Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #6 (Bánovce nad Bebravou) 2015 - výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Poslední zářijovou neděli se na parkovišti před poliklinikou v Bánovcích nad Bebravou odehrálo v pořadí šesté kolo Slovenského poháru silných mužů. Tato série akcí slouží především novým nadějným strongmanům, kteří v jednotlivých kolech bojují o body do konečného hodnocení. Z nich vzejde nový profesionální strongman.

Po pěti kolech, která proběhla postupně v Piešťanech, na přehradě Duchonka, v Topolčanech, na hradě Beckov a v Košicích, si vybudoval dostatečný náskok Peter Rekenei. To ale nehrálo žádnou roli, protože každé vítězství v kole potěší každého závodníka.

V Bánovcích na finále, které připravila Slovenská asociace silných mužů společně s Braněm a Majkou Golierovými, se na start postavilo třináct závodníků. Moderátorem byl zakladatel silných mužů na Slovensku a viceprezident SASIMu Milan Gabrhel, bez kterého si už sotva umíme představit silácké zápolení. Přizván byl i český profesionální strongman, který se připravuje na Europe´s Strongest Man, Jiří Tkadlčík, začínající závodník Lukáš Zikmund a Maďarský borec Adam Hegeduš. Zpestřením byl hlavně souboj pěti silných žen, které také přišly závodit a poprat se o vítězství. Kromě dvou Slovenek přišla i Maďarka a dvě české závodnice.

Po slavnostním otevření primátorem města Mariánem Chovancem závod začal úvodním kolem, a to zvedáním klády. Pro muže byla připravena 115kg kláda, ženy čekala kláda vážící zhruba 45 kg. Vítězných 9 zdvihů předvedl Jirka Tkadlčík, který si dokázal připsat plný bodový zisk v úvodu závodu. Mezi ženami zvítězila Eva Horňáková s 22 opakováními. Tato Češka je zajímavá i tím, že se věnuje i kulturistice, v Bánovcích se řadila mezi nejstarší závodnice ve startovním poli.

Druhým testem při cestě za vítězstvím bylo přenášení Super Yoku. Siláci měli dané náčiní o hmotnosti 320 kg přenést na vzdálenost 30 metrů, ženy čekala váha přibližně 150 kg a stejná vzdálenost. Vítěznou disciplínou se mohl opět pochlubit Tkadlčík, u žen předvedla sílu zad a běhů Ševčíková.

Mrtvý tah s automobilem nám posunul závod za polovinu disciplín. Těžký automobil zapříčinil, že osm borců nedokázalo udělat ani jeden platný zdvih. Na regulérnost závodu od jeho začátku dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, při zdvojených disciplínách mu pomáhal organizátor a dlouholetý reprezentant Braňo Golier. Nejsilnější záda předvedl opět Jirka Tkadlčík, jehož pět zdvihů stačilo na vítězství ve třetím testu síly. Ženy měly na konstrukci usazenou 400kg pneumatiku a váha při provedeném zdvihu činila přibližně 100 kg. Druhou vítěznou disciplínu si připsala Horňáková, jejíchž 17 zdvihů by zmohlo i nejednoho cvičence.

Předposlední zkouškou bylo tradiční tahání kamionu, resp. u žen automobilu na vzdálenost 15 metrů. Tradičního vítěze Peťa Rekeneie dokázal o 9 setin porazit jeho sparing Rákoci. U žen nejrychleji zatáhla dvoutunový automobil Ševčíková.

Závěr patřil převracení pneumatiky. Muži museli 400kg obrovskou pneumatiku převrátit celkem 6x, ženy přibližně 200kg pneumatiku 8x. Nejrychlejším strongmanem v závěru se stal Rekenei, který si vítěznou disciplínou zajistil i vítězství na Bánovském silákovi. Tak jako u mužů i u žen se díky vítězství v disciplíně mohla Eva Horňáková radovat i z vítězství na celém klání.

Po sečtení všech bodů se tak z dalšího vítězství radoval Peter Rekenei. Stal se tak i novým profi strongmanem Slovenské asociace silných mužů. Během sezóny se postupně zlepšoval v jednotlivých disciplínách a díky jeho vyrovnanosti v různých testech síly se stal komplexním závodníkem, který nemá výraznější slabinu. Budeme mu držet palce v jeho další silácké kariéře profesionálního závodníka.

Mezi ženami zvítězila nejstarší, ale nejsilnější ze zúčastněné pětice Eva Horňáková. Stejně jako slovenské závodnice, které se nominovaly na mistrovství Evropy silných žen, uvidíte i ji na Sport festivalu 5. prosince v Trenčíně na výstavišti Expo center.

Děkujeme Braňovi, Majce a Damiánovi Golierovým, Slovenské asociaci silných mužů, všem partnerům, závodníkům, závodnicím a celkově všem, kdo přispěli ke zdárnému finále Slovenského poháru silných mužů. Ročník 2015 je za námi a na jednotlivé zhodnocení celého žebříčku se můžete těšit již brzy. Uvidíme se na dalších siláckých kláních SASIMu!

Do Slovenského poháru 2015 se zapojilo 17 závodníků, ne každý však ve všech jednotlivých kolech. Děkujeme všem zúčastněným a pevně věříme, že i v příštím roce se setkáme na jednotlivých kolech Slovenského poháru silných mužů! Hodně štěstí v přípravě a co nejméně zranění!


Slovenský pohár silných mužů #6 (Bánovce nad Bebravou) 2015 - výsledky

Muži

pořadí jméno body
1.Peter Rekenei 52,5
2.Juraj Rákoci 52
3.Jiří Tkadlčík 50
4.Miroslav Pohlodek 48,5
5.Ľubomír Griglák 43,5
6.Richard Szanyi 41,5
7.Martin Dulai 30
8.Lukáš Žigmund 25,5
9.Michal Kuča 20,5
10.Michal Gunda 17
11.Adam Hegeduš 16,5
12.Tomáš Vojtek 4
13.Róbert Kreana 4

Ženy

pořadí jméno body
1.Eva Horňáková 23
2.Martina Ševčíková 20
3.Mária Kubíčková 14
4.Erika Szantó 13
5.Valéria Mirič 3 - zraněná po 2. disciplíněKonečné bodování Slovenského poháru silných mužů 2015

pořadí jméno body
1.Peter Rekenei 71 - nový profi strongman
2.Juraj Rákoci 54
3.Ľubomír Griglák 48
4.Richard Szanyi 41
5.Martin Dulai 40
6.Miroslav Pohlodek 36
7.Milan Šuľan 28
8.Michal Gunda 27
9.Róbert Kreana 18
10.Tomáš Vojtek 18
11.Michal Kuča 15
12.Roland Hegeduš 7
13.Miroslav Miklošek 7
14.Tomáš Piros 6
15.Peter Supák 4
16.Mário Fuska 3
17.Lukáš Eliasovszki 1


Foto:
Zuzana GundováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.09.10:00kome - Je vidět že má Jiří natrénováno zvlášť, když se má něco z..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra