Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #6 (Bánovce nad Bebravou) 2015
- pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Už tuto neděli se můžeme těšit na závěr ročníku Slovenského poháru silných mužů - 27. září ve 14 hodin se na parkovišti před poliklinikou setká to nejlepší, co nabízejí mladé silácké naděje Slovenska. Jako zpestření se v Bánovcích nad Bebravou setkají i silné ženy nejen ze Slovenska. Partner Slovenského poháru Kolibská mlékárna tak spěje k závěru Koliba cupu 2015!

V jednotlivých kolech poháru jsme viděli množství soubojů. Silní muži Slovenska se setkali postupně v Piešťanech, na přehradě Duchonka, v Topolčanech, na hradě Beckov, v Košicích a závěr se odehraje v Bánovcích nad Bebravou. Mohli jsme zhlédnout staré známé tváře, ale i nováčky, kteří zapadli do kolotoče závodů na výbornou. Jeden z nich se již v neděli stane novým profesionálním strongmanem.

Peter Rekenei z Popradu dokázal zvítězit ve čtyřech z pěti kol. Toto vítězné tažení přerušil ve čtvrtém kole jeho svěřenec Juraj Rákoci. Vytvořil si tak dostatečně velký bodový náskok před pronásledovateli. Peťo ale prožívá vskutku povedený ročník. Kromě vítězství v kolech se postupně zlepšuje v jednotlivých disciplínách. Například v tlaku klády na tréninku dokázal vytlačit úctyhodných 159 kg. O tom, že v tažení nebo přitahování kamionu patří mezi nejlepší, víme z jeho dosažených výsledků. Pevně věříme, že tak jako si letos vyzkoušel reprezentovat Slovensko a SASIM na závodu v Polsku, bude dělat dobré jméno nejen asociaci i v profi týmu Slovenska. Budeme mu držet palce a jeho progres můžete sledovat i na Facebooku.

Vraťme se ale k Bánovcím. Tak jako v minulých letech je i v tomto roce organizátorem dlouholetý reprezentant a jeden z nejúspěšnějších siláků Slovenska Branislav Golier společně s manželkou Majkou a synem Damianem. Společně se Slovenskou asociací silných mužů se tak dokonale postarají o důkladné finále ligy amatérů. Rozhodli se, že v tomto roce ukáží v Bánovcích i zápolení silných žen. Rozhodovat přijde mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, moderátorem bude zakladatel silných mužů na Slovensku a viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Kromě Slovenek jsou přizvány i česká a maďarská závodnice. Výkonný výbor SASIMu rozhodl, že tři nejlepší závodnice budou nominovány na mistrovství Evropy silných žen, které se bude konat 5. prosince v Trenčíně na známém sportovním festivalu. O motivaci bude tedy postaráno.

Braňo připravil zajímavé disciplíny a souběžně se závodem mužů budou moci diváci zhlédnout i závod žen. Na úvod je bude čekat zvedání klady, následně mrtvé tahy s automobilem, nošení Super Yoku, převracení pneumatiky a závěrečné tažení kamionu, resp. automobilu. Opravdu se máme na co těšit. Přijďte se i Vy podívat už v neděli 27. září do Bánovců nad Bebravou. Finále Slovenského poháru silných mužů i závod silných žen se budou odehrávat od 14. hodiny na parkovišti před poliklinikou!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 45 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra