Reklama:
Zbývá už jen 29 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Lukáš Dvořák o zisku titulu evropského mistra WMC

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Nedávno jsme Vás informovali o tom, že český bojovník Lukáš Dvořák v Praze na akci Harley Days zvítězil nad Lorenzem Domenichinim, mistrem Itálie 2014, a získal prestižní titul evropského mistra WMC, nejuznávanější organizace thajského boxu na světě. O své pocity se podělil v následujícím rozhovoru.

Podařilo se vám získat titul evropského mistra WMC v thajském boxu. Jaký je to pocit?

Pocit je to úžasný, jsem zase o krok blíž k mému cíli - být ten nejlepší. Příprava byla dlouhá a náročná, o to větší mám radost z výhry a titulu. Je to navíc i výzva do budoucna - spousta bojovníků mi ten titul bude chtít "vzít".

Věřil jste si? Jak jste odhadoval svoje síly vůči soupeři?

To je relativně těžká otázka. Znám svoje tělo, svoje schopnosti a makal jsem na tom, aby vše bylo co nejlepší, takže jsem si věřil, protože jsem dal přípravě téměř maximum. Ale je to thaibox - 50 na 50, kdykoliv může přijít rána, která vše nekompromisně rozhodne.

Co předcházelo souboji? Jak jste se na něj připravoval?

Souboji předcházela 2,5měsíční příprava, která zahrnovala tréninky thaiboxu včetně soustředění, kondiční tréninky a také regeneraci, které jsem nedal až tolik, ale přesto jsem se cítil skvěle. Také jsem co nejvíc relaxoval s mojí rodinou - ženou Barčou, dcerou Rozárkou, třemi psy a koněm Holly.

Jak vypadá váš běžný trénink? Jak často trénujete?

Běžný trénink? Vše co nejvíc naplno... V plném zápřahu trénuji v týdnu 4 - 5x thaibox v Hanumanu s Khru Petrem Macháčkem, Zoranem Pešićem a dalšími skvělými kluky, hlavně Danem Vítovcem, 2 - 3x kondici s Danem Hejretem, včetně plavání s Ondrou K., nejlepším "triatlon freedive boxerem", a 1 - 2x regeneraci.

Jak probíhá psychická příprava na souboj?

Čím víc a kvalitněji mám natrénováno, tím lépe se cítím a "nebojím" se ničeho. Navíc mám výborného mentálního kouče Dana Landu, který mi psychiku ladí do detailu.

Dodržujete speciální životosprávu - během tréninku, před soubojem?

V období, kdy mě nečeká žádný zápas, se stravuji krabičkovou dietou Nutricare nebo ABC a cca 6 - 8 týdnů před zápasem dodržuji jídelníček podle Dana Hejreta, který mě dokonale doladí. V tréninku používám BCAA a někdy kofein, vše mám od Survivalu. Před tréninkem často čistý tuk.

Co je pro úspěch v thajském boxu nejdůležitější?

Na to by bylo lepší se zeptat někoho extra úspěšného, třeba Jirky Žáka. Já sám ale vím, že pro úspěch je nejdůležitější chtít, makat a mít okolo sebe silný tým lidí.

Jak jste se k thajskému boxu dostal?

Zde opět zmíním Dana Landu. Asi ve 12 letech jsem slyšel jedno jeho album, jeho muzika mě začala bavit, a když jsem se o něj začal víc zajímat, tak jsem zjistil, že dělá thajský box. Ten sport mě naprosto učaroval a o pár let později jsem s ním konečně začal!

Jste profesionál? Dá se thajským boxem v ČR uživit?

Ano, jsem profesionál, ale nemohl bych se živit pouze zápasením, na tak vysoké úrovni nejsem. Ale dělám na tom. Naštěstí mám kolem sebe lidi a sponzory, kterým tímto děkuji, že jsem tam, kde jsem. Jsou to mezi zmíněnými i Harley Davidson Praha, projekt Todokazeme.cz, díky kterému mě mohou podpořit také moji fanoušci, Renastav a promotér Petr Ottich.

Na co se zaměříte teď, jaký bude váš další cíl?

Teď se hlavně zaměřuji na další potvrzený zápas na Gibu Fight Night, který bude obrovskou výzvou. A doufám, že do té doby udělám ještě jeden zápas.

Jak se motivujete? Trénink musí být určitě náročný, co vás žene kupředu?

Kupředu mě žene touha být nejlepší na světě! Třeba nikdy nebudu, ale udělám pro to vše, co bude v mých silách. Navíc mě motivuje každé zlepšení v tom, v čem jsem silný i slabý...

Co by jste doporučil thaiboxerům, kteří by chtěli být úspěšní?

Ať si najdou silný tým, aby měli to nejlepší vedení. Jinak to nejde!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Palec077 (08:49) • Byla to soutěž federace GPA/IPO (http://asupo.aap-powerlifting.com.ar/Docs/Eventos/Mund...
magazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Peter Ustinov (18:58) • Dobry den, nechci se Radka /ani nikoho jineho) dotknout, ale co je to za soutez, kdyz c...
magazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra