Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2015 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství Moravy
v silovém trojboji družstev 2015
- pozvánka
Mistrovství Moravy
v silovém trojboji družstev 2015
- výsledky
Mistrovství Čech
v silovém trojboji družstev 2015
- výsledky
Mistrovství Čech
v silovém trojboji družstev 2015
- reportáž
V sobotu 12. září 2015 pořádal oddíl silového trojboje ve Zbýšově letos již třetí soutěž silných mužů a žen. Tentokrát se jednalo o 2. mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev, kterého se zúčastnilo 12 čtyřčlenných družstev. Velkým překvapením letošního klání byla účast 11 žen. Pro tento sport je jistě velkým kladem nárůst počtu závodnic.

Delegátem a hlasatelem byl jako tradičně jmenován pan Ivan Karpíšek a na postech rozhodčích usedli pánové Jaroslav Doleček, Jiří Zimula a Marek Pokorný. Ředitelkou a příležitostnou hlasatelkou jsem byla jako na všech zbýšovských soutěžích opět já - Irena Pokorná.

Největší šanci na postup na mistrovství ČR družstev v roce 2016 má zlatý tým TJ Viktorie Bohumín ve složení Martin Turek, Lukáš Strouhal, Kristýna Trexlerová a Marek Banaš. Tito borci vybojovali 1627,04 bodů Wilkse. Velký boj se odehrál mezi následujícími dvěma týmy. Stříbrnou pozici obsadilo družstvo TJ Lokomotivy Krnov. Tomáš Juříček, Jiří Olejko, Jiří Škapa a Jan Pavlíček nasbírali 1609,76 bodů. Těsně za nimi s 1604,66 body zůstali zástupci TJ Sokola Pohořelice - Libor Vizent, Jan Strouhal, Jiří Schoř a Martina Koutňáková.

Které družstvo postoupí, záleží i na výsledku 2. mistrovství Čech, které se odehrálo ve stejném termínu v Sokolově, a zejména na tom, jak dopadne mistrovství ČR, které se bude konat 10. října 2015 v Lukově u Zlína.

Kromě skvělých výsledků družstev mohli diváci ve Zbýšově zhlédnout i překonání dvou rekordů. O první se postarala dorostenka Kristýna Obršlíková z Rosic, která překonala na benči činku s hmotností 80,5 kg. Druhý rekord se podařil, také v bench-pressu, Tomáši Juříčkovi z Krnova. Ten vytlačil rekordních 171,5 kg v kategorii juniorů do 74 kg.

Kromě vytvoření rekordu se stal Tomáš Juříček i nejúspěšnějším mužem mistrovství. Při své hmotnosti 67,9 kg nazvedal 659 kg a získal tím 505,71 bodů. Druhou pozici obsadil člen vítězného týmu z Bohumína Martin Turek. Ten za 690 kg v trojboji vybojoval 460,92 bodů. Stejný počet nazvedaných kilogramů se podařil i třetímu Liboru Vizentovi z Pohořelic, který tím pro svůj tým získal 435,46 bodů.

Mezi ženami kralovala Kristýna Trexlerová z Bohumína. 372,78 bodů pro své vítězné družstvo získala za nazvedaných 345 kg. Těsný počet 371,99 bodů vybojovala dorostenka Kristýna Obršlíková z Rosic, která v trojboji překonala činky s celkovou hmotností 340,5 kg. Bronzovou pozici obsadila Martina Koutňáková z Pohořelic s 365 kg a 343,87 body Wilkse.

Soutěž proběhla svižně, bez větších problémů a potíží. Zásluhu na tom má mimo organizátorů i pan Ivan Karpíšek a Tomáš Poles, který zabezpečil bezchybný výsledkový servis. Také nakladači předvedli perfektní výkony a mnohdy zabránili v úrazu. Za to patří všem velký dík. Poděkování zaslouží i sponzoři, kterými byly Český svaz silového trojboje a město Zbýšov.


Jako tradičně jsem oslovila členy vítězného týmu, které jsem požádala o krátký rozhovor. Jejich "mluvčí" Martin Turek mi ochotně odpovídal na položené otázky.

Jak se vám závodilo a jak hodnotíte svoje výkony?

Na soutěže ve Zbýšově, které pořádáte, přijíždíme vždy rádi. Rozcvičovna je dostačující a i samotná soutěž má spád. Jen nám trochu chyběl hudební doprovod (pozn. ředitelky: selhala nám bohužel technika), který při našich trénincích burácí... Výkony jednotlivců v čele s Martinem Turkem, Lukášem Strouhalem, Markem Banasem a Kristýnkou Trexlerovou vyšly, jak jsme předpokládali, a stačily na zlato. I přesto, že do posledních pokusů nebylo rozhodnuto, které družstvo obsadí příčku nejvyšší. Družstva Krnova a Pohořelic nám byla zdatnými soupeři a motivovala nás k vyšším výkonům.

Původní záměr družstva byl dostat se na "bednu". Po nahlášených základech proběhla taktická porada s jasným cílem - čím více zvedneme, tím více vyhrajeme, a jak po soutěži prohlásil Lukáš Strouhal - sen se stal skutečností... Celá atmosféra soutěže a podpora týmu mě tak vyburcovala, že jsem dokázal předvést svá absolutní maxima a v pozvedu dokonce o 20 kg více, než je můj osobní rekord z tréninku. A popravdě každým pokusem jsem si více věřil a ve své hlavě jsem myslel jen na náš tým a na to, že dnes to prostě vyhrajeme!

Jaké jsou vaše další plány? Můžeme se na vás těšit i na soutěžích jednotlivců?

Členy našeho oddílu určitě uvidíte na mistrovství Severní Moravy RAW a mistrovství Moravy v bench-pressu ve Vítkovicích, někteří se zúčastní mistrovství severní Moravy equipped ve Svitavách, Kačenka Skudříková, která má po MS dorostenek, kde v kategorii do 84 kg, skončila pátá a vytvořila tři národní rekordy (na družstvech byla jako náhradník), se zúčastní poháru dorostenců v Časté... A protože máme v týmu dva z kategorie masters I, bude následující příprava zakončena mistrovstvím ČR masters RAW i equipped v prvních měsících roku 2016.

Když reprezentujete stejný oddíl, trénujete také ve stejné posilovně?

Převážná část týmu trénuje v oddílové posilovně TJ Viktorie Bohumín, jen nováček Lukáš Strouhal se připravuje v posilovně SŠTaS Karviná a za námi dojíždí na konzultace nezbytné k zvládnutí dresu a soutěžních pokusů. Lukáš odjel všechny základní pokusy RAW a následně druhý a třetí equipped zvládl na pohodu. Dění a přípravu oddílu je možno sledovat na facebookových stránkách Oddíl silového trojboje TJ Viktorie Bohumín.

Chcete někomu touto cestou poděkovat?

Poděkování patří samozřejmě každému z družstva. Týmová spolupráce, která se utužovala přípravou na tuto soutěž (spojená s přípravou Kačenky S. na MS), byla korunována první příčkou, i přesto, že pro Marka B. to byla první soutěž equipped (celkově druhá) a pro Lukáše S. soutěž v silovém trojboji úplně první. Nemalé poděkování směřuji i na doprovodný tým, který se o nás staral opravdu vzorně, jmenovitě: Kačenka Skudříková, Martin Jančo, Adam Jurnost a Lucie Banasová. Jedno velké díky patří od dvou "ženáčů" manželkám za svatou trpělivost

Já děkuji také a všem přeji co nejlepší výsledky a výkony na dalších soutěžích!


Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2015 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 94 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
LeToucan (17:35) • Ona to sla nahlasit tusim jeste ten den na policii. Takhle pozde doslo az k samotnemu z...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (17:22) • Téměř rok po onom incidentu?
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
70mMyW!53 (16:33) • Jan777: naprosto souhlasim,az na jednu vec: ze jeho DNA nasli v jejim tele
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Jan777 (23:04) • Myslím, že oni sami dělají vše pro to, aby se z Olympie-svátku všech kulturistů a fanou...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (23:01) • Už jsem to právě zaznamenal. Údajně má vítězi připadnout jeden milion dolarů. Což je te...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra