky, ale závod to neovlivnilo. Škoda druhého pokusu na dřep, přepadl jsem. Bench-press vyšel, je to můj osobní rekord. Mrtvý tah byl jenom na body do trojboje.

3) Je to mrtvý tah.

4) Ano, jsem odchovanec TJ Olympia Zlín. Mimo Zoltána Kanáta a Adama Porteše cvičíme všichni v našem fitcentru.

5) Touto cestou bych chtěl poděkovat mým sponzorům Stanislavovi a Michalovi Krčkovým. Klukům z Olympie za pomoc při tréninku. Také děkuji své manželce za trpělivost.


Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra